Spryskiwacz przednich reflektorow E-11

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam
Przegladajac ostatnio stronke naszego onlinowego EPC natknolem sie na:
HEAD LAMP CLEANER.
http://www.toyodiy.com/parts/p_E_199906_TOYOTA_COROLLA_CE110L-ALMNEW_8505.html

czy to nie jakas opcja mycia przednich reflektorow ?

Moze ktos z kolegow z ASO podgladnie orientacyjne ceny takiego wyposazenia ?
Na allegro tez nie widze nic podobnego a w sumie jesli to to o czym mysle o fajny gadzet, i dobrze by bylo zrobic kolejny krok i doposazyć "bociana" w takie ustrojstwo

pozdroweczka
  
 
Na 100% były w wersjach szwedzkich i na kraje alpejskie ( austria,włochy ).

W ASO kosmos - za sam zaworek ( a jest ich dwa ) 150zł.

Do tego inny zbiornik, druga pompka ( wysokosiśnieniowa ), przewody, i spryski ( jeden sprysk do Camry w ASO 250zł ).

Oczywiście dochodzi do tego inna wiązka ( może masz skablowane i sterczą wtyczki ), dodatkowy włącznik ( chyba, że jest spięte ze spryskami szyb ).

I chyba tyle

pzdr

  
 
Cytat:
2008-12-18 11:21:52, Cromm pisze:
dobrze by bylo zrobic kolejny krok i doposazyć "bociana" w takie ustrojstwo


Cromm, jak masz kasę, to zrób lepiej autku światła przeciwmgielne. Przynajmniej będzie z tego jakiś pożytek.
O ile się orientuję, to też się poruszasz po mglistej okolicy.
Reflektory można szmatą "przelecieć" i też jest cacy.
  
 
przeciwmgielne to swoja droga ale to już robie rozeznanie z markiew, ale tu raczej nie powinno byc jakiegos kosmosu bo na allegro idzie juz kupic za 120 -200zl .
Zerknijcie was prosze i oblukajcie jak to widzicie ?
Są 3:
Halogen 1
Halogen 2
Halogen 3

Troche mnie ten Tarnow jakos odrzuca ....ale to moze dlatego ze zle wspomnienia i uraz

marcin myslalem ze jak na ASO to beda miec bardziej kosmiczne ceny choc i te co przedstawiles nie napawaja wogole optymizmem, ale bede grzebal na ebeju bo u nas chyba nie pojdzie znaleźć nic podobnego.

  
 
Cytat:
2008-12-18 11:21:52, Cromm pisze:
Witam Przegladajac ostatnio stronke naszego onlinowego EPC natknolem sie na: HEAD LAMP CLEANER. http://www.toyodiy.com/parts/p_E_199906_TOYOTA_COROLLA_CE110L-ALMNEW_8505.html czy to nie jakas opcja mycia przednich reflektorow ?



Tak, to spryskiwacze reflektorów.


Cytat:
Moze ktos z kolegow z ASO podgladnie orientacyjne ceny takiego wyposazenia ?



A po co ? Przecież masz tam ceny. Pomnóż je *1,22 i razy kurs euroka, to Ci wyjdzie. W ASO odpuść. Popatrz na cenę samej pompki


Cytat:
Na allegro tez nie widze nic podobnego a w sumie jesli to to o czym mysle o fajny gadzet, i dobrze by bylo zrobic kolejny krok i doposazyć "bociana" w takie ustrojstwo



No nie wiem... ja to dołożyłem, ale albo ja nie umiem tego dobrze ustawić albo to guzik daje
Aha, do tego dorzuć jeszcze koszt dodatkowego przekaźnika czasowego (pewnie kosmiczny) i dodatkowego wyłącznika w kabinie. Może w zbiorniczku da się zrobić tylko dziurę na pompkę.
Ale zanim zaczniesz o kompletować, to sprawdź czy w ogóle masz instalację elektryczną pod to wszystko
No chyba że lubisz totalną rzeźbę i druciarstwo na maksa
Pozdro.
  
 
Cytat:
2008-12-18 21:10:42, Perzan pisze:
A po co ? Przecież masz tam ceny. Pomnóż je *1,22 i razy kurs euroka, to Ci wyjdzie. W ASO odpuść. Popatrz na cenę samej pompki



to może od Cariny się jakoś wpasuje. równo 200euro taniej

http://www.toyodiy.com/parts/p_E_199509_TOYOTA_CARINA+E_AT191L-BLMNKW_8505.html
  
 
Cytat:
2008-12-18 15:03:34, Cromm pisze:
Troche mnie ten Tarnow jakos odrzuca ....ale to moze dlatego ze zle wspomnienia i uraz



Miałeś z nim jakieś przejścia ? Zapomnij o nim. Kupiłem kiedyś u niego zderzak tylny za 150zł "na zapas". Poleżał kilka miesięcy w piwnicy ( kupowałem w sierpniu, potrzebowałem w styczniu ).

Potem miałem dzwona, no to ucieszony, że przynajmniej zderzak już mam, zawożę do blacharza. Trochę minęło, blacharz do mnie dzwoni, że zderzak pęknięty, a tworzywo niespawalne. No to ja za telefon i do Pinka. I słyszę "No, dałem Ci na niego dobrą cenę, to przecież mogło być coś z nim nie tak. Zwrotów nie przyjmuję."

O tydzień się przesunął odbiór auta, bo było szukanie zderzaka na potęgę, dodatkowe koszty, i nerwy.

Tym sposobem nie kupuję nic więcej u niego. Wolę zapłacić więcej w Węgrzcach, a mieć rzeczy sprawne, a do tego czyste, i miłych sprzedawców.


Cytat:
2008-12-18 21:10:42, Perzan pisze:
No nie wiem... ja to dołożyłem, ale albo ja nie umiem tego dobrze ustawić albo to guzik daje Aha, do tego dorzuć jeszcze koszt dodatkowego przekaźnika czasowego (pewnie kosmiczny) i dodatkowego wyłącznika w kabinie. Może w zbiorniczku da się zrobić tylko dziurę na pompkę. Ale zanim zaczniesz o kompletować, to sprawdź czy w ogóle masz instalację elektryczną pod to wszystko No chyba że lubisz totalną rzeźbę i druciarstwo na maksa Pozdro.



Niewiele daje, bo za rzadko spryskujemy - jakbyś spryskiwał równie często, co szybę, to dawałoby sporo - sprawdzone - zbiornik 4,7L poszedł na odcinku Bochnia - Katowice.

A brak instalacji to jakaś przeszkoda ? Lutownica gryzie ? Czuję się urażony, i żądam satysfakcji ( drążki poprzeczne tylnego zawieszenia leżą już gotowe )

pzdr
  
 
Cytat:
2008-12-19 01:25:33, marcinm pisze:
Miałeś z nim jakieś przejścia ?



No jakoś nie moze konkretnie z nim ale kiedys był tam taki serwis ........
I na allegro tez dzwonilem do kogos juz nie pamietam o co , cos do E-10 i jakis pyskaty zaczoł do mnie skakać że niby poco te pytania co Pan taki dociekliwy bieże Pan albo kur...nie
  
 
Cytat:
2008-12-19 10:04:01, Cromm pisze:
No jakoś nie moze konkretnie z nim ale kiedys był tam taki serwis ........ I na allegro tez dzwonilem do kogos juz nie pamietam o co , cos do E-10 i jakis pyskaty zaczoł do mnie skakać że niby poco te pytania co Pan taki dociekliwy bieże Pan albo kur...nie



Aa, rzeczywiście... a mi głowicę z 2.2 w Tarnowie robili... i gaz... oczywiście same superlatywy

Jakoś nie mam sentymentu do tego miasta, czego się tam nie załatwia, to same problemy... taka wiocha, co się swego czasu statusu wojewódzkiego dochrapała...

pzdr
  
 
Co do pompki to jak myslicie dalo by sie to zaimplantowac ?

http://www.allegro.pl/item509621447_vw_pompka_spryskiwaczy_reflektorow_cisnieniowa.html

ewentualnie coc nie wiem czy to nie ...to samo.

http://www.allegro.pl/item502500853_pompka_spryskiwaczy_reflektorow_vw_audi_nowa_vdo.html

Spryskiwacze by sie znalazly jest tego troche:

http://moto.allegro.pl/item482891189_uniwersalny_spryskiwacz_relflektora_xenon_ksenon.html

Gnebie temat i mam nadzieje ze cos sie urodzi do wiosny
  
 
Te ostatnie fajne, ale takie mało toyotowe.

Jestem zdania, że jeśli w danym samochodzie było coś montowane fabrycznie, to należy nabyć, bądź odpuścić, a nie robić druta na zasadzie "może od poloneza podejdzie".

Gorzej, jeśli producent nie przewidział zbyt wielu udogodnień, wtedy mamy rękę wolną, i "only sky is the limit"

pzdr
  
 
Cytat:
2008-12-21 16:05:03, marcinm pisze:
Te ostatnie fajne, ale takie mało toyotowe. Jestem zdania, że jeśli w danym samochodzie było coś montowane fabrycznie, to należy nabyć, bądź odpuścić, a nie robić druta na zasadzie "może od poloneza podejdzie". Gorzej, jeśli producent nie przewidział zbyt wielu udogodnień, wtedy mamy rękę wolną, i "only sky is the limit" pzdr



Wlasnie boje sie druciarstwa, wezykow i łączników ze sklepu zologicznego i zbiorniczkow od niemieckich gebelowskich złomów...
  
 
No i dowiedzialem sie co nieco co do aktualnych cen:

Moja pompka kosztuje bagatelka:
85280-12060 - 1047 Zł brutto
MOzna zaliczyc do poczetu rekordowych cen czesci z ASO.

Do Carinek E i AVE kosztuje juz "mniej" ale i tak o 1/6 za duzo ..
85280-05030 - 610 zł brutto
85280-05010 - 610 zł brutto

Spryskiwacz "tylko":

85044-12080 - 90 zł brutto

No za 13 , no moze 14 moich pompeczek kupuje cala kompletna rolke z pełnym wyposazeniem z silnikiem wysokopreznym, masakra jakaś ....
Skad oni te ceny biorą, i tak je pewnie tłuka w tajwanie za góra pare dolców
  
 
Tiaaa, do okazyjnych cen ASO możesz dodać silniczek wycieraczek do Camry, jakoś 1500, czy 1800 netto, bo już nie pamiętam...

Pozostaje Ci szukać szwedzkiej wersji na części na jakimś alledrogo, czy gdzie

pzdr
  
 
szwedzkiej wersji ale moze podejdzie od "zwykłej" camry, tudzież czegos innego ?
  
 
To może coś z cen blachy ?
Carina E: podszybie 2000,- ; ścianka grodziowa 1700,-
Pozdro.
  
 
Tak sie miałem nie odzywac i nic nie bede mówił co do cen w jakich ASO dostaje czesci . Ale....

....do Cariny cewka zapłonowa (ostatnio sie pytałem) to tylko 899zł , a wiec ceny spadają poniewaz jeszcze nie tak dawno chcieli za nią prawie 1500zł .
  
 
Co tak drogo ??
Ja płaciłem rok temu coś w okolicach 500,- w ASO
Pozdro.
  
 
to też zależy jakie ASO
kiedyś się pytałem o przegląd (pierwszy i ostatni), to Stalowa Wola była najdroższa, później Tarnów i najtańszy Rzeszów
różnica koło 150zł była... skończyłem na 122zł w Rzeszowie

... co najlepsze wykryli wahacz tylni do wymiany (750+robota), a do dziś na nim jeżdżę
  
 
Cytat:
2008-12-24 12:52:04, Cromm pisze:
szwedzkiej wersji ale moze podejdzie od "zwykłej" camry, tudzież czegos innego ?



Nie rób druciarni, Croom.

Poszukaj, to znajdziesz.

pzdr