Temat sezonu: idzie zima czyli jakie gumy ? dyskusja - Strona 5

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
rok temu to też było

>klik<


[ wiadomość edytowana przez: Talus dnia 2007-10-10 19:30:04 ]
  
 
Po dłuższej lekturze informacji i testów wybrałem 2 opony (195/60R15)

1. Yokohama V901 za 229 zł http://tinyurl.com/ywokkg lub
2. Firestone WinterHawk za 199 zł http://tinyurl.com/27jj5t

Co sądzicie o moim wyborze i którą byście polecili?
  
 
Cytat:
2007-10-13 17:44:28, panjarekp pisze:
[...]którą byście polecili?



Dębica Frigo 2
Pozdro.
  
 
NOKIAN WR
  
 
Cytat:
2007-10-10 18:39:09, panjarekp pisze:
Okazuje się, że nie jest to proste. Jedne są głośne inne szybko się ścierają a jeszcze inne dobre tylko na śnieg. Różnica cen też jest znaczna. Czy warto płacić więcej, czy można się zadowolić oponami polskimi? Czy szerokość opony zimowej powinna być węższa od letniej?



na nie wszystkie jest łatwo odpowiedzieć jednoznacznie, na pewno wpływ jaką świadomie oponę wybierzemy to po pierwsze musimy w przybliżeniu określić gdzie będziemy jeździć i jaką Pogodę przewidujemy, na pewno mieszkając w górach bierzemy większą, z wysokim bieżnikiem, przystosowana do śniegu bo wiadomo że częściej będzie niż go nie będzie, natomiast osoby pomykające po warszawie całą zimę nie muszą brać opon śnieżnych ale przydadzą się te na chlapę, jeżeli jeździsz czescej niż tylko w niedziele do cioci nie oszczędzaj na oponach, bo przecież to jedyny punkt łączący 1,5 tony żelastwa i ciebie z asfaltem a jest mniej więcej tego tyle co co powierzchnię koperty na listy, wiec niewiele.
Szerokość opony:
I na logikę, im szersza opona tym większe powierzchnie tarcia, czyli bomba, ale gdy jest woda czy chlapa, jednocześnie jest więcej tego czegoś do odprowadzenia z pod opony, a wiec... oczywiście opona musi być cienka, a najlepiej taka jaką zaleca producent, szerokie szaleństwa zostawiamy na lato z alusami.
  
 

Teraz myślę nad oponkami na lato (parametry dokładnie jak te poniżej ), mogę mieć Conti z tego roku PremiumContact 2 za +/- 300 PLN, lub za 260 z netu ale +/- 1 rok starsze, zastanawiam sie czy warto dopłacić, i tak w 4 lata pewnie zedrę (albo zmienię auto), co myślicie



Może jednak coś innego, tyle tego jest - osiołkowi w żłobie dano

kolega kupił sobie Gudziery F1 za nie całe 280 ale moim zdaniem na mokre Conti będą lepsze.
  
 
Cytat:
2005-10-14 22:06:07, MisiekII pisze:
Wałkowaliśmy to kiedyś Na śnieg lepsze węższe opony. Węższe lepiej odprowadzają wode i są tańsze. To tak ogólnie Pozdrawiam


Z szerokoscia opony w zimie to jest tak :na asfalcie najlepsza najszersza bo powierzchnia styku z asfaltem stanowi o przyczepnosci.
Na sniegu najlepsza jest najwezsza z kolcami lub klockami,bo wtedy o przyczepnosci stanowi nacisk, czyli jak gleboko opona wgryzie sie w podloze.
Trzeba wybrac zloty srodek,bo w zimie ostatnio rzadko jezdzimy po samym sniegu,a na asfalcie na waskich kolach samochod robi sie totalnie niestabilny na zakretach.
Glupota jest wiec zakladanie np wezszych opon jezeli mamy np 185/65/14 letnie.Dobrze jest natomiast zalozyc takie 185 jezeli w lecie smigamy na 205 i szerszych.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Ja mam pytanie na temat opon letnich?
Ja mam rozmiar 195x60R15.
Planuję zakup Michelin-y Energy Saver za ok 280. Znajomi o Michelinach wyrażają się dobrze.
Jakie polecacie?
  
 
Cytat:
2008-03-16 17:20:43, stanp pisze:
Jakie polecacie?



takie jak pisałem poniżej

choć na jakiś michałkach Energy też kiedyś jeździłem i złego słowa nie mogę o nich powiedzieć
  
 
mam toyote avensis kombi 2.0td 1998
poradzcie mi jakie oponki na lato zalozyc
czytam tyle o tych oponach i im wiecej czytam tym wiekszy mam metlik
moze ktorys z wlascicieli avensisow kupowal i ma jakies opinie
cena do 250 zl
wiec chyba wybor nie bedzie maly
dzieki
  
 
no wlasnie pora na wydatek bo kolejny sezon zimowy przed nami.
Co polecacie, co kupicie jakie polecicie, czekam na opinie.
Mialem Frigo 2 dozyc niedrogie zastanawiam sie czy w tym sezonie nadal beda sie spisywac choc widze duzo opinie pozytywnych o Frigo directional.

Zastapic standardowy rozmiar 175/65/r14 na 165 ?
Podobno warto na zime.
jakie sa wasze zdania na ten temat ?

[ wiadomość edytowana przez: madzia_83 dnia 2008-09-29 20:14:29 ]
  
 
W zeszłym roku musiałem kupić zimówki i wybrałem Firestone WINTERHAWK. Cena zbliżona do Frigo (niska), a jakość i w użyciu spisują się świetnie, trzyma się drogi wyśmienicie i w chlape i w śnieżne dni. Nie widzę sensu kupowania opon z najwyższej pułki np: Michelin Alpin 3, choć podobno są najlepsze lecz trzeba dać 2 razy więcej.
Pozdrawiam
  
 
Ja uzywałem goodyear ultragrip 6 i rewelka

terazz jako że 6 już nie ma bede kupować ultragripy 7+ mam nadzieje ze bedą jeszcze lepsze
  
 
Temat rzeka, i co roku o tej porze pojawia się

Proszę moderatora o odnalezienie zeszłorocznego i scalenie postów.

Jak co roku polecam zajrzeć do testów ADAC.

Zeszłą zimę przejeździłem na Dunlopach WS M3 i Michelinach PA2.

Previa śmigała na PA2 i PA3.

Lata doświadczeń wskazują jednoznacznie na Michelina, jako najtrwalszą, a zarazem świetną w każdych warunkach oponę.

Tak było z PA1, potem z PA2, a teraz z PA3, wobec czego w tym roku będą 4 nowe Michałki PA3 205/60/16 96H.

Bardzo dobrze sprawowały się też nowe UG6. Potem były UG7 - równie świetne na śniegu, co poprzednik niestety bardziej miękkie i szybko się skończyły

pzdr


[ wiadomość edytowana przez: marcinm dnia 2008-09-29 12:56:21 ]
  
 
ja mam na zime michalki,ale jakie za chiny nie wiem. ciekawe jak w tym roku zima bedzie wygladac?
  
 
ech... nie mozna watków o oponach podwiesić ??

faktycznie co zeson to nowy watek.

Wracając do tematu to jeśli chodzi o opony zimowe to NOKIAN. Jest to opona produkowana w Finlandii gdzie mają dosc ostre zimy. A wiec powinni byc specjalistami w tej dziedzinie. Kupiłem Nokiany do Lexa w zeszłym roku i jezdząc w drugim aucie na michelinach agillis stwierdzic moge ze są lepsze choć cenowo wyszedł mnie ten mój rozmiar 17" w identycznej cenie jak michelin był.

Teraz do Boxera bede na przód chciał kupic jakies zimowki 205/65/15C i juz zdecydowalem ze beda to Nokiany. Dokładnie NOKIAN WR C CARGO , na allegro juz namierzyłem takie , teraz musze odwiedzic kilka hurtowni opon i zobaczyc czy sie nie da coś taniej wyrwac je .

NOKIAN WR C CARGO
  
 
Zresztą w zachodniopomorskim taka zima słaba ze szkoda wydawać
Co tam śniegu pada 4 cm i na drugi dzień już nie ma nawet bałwanka z dzieckiem nie można zrobić takie u nas zimy
  
 
A więc tak: temat opon zimowych jest wałkowany co roku... jak zobaczyłam ten to pomyślałam "aaaaaa znowu". Ale OK. Zrobimy jeden wątek sezonowy i go podwiesimy. Wpisując w wyszukiwarce frazę "opony zimowe" znalazłam conajmniej 5 wątków... na ten temat Tak więc łączę wszystkie razem i proszę zwrócić uwagę na daty poszczególnych postów!
  
 
a co z oponami letnimi ?
dyskryminacja !!!
  
 
Cytat:
2008-09-29 20:37:30, Talus pisze:
a co z oponami letnimi ? dyskryminacja !!!


Będzie temat jak będzie wiosna