Montarz skrzyni od audi do 126p

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
poszukuje jak najdokladniejszych informacji na temat montarzu skrzyni od audi do 126p na przy silniku od fiata 127 900 lub 1.3 regaty
  
 
nikt tego jeszcze nie robił, więc na opisy nie masz co liczyć... poszukaj w archiwum, jest trochę teoretycznych rozważań na ten temat...
  
 
Tak tylko dodam że jest skrzynia z Audi 80 r. 80-83 4 biegi 1.6 benzyna tanio na zbyciu(ok. 100 zł). Dowóz do negocjacji.
  
 
mozesz podac link do tych info bo chyba mam jakies zacmienie nie mge tego znalesc
  
 
Panowie czy silnik w tej Audicy kręci się w lewo?????
Bo jeśli nie to wychodziłoby że będziemy mieli 4 biegi do tyłu a 1 do przodu, wie ktoś coś na ten temat????
  
 
Jeśli skrzynia jest podobna do maluchowskiej - czyli jeśli jest prostopadła do półosiek - to możliwe że się da obrucić mechanizm rużnicowy i wtedy obroty silnika to betka
  
 
ja w ciagu najblizszych dni bede wiedzial jak jest ze skrzyniami z alf romeo 33 , 145, 146 tych co mialy boxery, tam tez polosie byly prostopadle do skrzyni, jezeli da sie odwrocic dyfer to pozostanie tylko kwestia dotoczenia nowych polosi.. temat mam na tapecie bo sam planuje zbudowac cos nietuzinkowego, takze dam znac jak cos bede wiedzial
  
 
Wiecie, zaciekawiła mnie ta kwestia. Pojadę jutro do kumpla gdzie leży ta skrzynia, wyciągniemy ją i położymy obok seryjnej i porównamy. Przynajmniej z grubsza się ustali co i jak trzeba by zmienić. Szkoda że nie mam cyfraka, bo zdjęcia bym porobił byście sobie obejrzeli.
  
 
skrzynie od audi czy alfy pojedziesz ogladac?
  
 
Kazza dobrze gadasz beda 4 wsteczne i jeden do przodu to jest miedzy innymi problem tptyczacy montazu
  
 
widziałem taką skrzynie i moim zdaniem mechanizm różnicowy tj. obudowa nie jest symetryczna więc nie sądzę aby dało się obrucić mechanizm różnicowy, jedyne wyjście to jeśli silnik Audi kręci się w lewo to jesteśmy w domu!! Ale może ktoś zna inne patenty na ten problem kurcze trza by spytać Żurawia albo P.Bryzka od Krzysia!!
  
 
Skrzynię od Audi miałem dzisiaj oglądać ale kumpla nie było a jego ojciec był strasznie zajęty - ale to nic, dopilnuję tego.
  
 
no jak tam Panowie wiecie już coś o tej skrzyni??
  
 
Pracuję nad tym, sęk w tym że ja mam mało czasu a kumpel jeszcze mniej bo ma remont.
  
 
Cytat:
2003-07-21 00:46:08, kaza pisze:
widziałem taką skrzynie i moim zdaniem mechanizm różnicowy tj. obudowa nie jest symetryczna więc nie sądzę aby dało się obrucić mechanizm różnicowy, jedyne wyjście to jeśli silnik Audi kręci się w lewo to jesteśmy w domu!! Ale może ktoś zna inne patenty na ten problem kurcze trza by spytać Żurawia albo P.Bryzka od Krzysia!!


Co do skrzyni od Audi, to nei wiem w ktora strone sie kreci, jednak wiec, ze jes tylko jeden model takiej skrzynki, ktora mozna zaadoptowac do kszal, jednak nie wiem ktory. Co do obracania dyfra w tej skrzynce to nei mam zielonego pojecia - nie widzialem jej na oczy. Ale ma ja moj kumpel, ktory bedzie montowal 1.1 zastavki z ta wlasnie skrzynka. problem jedynie polega na tym, ze trudno nam jest sie spotkac i pojechac obejrzec ja dokladnie, coby zweryfikowac przypuszczenia.
A co do p Bryzka, to nei abrdzo chce on ujawniac tajemnice tego rozwiazania....
  
 
pewnie,że mu się nie widzi ...jak mu dasz ze 2000 to sie namyśli i ci powie ...takie życie.....
  
 
No dobra - a u ciebie jak jest (bylo?). Bo na zdjeciach widac wyraznie siedzaca w autku skrzynke od Audi.... Mozesz podac wiecej szczegolow?
  
 
Właśnie Stratos jak to jest u ciebie Ty ponoć do tego 1300 podpinasz taką skrzynię????
  
 
taa...mam taką skrzynię....ale totalnie nie wiem jak on ją tam wsadził....jest mocno opiłowana tyle tylko widać....
  
 
Dobra ale nie o to chodzi jak ją wsadzić tylko problem w tym że jeśli silnik audi kręci się w prawo to w malcu jak ją założymy to będziemy mieli 4 wsteczne i 1 bieg do przodu, chyba że silnik audi kręci sie w lewo?????? Ma ktoś jakąś koncepcje na ten problem???