[Accent] Centralny zamek i alarm STIG

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam!mam problem tzn nie ja a mój ojciec ma accenta i kupił na allegro zamek centralny i alarm STIG i nie wiemy gdzie założyc siłowniki centralnego bo jego autko ich w ogole nie mialo no i gdzie umiescic centralki z.c. i alarmu
Za wszelka pomoc bede bardzo wdzieczny - moze jakis link do zdjec lub cos podobnego?
Pozdrawiam
  
 
wprawdzie nie zakladalem akurat w accencie ,ale generalnie trzeba tak umiejscowic silowniki by byly jak najbardziej w linii z pretami od sterowania zamkiem.wtedy uzywane sa najmniejsze sily do otwierania/zamykania drzwi.zwykle nie obejdzie sie od wiercenia otworow mocowania silownikow.accent ma nietypowo umiejscowione blokady wewnetrzne kolo klamek-moze byc to wieksza trudnosc.ja centralke od c.z.przykleilem na tasmie dwustronnej za schowkiem na konsoli przedniej.
  
 
Nie ma żadnego problemu z siłownikami Wczoraj oglądałem u siebie i po prostu siłownik jest założony równolegle do cięgła. Master wymgał dowiercenia jednej dziurki w drzwiach, slave wszedł bez problemu.

Zdaje się, że znakomita większość accentów ma centralkę w tym samym miejscu...
  
 
Dzieki za odzew ale mam pytanko równolegle do cięgła idacego od zamka "na kluczyk" czy od klamki wewnetrznej?
Pozdrawiam
  
 
rownolegle do preta,ktory blokuje zamek-czyli ten,ktory konczy sie wystajacym bolcem,ktorym mozna zablokowac zamek.jesli np.w tylnych drzwiach ten pret ma ruch w odwrotnym kierunku jak w przednich,musisz zamienic przewody w silownikach tylnych miejscami.