Sprzęgło - pedał w podłodze

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Najpierw opiszę objawy. Dziś rano nacisnąłem sprzęgło, pedał poleciał w podłogę i tak został. Pomyślałem, że linka strzeliła. Pooglądałem pod maską i stwierdziłem, że linka cała. Podłożyłem kilka podkładek między pancerz linki, a obudowę sprzęgła i teraz działa ale mam wrażenie, że za parę dni sytuacja się powtórzy. Moja machina to MKVII (to chyba tak się pisze) 1.8 TD kombi. Nie mam koncepcji co się dzieje. Może któryś z Was ma jakiś pomysł na diagnozę. Z góry dziękuję za podpowiedzi.
  
 
2 rady spróbuj podnieść go na pedale (czyli taka śrubka która regulujesz wysokość ) jeżeli to nie pomoże musisz odkręcić pedał i tam masz taki plastik w kształcie półkola i najprawdopodobniej się złamał miałem to samo


[ wiadomość edytowana przez: bobo_ssj dnia 2008-07-04 01:30:40 ]
  
 
Nie wiem czy MK7 ma samo regulator Sprzęgła?
czyli ten półksiężyc ale jeśli Tak to na 100% to jet przyczyna wymień to a będzie spox

koszta Półksiężyc to około 19/30zł za leży gdzie Kupujesz
Robocizna Max 50zł
  
 
Cytat:
2008-07-04 07:27:06, DriF pisze:
Nie wiem czy MK7 ma samo regulator Sprzęgła? czyli ten półksiężyc ale jeśli Tak to na 100% to jet przyczyna wymień to a będzie spox koszta Półksiężyc to około 19/30zł za leży gdzie Kupujesz Robocizna Max 50zł

Przed kupnem sprawdź kolor tego półksiężyca bo to jest ważne!
  
 
Oryginalny motorcrafta jest biały, ale lepiej dorobic metalowy bo jak Ci zle zrobia to bedzie pekal szybko.
  
 
Cytat:
2008-07-04 14:11:14, Vodun pisze:
Oryginalny motorcrafta jest biały, ale lepiej dorobic metalowy bo jak Ci zle zrobia to bedzie pekal szybko.



Są różne kolory dla różnych modeli, a co do założenia to wymienisz sam bez problemu.
Potrzebna tylko lampka aby oświetlić mocowanie "pedałów"
i śrubokręt aby wyjąć zawleczkę. Chyba w poradach jest opisane!
  
 
Dla Leniwych ...

Wymiana napinacza linki sprzęgła ...
  
 
Dzięki serdeczne za podpowiedzi. W weekend niestety nie mam zbyt wiele czasu ale w poniedziałek zacznę ostro męczyć ten pedał. Zobaczymy jak to pójdzie, bo to będzie pierwsze spotkanie z pedałem sprzęgła w mojej karierze grzebacza. Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam.
  
 
No droga młodzieży trafiliście w samo sedno Jeszcze raz dzięki serdeczne.
Pozdrawiam