Świecąca kontrolka akumulatora ?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,
dziś zauwazyłem w moim 1,6 16V kombi z 99r iz jak jechałem do pracy to zaraz po wyjechaniu załączyłem ogrzewanie przedniej szyby i zaświeciła mi się kontrolka akumulatora i nie dało się właczyc ogrzewania tylnej szyby. Po przejechaniu około 1km kontrolka zgasła i dało się już właczyć ogrzewaniu tylnej szyby.

Auto obecnie stoi pod chmurka jak sa te mrozy ale nie ma najmniejszych problemów z odpaleniem (chwyta za pierwszym razem) nawet jak stoi np 3 czy 4 dni bez odpalania.

Wczoraj niem przejechałem około 100km i wróciłem wieczorem a razo zaświeciła się ta kontrolka. Auto ma wymienione jakies miesiąc temu kompletny rozrząd, wszystkie paski oraz rozrusznik.

I teraz moje pytanie czym to moze być spowodowane bo nie chce żeby mnie coś zaskoczyło albo w trasie albo żeby mi kiedyś essi odmówił posługi więc jesli jest coś do zrobienia to wole już teraz to zrobić

Z góry dzieki za pomoc
  
 
Sprawdź ładowanie
  
 
Mogą być już na wykończeniu szczotki od alternatora lub słabo naciągnięty pasek.
  
 
Może masz zaśniedziałe kablem, a raczej końcówki, lub jakiś kabel luźny, musisz się położyć lub pojechać do elektryka, poszukaj na forum ja to dwa razy przerabiałem
  
 
Cytat:
2008-12-31 08:41:07, Teos1 pisze:
Mogą być już na wykończeniu szczotki od alternatora lub słabo naciągnięty pasek.

Przecież jest samonapinacz paska
A swoją drogą podjedź do elektryka niech sprawdzi czy diody w altku się nie kończą


[ wiadomość edytowana przez: skorpion19 dnia 2008-12-31 15:42:28 ]
  
 
heh diody sie nie koncza. albo sa ok albo nie nic pomiedzy.
nie mam 1,6 to nie wiem czy jest samonapinacz ale na 70% to slizgajacy sie pasek bo jest zima i jest sztywny i pewnie piszczy
ja jak podpale przednia szybe i nadmuch na 2 to mi alternator staje - widze to po obrotomierzu ale to pasek tylko "luznawy".
  
 
Dokładnie, słabe ładowanie, w momencie jak załaczyłes dodatkowy odbiornik prądu akumulator dostawał za mało pradu. Przegladnij pasek, alternator, przewody, wtyczki
  
 
Radzę zajrzeć kilka tematów wyżej. Jest tam o ładowaniu i właśnie popełniłem posta, w którym radzę, jak usunąć pewien mankament w instalacji forda.
Diody albo działają, albo nie. Objawem ich usterek może być właśnie żarząca się kontrolka ładowania. Ale żarzyła by się ciągle. Problem może być ze szczotkami, jeśli się kończą i zawieszają.