Felgi Magnezowe Cromodora czy komuś udało się naprawić ??? - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
wrzucam fotki tych co kumpel ma- dogadam z nim sie jutro co jak i za ile.
  
 
raczej będzie Ci ciężko kogokolwiek znaleść kto spawa magnez , rozmawiałem raz na ten temat z moim prof. z spawalnictwa na uczelni i powiedział że jest to nowość nad która prowadzone są badania robią to ale jest to hi-tech także jak znajdziesz kogoś w Polsce to będzie cud
  
 
Napisz jaki rozmiar, rozstaw śrub, cenę no i jakieś dokładniejsze zdjęcie jakbyś mógł.
  
 
Cytat:
2008-01-18 09:25:45, majkM pisze:
raczej będzie Ci ciężko kogokolwiek znaleść kto spawa magnez , rozmawiałem raz na ten temat z moim prof. z spawalnictwa na uczelni i powiedział że jest to nowość


felgi maja kilkadziesiat lat a wedlug ciebie to nowosc?
  
 
Cytat:
2008-01-18 20:47:55, jaqo pisze:
felgi maja kilkadziesiat lat a wedlug ciebie to nowosc?


nowością nie są odlewy z magnezu ale metod jego spawania
  
 
Cytat:
2008-01-18 21:12:49, majkM pisze:
nowością nie są odlewy z magnezu ale metod jego spawania


podejrzewam ze problem ich spawania istnial odkad istnial ich stop
  
 
felgi były odlewane z tzw proszku magnezowego
skusiłem się na te z allegro może kiedyś uda się coś z niumi zrobić
  
 
stasiu, zpodaj jakieś lepsze fotki tych felg bo na tej to ch** widać. jakieś dane też by się przydały i prajs oczywiście.
  
 
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=299914259



tutaj macie te flegi, okazalo sie ze sa 5j a do tego chyba jednak cromodora bo logo jest, ale pewni nie jestesmy ;] moze ktos wie cos wiecej :>?
  
 
Cytat:
2008-01-19 11:33:07, stasiu pisze:
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=299914259 tutaj macie te flegi, okazalo sie ze sa 5j a do tego chyba jednak cromodora bo logo jest, ale pewni nie jestesmy ;] moze ktos wie cos wiecej :>?



wyglądają na Ronale
  
 
felgi magnezowe sa niespawalne!!!!!!!!!!!!!
pytałem w Gliwickim instytucie spawalnictwa
  
 
Cytat:
2008-01-19 23:17:11, 4xtrim pisze:
felgi magnezowe sa niespawalne!!!!!!!!!!!!! pytałem w Gliwickim instytucie spawalnictwa



A rozenklapa ryksztosuje bo źle zblatowana jest

google czynią cuda

Zremb Wojkowice

Pozostaje kwestia składu stopu felgi (nie mylić z Helgą) i dobranie materiału oraz gazu otulinowego.
  
 
o wlasnie

kiedys jakis moj taki znajomy znajomego wysylal rame rowerowa ( magnezowa ) do spawania chyba do wsk mielec, ale na pewno do jakiegos zakladu prudukujacego cos dla samolotow
  
 
felgi magnezowe są spawalne, ale nie w normalny sposób. nie można ich niestety pospawać rozgrzewając tylko miejsce łączenia/napawania. felgi należy najpierw rozgrzać w piecu do ok 250-300st. i dopiero potem uzupełniać ubytki. kiedyś mój tata spawał takie felgi gdzieś w warszawie, ale było to dawno temu i było to u jakiegoś starszego dziadka (szpeca od spawania), więc możliwe, że już nieaktualne
  
 
Tradycyjnie po takim spawanku pełna naprawa felgi na tokace. Niestety felga po takich zabiegach dostaje wszystkich krzywizn tylko nie idealnego koła;/
  
 
chyba lepiej nie naprawiac takich felg a zamowic jedna nowa !
to niebezpieczne jakby Ci miala peknac na predkosci ...
polecam www.felgikute.pl
  
 
Jak juz ktos odgrzebal kotleta to napisze. Mi wyprostowali magnezowke z formuly. Dodatkowo moga ja spawac od piatku. Kilogram drutu w polsce do spawania tego 1800 zloty.
Fotka felaszki:
http://sydel.fdns.net/~tomek/BergTrophy/Promot/felga/IMG_0712a.jpg
  
 
5Turbo podaj jakieś namiary gdzie mogą naprawić - pospawać magnezowe felgi
  
 
Cytat:
2008-11-19 14:45:59, co-driver pisze:
5Turbo podaj jakieś namiary gdzie mogą naprawić - pospawać magnezowe felgi



Tylko ciezko mi ich bylo namowic. Ale dzis mi mowil ze drut ma byc w tym tygodniu. Jakbys jeszcze chwile poczekal to zapytam i dam znac. I nie wiem czy jakakolwiek gwarancje na to dostaniesz.
http://www.autotechn.pl/


[ wiadomość edytowana przez: 5Turbo dnia 2008-11-19 14:59:24 ]
  
 
ale koledzy czy napewno wasza felga jest magnezowa ?
ile ona wazy?

moze to Kute Aluminum (stop aluminium) a to jeszcze mozna naprawic. choc tez juz nie bedzie to samo.
Felga bedzie miala zle rozlozona mase, i slaby punkt w miejscu naprawy felgi.
W kazdym razie jestem przeciw spawaniu felg, to niebezpieczne, jak Ci przy 100-ce peknie i spusci ci guma (albo i zsunie).. tfu tfu. Ja bym nie ryzukowal wjechacnia w ludzi czy drzewo.

one sa podobne do :
Felga Kuta ze stopu aluminiowego



[ wiadomość edytowana przez: bartixr dnia 2008-11-20 10:24:47 ]