Wygłuszanie drzwi - Carina - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2003-07-16 23:17:20, manymany pisze:
Nooo muszę przyznać że za lalami to się obejrze ale dyskretnie a za furami to bez kozery...


Ja Wam powiem dyskretnie, że chyba łatwiej mi się ogląda za panienkami, bo jak za długo wodzę wzrokiem za fajną bryką to Zosia strzałem w goleń przypomina, że nasza jest ładniejsza
Carinus: dawałeś matę z filcem do przedziału silnika? Chyba źle zrozumiałem mam nadzieję . Filc w takiej macie jest przyklejany na oryginalny klej maty bitumicznej i musisz sam smarować klejem żeby przykleić taką matę. Liczy się tez jakość samej maty. Dobra mata jest bardzo elastyczna, dobrze przylega do powierzchni oklejanej i super się do niej klei. Warunkiem jest głównie... świerzość. Miałem kiedyś matę która się kruszyła w rękach, była twarda i generalnie do d... bo była stara. Do przedziału silnika trzeba wstawiać matę z warstwą aluminium. Są samoprzylepne podobnie jak zwykłe bitumiki. Możesz zrobić sobie izolację z papy ale uwzględnij zachowanie tego materiału podszas ekstremalnych warunków (temp., wilgotność itd) oraz czy jest wystarczająco plastyczna. Poza tym zastosuj odpowiedni klej - to się musi dobrze trzymać ale i sprawnie odrywać (po podgrzaniu) jak będzie trzeba.
  
 
Kupilem wtedy nowiutka mate aluminiowo-bitumiczno-szmaciana i przymocowalem to zatrzaskami z duza podkladka bo nie moglem tego przykleic bez profilowania na wzmocnieniach maski.Mocowanie to swoja droga ale sek w tym ze nie bylo roznicy w halasie spod maski przez to dalem sobie z tym spokoj.
  
 
A wygłuszałeś samą maskę. Trzeba jeszcze wygłuszyć grodzie między przedziałem silnika a kabiną. Wtedy efekt powinien być.
  
 
Cytat:
2003-07-18 08:57:29, Micaj pisze:
A wygłuszałeś samą maskę. Trzeba jeszcze wygłuszyć grodzie między przedziałem silnika a kabiną. Wtedy efekt powinien być.



Z tym wygluszeniem grodzi to chyba niezle roboty by bylo ???
  
 
Tak się przyjrzałem wstępnie i chyba nie było by tak źle. Nie trzeba będzie tak dużo wcale demontować.
  
 
Te wszystkie rurki i inne
  
 
I kabelki
  
 
A moze wystarczy oczyscic blache na grodzi i rozprowadzic tam jakas pianke (byle niepalna). Latwiej bedzie a jak cos trzeba bedzie z kabelkow i rurek wydlubac to sie potem sie tylko pianke uzupelni ..... ????????
  
 
Juz latwiej to zrobic od srodka czuli od wewnatrz i chyba tak teraz zrobie.
  
 
Ja tam wygłuszone mam drzwi i klapę ale będę stosował kolejną warstwę bo za słabo głuszy. mnie chodzi o akustykę i prawdopodobnie we wrześniu zacznę zabawę
  
 
A czym wyklejales ze jest kiepski efekt?
Cytat:

  
 
Nie jest kiepski ale ja jestem powalony na punkcie audio i dam pewnie drugą warstwę maty (Tam gdzie wejdzie) Dla lepszego efektu. Używałem mat bitumicznych do audio oraz pianki z niemiec nie wiem co za cholerswo do wygłuszania samochodów na zawody w Audio.
  
 
Prawie profesjonalny material i taki kiepski efekt.Szukam taniej pianki do systemow klimatyzacji bo wyglada na solidny material dzwiekochlonny i izotermiczny.
  
 
Jest super ale drzwi nie mam w pełni oklejonych muszę poprawić
  
 
Ja ubolewam nad brakiem czasu potrzebnym do zrobienia calosci obicia.Material lezy juz chyba z miesiac a teraz poluje na dobra pape termozgrzewalna.