Felgi Magnezowe Cromodora czy komuś udało się naprawić ???

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
j/w potrzebuje wszelkie informacje na temat mozliwośći prostowania spawania itp
  
 
te z allegro są mocno zniszczone ale jak najbardziej są warte swojej ceny i ich regeneracji.
  
 
Moj kumpel ma na hadnel magnezowki, w bdb stanie, nie pogiete ani nie popekane, z tym ze nie sa to cromodory, sa przedewszytskim ruskie sa uderzajco podobne do tego modelu, z tym ze maja jeszcze takie otwory kuliste pomiedzy tymi tutaj otworami,maja szerokosc 5,5-6 cali, jak ktos zainteresowany dajta znac
  
 
Te na Allegro sa juz ktorys raz z kolei wystawione. Fajny model jest ale wydawa mnie sie ze sa zbyt uszkodzone zeby z tego zrobic cos sensownego, choc nie znam sie, ale obawiam sie ze to takie samo ryzyko jak jazda samochodem wyklepanym po dzwonie.
  
 
gdybym dysponował taka gotówka to bym sie nie zastanawiał nawet bo wkońcu te felgi są oryginalne a na foto poniżej można obadac jak wygląda borewicz z takimi felgami(foto zapodał kiedyś dooh na forum)


Te crmomodorki bardziej mi się podobają niż ats

winiar sorry za OT
  
 
te felgi sie nadaja do muzeum nie do naprawy czy jazdy,

mam dokladnie taka felge jak z allegro uszkodzona tylko w rozmiarze 14 cali, w sumie maly uszczerbek rantu, objezdzilem wszystkich krakowskich "spawaczy" felg{ czaja zamiar itp} i zadenn ie chcial sie podjac, chcial sie za to podjac taki stary dziadzio ktory ma zaklad przy okulickiego chyba, zanioslem mu na probe inna magnezowa felge na ktorej mi niezalezalo i obejrzalem sobie dziadka w akcji jak sapie i klnie ze mu "nie chyta" i splywa aluminium ktorym chcial ubytek zalac.... moze gdyby miec wypelniacz o tym samym skladzie co felga ? no w kazdym razie nikt tego ruszyc palcemnie chce zposrod profesjonalistow w tej dziedzinie bo jest 0% gwarancji na taka usluge.
  
 
Wg. mnie jedyna szansa na naprawę to zalać to stopionym kawałkiem innej magnezówki, jednak to tylko moja teoria.
  
 
dajcie adres tej aukcji bo nie moge znalezc ciekawych cromodor
  
 
http://www.allegro.pl/item296090177_felgi_cromodora_7j_x_13_obrso_obr_4x98.html
  
 
ciezka sprawa... jedyne co bym proponowal to wyszpachlowac ladnie wymalowac i wlozyc za gablotke zeby nikt nie ruszal....
  
 
W ktoryms odcinku MacGyver przerobil magnezowa rame z roweru na opilki (recznie!) i zrobil z nich spawarke na magnezje
  
 
widziałem juz gorsze fele które były spawane choc nie chciał bym na tym jeździć szczególnie w sporcie
  
 
Magnezowe czy alu ??
  
 
Panowie felg magnezowych sie nie spawa bo sie pala a tak na serio to rozmawialem z gosciem ktory prowadzi profesjonalny zaklad spawalniczy i wlasnie on powiedzial ze sie niespawa magnezu zas jesli sa ubytki w postaci ukruszonego rantu felgi mozna znaleziony lub dorobiony kawalek przykleic cyjanolidem ( niejestem pewien do konca nazwy) lub tez klejem do wklejania tuleji cylindrycznych .Taki klej po zaschnieciu mozna rozpolowic JEDYNIE diaxem lub dalej zwal flexem

POZDR
  
 
Cytat:
2008-01-16 01:02:33, Mariusz126p pisze:
Panowie felg magnezowych sie nie spawa bo sie pala a tak na serio to rozmawialem z gosciem ktory prowadzi profesjonalny zaklad spawalniczy i wlasnie on powiedzial ze sie niespawa magnezu zas jesli sa ubytki w postaci ukruszonego rantu felgi mozna znaleziony lub dorobiony kawalek przykleic cyjanolidem ( niejestem pewien do konca nazwy) lub tez klejem do wklejania tuleji cylindrycznych .Taki klej po zaschnieciu mozna rozpolowic JEDYNIE diaxem lub dalej zwal flexem POZDR



Tak tylko trzeba miec ukruszony rant
  
 
Alu widziałem w masakrycznym stanie..głównie ranty odpadnięte ale zdażały sie takie akcje ze sie wycinało tak jak by z dawcy jakiś kawałek i wstawiało do innej, często szlifowałem takie felgi i raczej bym nie chciał na tym jeździć, a co do magnezuwek musiał bym z kumplem pogadać czy cos wie na ten temat, choc teraz już sie tym nie zajmuje ale moze co nie co wiedzieć.
  
 
jesli jest to maly rant okolo 1-2 cm nie wplywajacy w glownej mierze na cisnienie w oponie wiec czemu nie ?? A jak pisalem klej do tuleji cylindrycznych mozna rozdzielic po zaschnieciu jedynie diaxem ...
  
 
Te z Allegro to faktycznie złom, tak jak napisali przedmówcy - jedynie do muzeum,bo do nawet do jazdy raz w tygodniu do koscioła to sie nie nadaja,a tym bardziej do normalnej,o sporcie juznie wspominając. A cena wzięta z kosmosu za taki złom.
  
 
co do ceny to wydaje mi się ze jest ona taka bo ktoś sobie liczy za historie , a co do ich stanu to nie polecam nikomu , miałem kiedyś takie magnezowe cromodory i miały zajebiście utrącony rant , oddałem do człowieka który obiecywał mi ze będzie zrobione , ze każdą felgę zrobi , jeszcze nie miał reklamacji i takie tam farmazony ,( pytałem jeszcze znajomych czy faktycznie on taki dobry i każdy twierdził ze gość jest prze huj w te klocki ) no i faktycznie jak odebrałem to byłem w szoku piękne , równiutkie , nawet ciężko było znaleźć to miejsce gdzie były uwalone do czasu jak zacząłem zakładać opony , bo w pięknym stylu odpadł ten kawałek co gość dosztukował , tak ze generalnie ciężka sprawa
  
 
Jakieś 4 lata temu naprawiałem podobne felgi (ze zdjęć poniżej) na Politechnice Wrocławskiej - jedna z nich miała jakieś 10 cm ubytku - więcej niż na tych z allegro - wtedy to kosztowało 150 zeta za jedną felgę. Koleś rozgrząl felgę i napawał to jakimś stopem.
zdjęcie 1
zdjęcie 2






[ wiadomość edytowana przez: TomcatT4 dnia 2008-01-16 21:50:24 ]

[ wiadomość edytowana przez: TomcatT4 dnia 2008-01-16 21:53:31 ]