Malowanie lamp

  szukane wyrażenia:   reflektorki
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Jak przyciemnić przednie reflektorki i postoje (szerokie lampy) ???

Niestety fundusze na razie nie pozwalają na przeróbkę ich na soczewki stąd moje pytanko ?! podejrzewam, że taki opis już się pojawił, ale jakoś nie mogę go znaleźć... Pomożecie ???

[ wiadomość edytowana przez: djtados dnia 2010-03-04 21:00:07 ]
 
 
uzyj wyszukiwarki, bylo wszystko dokladnie opisane, ba, nawet fotosy byly.
  
 
leniuszek:
http://motonews.pl/forum/?op=fvt&t=187453&c=129&hq=przyciemnianie&f=20
  
 
Cytat:
2008-06-25 16:06:02, surec pisze:
leniuszek: http://motonews.pl/forum/?op=fvt&t=187453&c=129&hq=przyciemnianie&f=20



Skoro leniuszek to trzeba koledze pomóc i ułatwić życie:

KLIK
  
 
>>>od A do Z masz TUTAJ opisane<<<
  
 
poczytalem te wasze przypisy z archiwum i powiem tak: metoda jest ale zdjecia sa tylko mkIV badz mkVII,ma ktos np foto jak wyszlo przyciemnienie lampek rs w mkV/VI?
  
 
Cytat:
2008-06-25 18:08:04, JarcioFordzik pisze:
poczytalem te wasze przypisy z archiwum i powiem tak: metoda jest ale zdjecia sa tylko mkIV badz mkVII,ma ktos np foto jak wyszlo przyciemnienie lampek rs w mkV/VI?



slowik wklejal fotosy swoich lamp samych jak i na samochodzie. w jego watku w tjuningu napewno bedzie
  
 
dzięki za leniuszki troszkę poczytam i do dzieła...
 
 
wszystko przeczytane, fotki oglądnięte, ale chodzi mi po głowie jeszcze jedno pytanko - mianowicie:
jak koleś malował mi plastiki z wnętrza to używał przed malowaniem czegoś przed właściwym kolorem. jakiś specjalny podkład do plastiku? jakby nie patrzyć to przy lampie też będzie malowany plastik. może ktoś wie co to takiego? czy jest to bezwzględnie potrzebne czy wystarczy tylko delikatnie zmatowić przed malowaniem? jeżeli nie - to gdzie mogę zakupić coś takiego?
 
 
Cytat:
2008-06-25 18:08:04, JarcioFordzik pisze:
poczytalem te wasze przypisy z archiwum i powiem tak: metoda jest ale zdjecia sa tylko mkIV badz mkVII,ma ktos np foto jak wyszlo przyciemnienie lampek rs w mkV/VI?



przeciez jest auto kol. Słowika w poniższym wątku (1wsza strona wątku)
  
 
no niby jest ale to na zwyklych lampach a nie rs i zdjecia sa ciemnie,samochod czarny i nie ma efektu widocznego jak dla mnie,zaraz przejrze caly watek slowika ,bo podobno sa tam same lampy na foto

michu: czekam na foty po skonczonej pracy
Cytat:
2008-06-26 09:43:29, Asior pisze:
przeciez jest auto kol. Słowika w poniższym wątku (1wsza strona wątku)

  
 
Cytat:
2008-06-26 09:37:13, michu07 pisze:
wszystko przeczytane, fotki oglądnięte, ale chodzi mi po głowie jeszcze jedno pytanko - mianowicie: jak koleś malował mi plastiki z wnętrza to używał przed malowaniem czegoś przed właściwym kolorem. jakiś specjalny podkład do plastiku? jakby nie patrzyć to przy lampie też będzie malowany plastik. może ktoś wie co to takiego? czy jest to bezwzględnie potrzebne czy wystarczy tylko delikatnie zmatowić przed malowaniem? jeżeli nie - to gdzie mogę zakupić coś takiego?


KLIK
Z reguły większość akryli łapie się do zmatowionego plastiku, zwłaszcza, że to będzie pod szkłem, więc nie będzie narażone na wodę itp i na szorowanie...Ja bym malował sprajem bez podkładu.
  
 
surec : dzięki za namiary na lakiery i podkłady

jarciofordzik : co do fotek - jak tylko się zrobi to je umieszcze

Ogólnie zastanawiam się czy nie otworzyć swojego tematu o przeróbkach w moim essim - szykuje się:

lakierowanie i montaż garbatki
montaż i odświeżenie kilku duperelek wewn.
przyciemnienie lamp przód
lakierowanie pokrywy zaworów i kilku gratów pod maską
no i muszę dokończyć tapicerkę wewn.
potem dokładki zderzaczków, progi i itp.
Ale wszystko pomalutku - mały Essi maniak w drodze (termin na grudzień) więc kasiorkę trzeba delikatnie wydawać - a tu jeszcze urlopik po drodze
 
 
jak najbardziej zakladaj swoj watek co do modow w essim
Cytat:
2008-06-26 12:36:39, michu07 pisze:
Ogólnie zastanawiam się czy nie otworzyć swojego tematu o przeróbkach w moim essim - szykuje się: lakierowanie i montaż garbatki montaż i odświeżenie kilku duperelek wewn.

  
 
rzuciłem sobie jeszcze raz oczkiem na wszystkie fotki z tamtych wątków i wszystko jest pięknie, ale zaczynają mnie martwić postoje od RS'a - jak je delikatnie rozebrać, żeby ich nie uszkodzić - nie chce marnować kasy na kolejną parę, a jak ich nie zrobie to całość z przerobionymi lampami ni w ząb nie będzie pasować. Czy dolną część odbłyśnika w lampie też malować ?

Co myślicie, aby zamiast czarnego lakieru użyć takiego jak mam na aucie ?! jakby to wyglądało ?!
 
 
Cytat:
2008-06-27 11:22:51, michu07 pisze:
rzuciłem sobie jeszcze raz oczkiem na wszystkie fotki z tamtych wątków i wszystko jest pięknie, ale zaczynają mnie martwić postoje od RS'a - jak je delikatnie rozebrać, żeby ich nie uszkodzić - nie chce marnować kasy na kolejną parę, a jak ich nie zrobie to całość z przerobionymi lampami ni w ząb nie będzie pasować. Czy dolną część odbłyśnika w lampie też malować ? Co myślicie, aby zamiast czarnego lakieru użyć takiego jak mam na aucie ?! jakby to wyglądało ?!


ja rozebrałem postoje od RS, ale niestety nie dało się wykorzystać ponownie szkła...
co do malowania, to może ładnie wyglądać w kolorze auta...
  
 
czyli lipa - chociaż posprawdzam na jednym (został po małej przygodzie )
A co z tą dolną częścią odbłyśnika - malować czy nie ? nie którzy nie malowali, ale efekt jak dla mnie taki sobie, a tam gdzie jest malowane wygląda SI, ale pytanie czy misie polarne i ich opiekunowie diagności się nie przyczepią ?!
 
 
Cytat:
2008-06-27 14:08:37, michu07 pisze:
czyli lipa - chociaż posprawdzam na jednym (został po małej przygodzie ) A co z tą dolną częścią odbłyśnika - malować czy nie ? nie którzy nie malowali, ale efekt jak dla mnie taki sobie, a tam gdzie jest malowane wygląda SI, ale pytanie czy misie polarne i ich opiekunowie diagności się nie przyczepią ?!


jak będą chcieli się przyczepić to i tak się przyczepią...
  
 
No to spytam jeszcze raz -
A co z tą dolną częścią odbłyśnika - malować czy nie ?

W sumie nie długo- patrz po wypłacie - nowy nabytek - Garbatka idzie do lakiernika, a że będziemy musieli dorobić więcej lakieru to i na lampki wystarczy - więc powoli chciałbym się tym zająć
 
 
a i jeszcze jedno

Na autku mam zamontowane lexy z czarnym wkładem i tak się zastanawiam - Skoro chcę się wziąść za zrobienie lampek z przodu to może i te z tyłu autka rozebrać i pomalować wkład na kolor nadwozia