Czy strumienica w TD ma sens?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Chce sie zabrac za tlumik w essim bo juz tego wymaga i zastanawiam sie nad montazem strumienicy tylko czy w TD ma ona sens? Nie jestem specjalista od tego wiec moze ktos pomoze?
  
 
Do cywilnego auta, nie ma. Tym bardziej taka z allegro.
W silnikach z turbosprezarka nie sa juz tak wazne zjawiska falowe w ukladzie wydechowym bo tu za zwiekszenie mocy odpowiada turbosprezarka. To tak w skrocie.
Pozdrawiam!!!
  
 
a czy poprawi to dzwiek jesli zamontuje sporotwy tlumik czy raczej nie bedzie miec wpywu na pomruk? Sa jakies niebezpieczenstwa jesli mimo to bym ta strumienice zamontowal? Jest jaka mozliwsoc uszkodzenia turbiny lub silnika?
  
 
te strumienice sa tyle warte co i chip tuning z allegro za 2 zł + 3 gratis...Nie pomoże Tobie nawet taka za 300zł... bez sensownego jej zamontowania - mowa oczywiście o strumienicy ze zwężką venturiego. Dla każdego auta będzie ona optymalnie zamontowana w innym miejscu. A przeglądając wiele artykułów na ten temat zysku jest tyle co w pysku.
  
 
Cytat:
2008-11-06 21:10:08, spinacz25 pisze:
a czy poprawi to dzwiek jesli zamontuje sporotwy tlumik czy raczej nie bedzie miec wpywu na pomruk? Sa jakies niebezpieczenstwa jesli mimo to bym ta strumienice zamontowal? Jest jaka mozliwsoc uszkodzenia turbiny lub silnika?


a o jakiej strumienicy piszesz w ogóle?? jeśli chodzi Tobie tylko o pomruk, to włąż zamiast kata tłumik przelotowy + jakiś tam wedle uznania końcowy
  
 
o zadnej jeszcze nie pisze bo zadnej nie upatrzylem chce wpierw zeby mi ktos kto sie na tym zna powiedzial czego szukac. Caly tlumik od bloku po wydech jest sciagniety i chce dac nwy sportowy tlumik koncowy ale spotakelm sie gdzie s opnia ze strumienica poprawia dzwiek - nie spodzeiwam sie kosmosow ale chodzi mi tylo o to zeby zachowac oryginalen parametry ktore sa mojemu essiem wystarczajace a polepszyc wrazenia akustyczne - jak szeroko wiadomo dziwek diesla jest troche niewdzieczny do poprawy ale nei robisz nic nie masz nic wiec pomyslaem sobie zeby zamiast tlumika srodkowego zamonotwac strumienice. Myslaem o tych z allegro ale nie chce takiej pierwszej lepszej wiec poszukam ale chcialbym wiedziec czy sobei nei robie krzywdy w postaci uszkodzenia silnika, turbiny albo pogorszenia parametru w wydechu co za tym idze przelozy sie to na moc
  
 
Cytat:
2008-11-06 20:38:38, spinacz25 pisze:
Chce sie zabrac za tlumik w essim bo juz tego wymaga i zastanawiam sie nad montazem strumienicy tylko czy w TD ma ona sens? Nie jestem specjalista od tego wiec moze ktos pomoze?


strumienica, niema sensu w żadnym aucie.
  
 
Strumienice jakos tam zmieniaja glos to na pewno, bo wwrzyblizeniu to przelotowa rura tylko odpowiednio uksztalkowana a wiec na podobe tlumika przelotowego, jak chcesz pomruk to kup sobie tlumik mugenopodobny np z michaela, przy pomocy wkladek mozesz sobie regulowac natezenie pomruku A napisalem michael bo to solidna marka i jeszcze w znosnych pieniadzach, a jak chcersz zaszalec to mg motorsport nie kupuj dziadostwa z allegro.mg motrosport
Pozdrawiam!!!