Problem z elektryką po demontazu radia. Potrzebna pomoc.

  szukane wyrażenia:   arturek
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam, szanownych kolegów.
Mam problem związany z elektryką. Zdemontowałem fabryczne radio Traffic 3000 i po zamontowaniu innego zaczeły sie problemy z elektryką, znikły światła, nie działają wycieraczki, nie dziala obrotomierz....
Uciołem fabryczną wtyczke od zasilania do radia - jest tam 5 przewodów, gdy któres z nich masuję to wracają nie które śwaitła, czy wycieraczki ale nie moge wszystkiego połapać żeby działaó na raz. Co z tym zrobić.
??? Prosze o pomoc.
Autko jest z 1995/96 roku.
  
 
no chłopaki, nie wierze że nikt nie potrafi pomóc
  
 
Cytat:
2008-01-25 21:12:16, LukasJ pisze:
Uciołem fabryczną wtyczke od zasilania do radia


Po co obcinałeś oryginalną kostkę. Wystarczyło kupić przejśćiówkę ISO<--->Ford i po problemie. Zaoszczędziłeś na redukcji 5zł a teraz płaczesz.
Musisz zacząć od zlokalizowania (poprawnego) wszystkich przewodów z oryginalnej instalacji.
Rozpisak wiązki Ford tutaj:
kostka ford

potem to podepnij do kostki ISO (tylko nie pomyl)
kostka ISO
W tym opisie interesują Cię kostki A i B

Prawdopodobie pomyliłeś kable, a wydaje Ci się że OK. Przypominam, że są trzy kable prądowe:
- plus na stałe
- plus od stacyjki
- plus od podświetlenia deski

Zacznij od rozpięcia kostki, zaizoluj wszystkie kable i sprawdź wtedy (oczywiście z odpiętym radiem). Powinna instalacja działać. Potem podłącz kostkę (dalej bez radia) i sprawdź czy instalacja działa. I na koniec podepnij radio.
Trzeba dojść czy problemem jest złe podpięcie kabli czy radio robi zwarcie.
Jeśli nic nie pomoże to pozostaje elektryk. Lepiej zapłacić 50zł niż narobić większych strat w samochodzie.
pozdrawiam
Arturek
  
 
Plusy zostały zlokalizowanie, podłączyłem ardio na wsuwki ale wszystkich śwaiteł nadal niema ani podświetlenia tablicy.
Coś jest tutaj nie tak, bo po odłączeniu anteny ginie obrotomierz. To jest przecierz nienormalne.
  
 
- Może radio robi zwarcie?
- Może "przy okazji" padł przełącznik zespolony?


[ wiadomość edytowana przez: Arturek dnia 2008-01-26 11:31:00 ]
  
 
a możesz mnie utwierdzić w swoim przekonaniu że takjest??
Bo jeśli zewre jakieś kable od radia to kierunki, światła długie wycieraczki wsio działa prucz świateł drogowych, zaś jak podłącze radio to działa wszystko prucz prawej strony światełd rogowych i podświetlenia deski. Więc namoje oko to nie przełącznik....