Co tak szumi? 126p

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
tak wiec od kąd mam pociska to od tylnej czesci dochodza mnie dosc glosne szumy. Myslalem ze to lozyska..na razie nie wymienialem bo to jednak koszta.. a zreszta sam nie wiem czy to tylko lożyska...szum słychac gdy jade i nawet wtedy gdy wciskam sprzęgło(czyli to nie skrzynia ) w kazdym razie czy to moga byc np bębny?..albo cos w skrzyni jednak?? ten szum zaczyna mnie wkurzac...
  
 
a zmieniałeś kiedyś olej w skrzynii?? bo u mounteza z powodu niezmieniania te szumy "przeraziły" się w łomot po wymianie oleju na razie git, ale z olejem wypłynęło duuużo srebra
  
 
Spróbuję zadać jakoś logicznie to pytanie:czy szum moduluje się wraz ze zmianą obrotów silnika czy prędkości obrotowej kół?Bo to pozwoli ustalić czy to silnik czy skrzynia.Skrzynia lubi np.sobie szumieć kiedy ma niedobór oleju (ja np. tak miałem), a w silniku mogą szumieć łożyska alternatora np.Spróbuj zlokalizować czy to silnik czy skrzynia
  
 
Szum zwieksza sie razem ze wzrostem predkosci. Ja przez caly czas sadzilem ze to wina łożysk w kołach...ale jeśli to skrzynia to nie dobrze... tak wiec skrzynia czy lozyska w kolach?
  
 
prosze kolegi, u mnie szumialy lozyska w kolach(obydwu). Da sie to sprawdzic. Odkrec zabierak, dzwignij kolo i pokrec mozliwie szybko. U mnie wyraznie bylo slychac jak szumi. Ewentualnie mozna tez odkrecic obydwa zabieraki, polosie drutem do wahaczy przywiazac i poprosic kogos aby Cie kawalek poholowal, bedziesz miec pewnosc a i przy okazji zabieraki sobie sprawdzisz
  
 
ciekawy pomysł...chyba sprawdze to. w kazdym razie ten szum nie jest jednostajny..tylko taki jakby cos tarło co jakis czas...im szybciej tym ta czestotliwosc sie zwieksza...
  
 
To nijak nie zmienia faktu ze to moga byc lozyska. Kumpel tak mial, szumialo niejednostajnie, jak skrecal to prawie cichlo, pozniej sie okazalo ze jedno lozysko bylo bardzo luzne a drugie smarowane glina
  
 
Jeszcze jedno. Pewnie teraz polowa forum bedzie chciala mnie wykastrowac, ale glosno odradzam montowanie niemieckich lozysk do 126! Przynajmniej wszystkie jakie ja wymontowalem to byla kpina a nie lozyska. Moga byc np. PPL, TPS, FŁT(nie wszystkie), CX(tych uzywalem), SKF tez powinny sie nadac(wyjalem jedno takie z dyfera i po 160 kkm wygladalo niemal JAK NOWE!!! Lekuchno tylko zmatowiona bieznia)
  
 
Urwał mi sie dzis przegub...czy to on mógł tak szumieć?(trzeć?)
  
 
Czy ja wiem Moze i tak. Jak zmienisz to sie przekonasz
  
 
czesc tosa moim zdaniem to skrzynia poszedl mi zimering i wylal sie olej .podobnie bylo.dolej oleju albo sprawdz czy jest go tyle ile ma byc