Mini fotorelacja - wymiana filtru paliwa mkVII kombi

  szukane wyrażenia:   filtru
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Oto mała fotorelacja z wymiany filtru paliwa. Dla niektórych może wydać się śmieszna ale myślę że dla wielu osób będzie pomocna :] Nie wiedzieć czemu w tym modelu filtr umieszczony jest w miejscu gdzie trudno się dostać, przykręcony tak żeby nie dało się go odkręcić a przecież jest to część eksploatacyjna :/

Ale do rzeczy, potrzebne materiały to:

1 Nowy filtr paliwa FILTRON - 36,-
2 Klucz 13tka - ja używałem grzechotki nasadowej
3 Spray np. WD40
4 Duuuużo Cierpliwości i ok 30 czasu
5 Kanał - bez niego będzie ciężko, zwłaszcza w taką pogodę jak teraz.

Na początek trzeba odnaleźć filtr, jest sprytnie przymocowany przed prawą sprężyną.




Następnie zapuszczamy śrubę jakimś środkiem penetrującym i czekamy - chyba u większości osób będzie trzeba tak zrobić. Uchwyt i śruba nie są w żaden sposób zabezpieczone przed korozją

Odkręcamy ustrojstwo, będzie trzeba pokombinować z różnymi kluczami u mnie najlepszą opcją była grzechotka i odkręcanie po 1/20 obrotu - trochę to trwa



Najgorsze mamy już za sobą, wężyki schodzą bez najmniejszego oporu, wystarczy ścisnąć je w odpowiednich miejscach



Przed zdjęciem wężyków warto podłożyć jakieś naczynie na ziemi, paliwo będzie wypływać z obu wężyków, filtr też jest pełny benzyny.



Teraz wypadałoby pomalować śrubkę, i uchwyt. Ja niestety tego nie zrobiłem, z braku czasu i potrzeby jeżdżenia


Zakładając nowy filterek trzeba pamiętać o kierunku, ponieważ działa tylko w jedną stronę Dla ułatwienia powiem że zgrzew na filtrze ma być po prawej stronie. Wszystko skręcamy spowrotem i cieszymy się własnoręczną robotą



Nie wiem dlaczego ale u mnie na końcówki nowego filtra wężyki nie weszły tak głęboko jak na stary, możliwe że są dłuższe ale nie miałem już ochoty rozkręcać i sprawdzać.

Pozdrawiam
  
 
Cytat:
Dla niektórych może wydać się śmieszna ale myślę że dla wielu osób będzie pomocna(...)



Mi sie przyda, szczerze, kupilem essiego miesiąc temu i nie wiedzialem gdzie jest filtr paliwa , tak sie składa że wczoraj byłem na myciu podwozia i gdy patrzyłem na efekt kąpieli, dostrzegłem ową "puszkę" (domyślając sie o jej przeznaczeniu) A więc: przyszły tydzień, wymiana filtra ;]
  
 
Ciesze się że mogę być pomocny :] Gratuluję dobrego zakupu i życzę wielu miłych chwil za kółkiem