Temat sezonu: idzie zima czyli jakie gumy ? dyskusja - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Jakby sie dalo to zaloz 185, na zime lepsze sa wezsze opony.
  
 
Cytat:
2005-10-12 23:09:58, CzapCzap pisze:
Jakby sie dalo to zaloz 185, na zime lepsze sa wezsze opony.



A czy nie trzeba wymieniać wtedy felgasów???
  
 
Cytat:
2005-10-12 23:16:42, marcin032 pisze:
A czy nie trzeba wymieniać wtedy felgasów???



Chyba nie, raczej powinny wejsc tez takie . Moj Ojciec jezdzi na 175 a na zimie pakuje 165 na te same felgi, wiec chyba jest to mozliwe
  
 
185 sa ok,tylko profil wtedy bierz 65

u mnie jest tak samo
zimówki mam właśnie 185/65/15,letnie 195/60/15

gdziekupowałes te Pirelki za 650 za komplet-ale to chyba nie 15?
u Lenarciaka moze?


  
 
A'propos zimówek....
Dębica wypuściła w tym roku nowe zimówki Frigo2. Niby nic dziwnego, ale... jako że udziałowcem Dębicy jest GoodYear to wypuścili ponownie pod inną marką zajebisty bieżnik.
Frigo 2 to nic innego jak GoodYear UltraGrip 5 ! Teraz będę robił chyba 5 lub 6-ty sezon na tym bieżniku i w ciemno mogę każdemu ją polecić. Z tą gumą nie dość że nie straszne są zaspy, to jeszcze świetnie sprawuje się na błocie śniegowym i wodzie.
Ceny nie są zabójcze, a guma jest naprawdę świetna. TUTAJ macie linka z rozmiarami i cenami.
Pozdro.
  
 
Cytat:
2005-10-12 23:58:27, Grzesiek pisze:
185 sa ok,tylko profil wtedy bierz 65 u mnie jest tak samo zimówki mam właśnie 185/65/15,letnie 195/60/15



Ok! Czy mógł by ktoś się wypowiedzieć dlaczego właśnie takie trza kupować zimówki (bezpieczeństwo, lepsza przyczepność)?????

gdziekupowałes te Pirelki za 650 za komplet-ale to chyba nie 15?
u Lenarciaka moze?

Odp. na priv. Co by reklamy nie było



Cóś mi się z p(t)ostem pochrzaniło

[ wiadomość edytowana przez: marcin032 dnia 2005-10-13 07:02:56 ]
  
 
Czemu takie?
na zimę zalecają ciut węższe oponki, bo wtedy jest mniejsza powierzchnia styku z podłożem dzięki czemu nacisk na cm2 jest większy
przez to jest lepsza przyczepnosc na śniegu i luźnym podłozu itd
mniej więcej tak to tlumaczą fachmani.

a że profil ma być 65 to wyczytałem własnie chyba na opony.com
tam jest taki automat, podajesz rozmiar opon i wyskakują mozliwe zamienniki-mniejsze,większe,itd
i właśnie 185/65/15 zimowe będą pasowac zamiast 195/60/15 letnich
pozatym w książce od auta mam taka tabelkę,gdzie podane są rózne zamienniki
obie infromacje się pokrywają,także to chyba dobrze
pzdr

  
 
Prawdę powiedziawszy pierwszy raz słyszę o takim kombinowaniu Od lat jeżdżę na takim samym rozmiarze i nigdy nie miałem z tym problemu. Ale może jest to uwarunkowane tym, że obecne auta mają koła R15 w standardzie a poprzednie były mniejsze
  
 
Marcin a widziales jakie rajdowki maja opony na snieg ? sa tak waskie jak by byly z malucha zdjete albo gorzej z Mikrusa . Wszystko to zeby zmniejszyc stycznosc, ze sniegiem czyli ze sliska nawierzchnia.
  
 
Wałkowaliśmy to kiedyś

Na śnieg lepsze węższe opony. Węższe lepiej odprowadzają wode i są tańsze.

To tak ogólnie
Pozdrawiam
  
 
Cytat:
2005-10-14 08:34:48, CzapCzap pisze:
Marcin a widziales jakie rajdowki maja opony na snieg ? sa tak waskie jak by byly z malucha zdjete albo gorzej z Mikrusa . Wszystko to zeby zmniejszyc stycznosc, ze sniegiem czyli ze sliska nawierzchnia.



Oki kumam!!!

Cytat:
Węższe lepiej odprowadzają wode i są tańsze.



I to za nimi przemawia
  
 
Jakiej firmy wybrac oponki na zime(na przód)??na tył mam goodyear ultra grip 3, chciałbym kupic na przód ultra grip 7 ale sa dosyć drogie.na jakich zimówkach jeżdzicie w swoich toyotkach??pzdr

[ wiadomość edytowana przez: MisiekII dnia 2006-10-03 23:49:47 ]
[ powód edycji: upgrade tematu ]
  
 
ja moge polecić własnie ultra grip7 lub Continental TS800 , Dunlop SP WINTER SPORT M2 lub DUNLOP SP WINTER SPORT M3 , ja jezdziłem na Winter SPORT M2 i byłem naprawde zadowolony z nich z tymze musiałem je zmienic bo miałem 185/55/14 a to jednak troche zaniskie do Cari teraz mam Verdstein Snow i wsumie tez nie narzekam ale jak bede zmieniał to napewno na Winter Sport M3 i je tez polecam
  
 
Dębica Frugo 2 W takiej cenie, to chyba nie ma lepsiejszych gumek
  
 
Cytat:
2006-09-23 20:44:55, Ori83 pisze:
Jakiej firmy wybrac oponki na zime(na przód)??[...]



Frugo 2

Cytat:
na jakich zimówkach jeżdzicie w swoich toyotkach??pzdr



Na pierwowzorze Frugo 2 czyli GY UG5. Ten sezon powinny jeszcze przeżyć, a na następny będą Frugo 2.
Pozdro.
  
 
Ja mam kormorany winter. No nawet tda się jechać
Całkiem całkiem opony.
  
 
kiedy zmieniacie ?

Przed pierwszym trasa wrocek-krakow, wczesniej zakopiec za tydzien....sam nie wiem czy juz uderzyc do wulkmistrza ?
  
 
Cytat:
2006-10-04 09:48:23, Cromm pisze:
kiedy zmieniacie ? [...]



Jak temperatura w dzień będzie się utrzymywać na poziomie -2/-5st.
Chyba że wcześniej zasypie wszystko równo i trza będzie w trasę lecieć.
Pozdro.
  
 
Wiem, ze Ultragripy sa drogie, ale sam mieszkam w gorach i do tej pory nie mialem lepszych opon ! Jesli jezdzisz po miescie to nie ma sensu kupowac drogich opon. Byle by byly zimowe. Choc uwazam, ze na bezpieczenstwie nie mozna oszczedzac. Dobra opona zimowa lub letnia to podstawa. Poza tym mysle, ze powinna ci posluzyc z 3 sezony. Ubolewam ze do mojego nowego autka (Rav 4), nie moge kupic Ultragripow.... Goraco polecam te opony.
  
 
Cromm - ja zmieniam zawsze gdy przyjdzie pierwszy snieg/oblodzenie ... rano