[OGÓLNE] jakiej firmy opony?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
jak w temacie. mam "bojle" i nie chce znowu kupowac uzywek. jakie sa dobre oponki za niewielka cene i co myslicie o wielo sezonowych? rozmiar 13x175x70


[ wiadomość edytowana przez: ALLka dnia 2010-02-07 16:01:00 ]
  
 
Odpowiedź na ostatnie pytanie. Jak coś jest do wszystkiego to jest do d**y. Także odradzam.
  
 
jak smigasz tylko na krotkich trasach i glownie po miescie to do emeryckiej jazdy wielosezon. beda spoko (siostra ma takie w punto i jest klasa), ale jak cos wiecej to lepiej 2 kompleciki miec. co do zimowek to moge polecic debice frigo. za rozmiar 175/65/14 placilem 115zl za sztuke
  
 
tylko nie debica - po tym jak kupilem sobie letnie passo odrazam. Ja sobie kupilem Kleby niemieckie i sa tansze od debicy. Fajnie trzymaja sie drogi i jest konfort jazdy. A na debicy to jakby ciagle na flaku jezdzilem
  
 
a co myslicie o tych? jezdze tak srednio. czasem na bydgoszcz a do pracy codziennie mam 5km w 1 str. no i wieczorne wyjazdy
  
 
Dlaczego nie dębica? Ja mam frigo 165/80/13 na zimę i są OK. Jeśli chodzi o całoroczne, to kiedyś używałem Stomilowskich
klik
Coś takiego.
Powiem że w zimie całkiem dobrze sobie radziły na śniegu. Łada z tylnym napędem, pięcioma osobami szła do momentu aż śnieg wyrwał nadkole tak było zalepione.
  
 
Cytat:
2008-12-14 20:59:57, przemkowal pisze:
Dlaczego nie dębica? Ja mam frigo 165/80/13 na zimę i są OK. Jeśli chodzi o całoroczne, to kiedyś używałem Stomilowskich klik Coś takiego. Powiem że w zimie całkiem dobrze sobie radziły na śniegu. Łada z tylnym napędem, pięcioma osobami szła do momentu aż śnieg wyrwał nadkole tak było zalepione.

a te daly by sobie rade w zime? mozna to ocenic wzrokowo?
  
 
Oponka nie wygląda źle, dużo lameli, szerokie rowki odprowadzające wodę. Tylko nie wiem, czy nie będą głośne latem.
  
 
A często jeździsz po śniegu, czy tylko po asfalcie?
Stomilki - daj sobie spokój, i nie wygłupiaj się...
Dębica- kilka osób chwali, ale ja mam baaardzo złe doświadczenia. Kupiłem kiedyś do służbowego Dębice zimowe. Co 2-3 miesiące na którejś pojawiał się to balon, to druty wychodziły... Nie kupię nigdy więcej.
  
 
a tak mowiac czy to debica czy stomilek czy inne to wszystko produkowane tu w polsce i to w jednej fabryce.
a ostatnio po kupieniu tych letnich debicy to mam wrazenie jakby je zrobili z zmielonem gumy - nie nadaja sie nawet do klasyfikacje - jakbym chcial plywac, to bym sie kupil jakak
  
 
Cytat:
2008-12-14 21:34:17, szurmen pisze:
A często jeździsz po śniegu, czy tylko po asfalcie? Stomilki - daj sobie spokój, i nie wygłupiaj się... Dębica- kilka osób chwali, ale ja mam baaardzo złe doświadczenia. Kupiłem kiedyś do służbowego Dębice zimowe. Co 2-3 miesiące na którejś pojawiał się to balon, to druty wychodziły... Nie kupię nigdy więcej.

tzn. jak jest snieg to po sniegu oczywiscie a tak to po asfalcie, no czasami po blocie trzeba
  
 
Ja od siebie polecam marki Kumho i Yokohama
  
 
Quattro nie należy słuchać, jak wiadomo wtedy to się prowadzi elegancko

Ja z Kumho mam złe doświadczenia i fatalne wspomnienia, ale to sprzed 10 lat
  
 
Ja ze swoje strony mogę polecić oponki Continental Conti Winter Contact
Posiadam komplecik już 4 sezon (ten raczej ostatni), jak dla mnie spisują się wyśmienicie
  
 
a jakies wielosezonowe?
  
 
Moim zdaniem szkoda bawić się w wielosezonowe, jak głownie jeździsz w mieście i w koło komina to na letnich objeździsz spokojnie. Tylko letnie nie 1mm od słupka(allegro-panie spokojnie jeszcze 1 sezon! )
Ja śmigam obecnie w dwóch autach na Matadorach MP52(WORD Tychy ma te opony na wszystkich autach) i MP59 opony rewelacyjne biorąc pod uwagę, że to jedne z najtańszych opon. Moim zdaniem biją Dębice tą "kostkę"
A na lato Fulda Ecocontrol
  
 
Cytat:
2008-12-14 23:14:10, Wojo pisze:
Quattro nie należy słuchać, jak wiadomo wtedy to się prowadzi elegancko Ja z Kumho mam złe doświadczenia i fatalne wspomnienia, ale to sprzed 10 lat


Wiesz co to jest 10 lat dla tej branzy ??
  
 
ja mam u siebie czeskie Barumy. Latem obkulem swoje OZty w te opomki 195/55R15 i tak mi sie spodobaly ze teraz kupilem dwie na zime... Swietnie sie spisuja, nawet przy predkosciach 180 nic nie szumia... Jesli nie rajdujesz wydaje mi sie ze jest to odpowiedni wybor
Dodam ze za oponke placilem bodaj 130-140zl

[ wiadomość edytowana przez: Spawn669 dnia 2008-12-15 15:04:35 ]
  
 
Też jestem zdania, że warto mieć komplet opon zimowych - najczęściej wystarczają na kilka sezonów. Jeżdżę na Dunlop SP Winter Response - całkiem fajne oponki.
  
 
Ja osobiście jeszcze teraz śmigam na letnich Kleberach, latem byłem zachwycony zwłaszcza ze stosunku cena/jakość, więc od siebie też polecam kleberki, w zeszłym sezonie w essim miałem też continentale zimowe i też dobra trakcja.