Poszukuje tematu przerobienia tylnych lamp na diodowe. - Strona 3

  szukane wyrażenia:   diodowe
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Ma ktoś może foto rozłożonej na pół lampy tylniej MKVII? potrzebuję wiedzieć czy kazda kwaterka jest klejona (całośc) do klosza, czy moze tylko na obkoło. Przymierzam sie do zrobienia z kloszami tego co Surec uczynił
  
 
Cytat:
2009-03-07 16:40:26, bep pisze:
Ma ktoś może foto rozłożonej na pół lampy tylniej MKVII? potrzebuję wiedzieć czy kazda kwaterka jest klejona (całośc) do klosza, czy moze tylko na obkoło. Przymierzam sie do zrobienia z kloszami tego co Surec uczynił


takie mody robił DarasBB ,
u mnie w mk5 było klejone, ale tylko wokół mijania, reszta była lużna. widziałem lampy w mk6 ze zbita szybką i wydaje mi się, że trzyma tylko po zewnętrznej.
  
 
Cytat:
2009-01-30 12:20:46, surec pisze:
papierem ściernym




Mogę kolegę zapytać jak dokładniej były robione te lampy ?? Od środka czy od zewnątrz?? jakim papierem?? itp..
  
 
Cytat:
2009-03-09 08:20:21, eirodacosta pisze:
Mogę kolegę zapytać jak dokładniej były robione te lampy ?? Od środka czy od zewnątrz?? jakim papierem?? itp..


od środka oczywiście, bo tam jest faktura w pryzmaty rozpraszające światło...a co do papieru, to: 16,24,36,60,120, później wodny 220, 500,1000,1500,2000,2500.
  
 
Cytat:
2009-03-07 16:40:26, bep pisze:
Ma ktoś może foto rozłożonej na pół lampy tylniej MKVII? potrzebuję wiedzieć czy kazda kwaterka jest klejona (całośc) do klosza, czy moze tylko na obkoło. Przymierzam sie do zrobienia z kloszami tego co Surec uczynił



Klosz jest zgrzany z tylną obudową lampy tylko na około.
  
 
Cytat:
2009-03-09 09:40:41, DarasBB pisze:
Klosz jest zgrzany z tylną obudową lampy tylko na około.


no to miałeś łatwiej, bo u mnie pękł właśnie przy odrywaniu kwaterki od mijania... (tam jest dodatkowo biała matowa szybka, która skleja wszystko w kupę)
Dodam, że u mnie na szrocie stoi mk6 z rozbitymi lampami tylnymi...
  
 
żeby nie było, że nic nie robię - światło mijania:
  
 
jak wojsko stoja te diodki

surec po 18 powinienem byc w gdansku to mi to na zywo pokazesz
  
 
Cytat:
2009-06-30 08:20:06, PUNIU pisze:
jak wojsko stoja te diodki surec po 18 powinienem byc w gdansku to mi to na zywo pokazesz


stoją jeszcze nierówno, bo nie są wlutowane, ale powolutku...
Nie ma sprawy, mogę pokazać może będzie coś więcej do tego czasu...
  
 
tak na szybko foty. Oczywiście kiepskie zdjęcia w nocy i nie oddają efektu. trochę mi popękał lewy klosz, i byc może przydymie lekko górę.






[ wiadomość edytowana przez: surec dnia 2009-08-10 08:45:55 ]
  
 
Nawet ciekawie to wygląda i co ważne świecą dosyc jasno.
gratuluję wytrwałości

[ wiadomość edytowana przez: DarasBB dnia 2009-08-10 09:26:32 ]
  
 
Cytat:
2009-08-10 09:24:31, DarasBB pisze:
Nawet ciekawie to wygląda i co ważne świecą dosyc jasno. gratuluję wytrwałości [ wiadomość edytowana przez: DarasBB dnia 2009-08-10 09:26:32 ]


Dzięki Darku. Świecą wystarczająco, choć najmniej mi się widzi kierunek (świeci dość punktowo). W nocy jest spoko, w dzień przy słońcu nieco gorzej. Przy projekcie miałem chyba z 15 opcji, jak rozmieścić diody i ile ich będzie...i wybrałem taką opcję, a i tą przerabiałem na bierząco...
Dodam, że fajnie świeci się cały obrys lampy w nocy i niezły efekt uboczny powstał...
  
 
fajnie sie prezentuje, szlifowales takie paski na kolorowym szkle zeby bylo widac diody?
  
 
Cytat:
2009-08-10 17:13:53, _Maly_ pisze:
fajnie sie prezentuje, szlifowales takie paski na kolorowym szkle zeby bylo widac diody?


dzięki. Nie, całe szkło było wyszlifowane na gładko.
  
 
w miejscu gdzie nie ma diod pomalowales klosze od srodka?? troche dziwnie to wyglada ;p ale swieci ladnie
  
 
Szkło jest całe przezroczyste-clear
Lampa wnętrze-czerwone. Zdjęcia przekłamują, bo wszystko jest przezroczyste...dla mnie robota jeszcze nie skończona, ale poganiam, zobaczę jak to się sprawuje. Ważne, że nie paruje i świeci.


zastanawiałem się nad "przyczerwonieniem":


[ wiadomość edytowana przez: surec dnia 2009-08-12 07:39:26 ]
  
 
Jak dla mnie całkiem porządna robota.

Czy "szkła" polerowałeś sam , jeśli tak to w jaki sposób.

A te czerwone w kłady jak są wykonane. Na pewno wymagało to dużo pracy.
  
 
Cytat:
2009-08-12 10:14:28, orioninblue pisze:
Jak dla mnie całkiem porządna robota. Czy "szkła" polerowałeś sam , jeśli tak to w jaki sposób. A te czerwone w kłady jak są wykonane. Na pewno wymagało to dużo pracy.


polerkę robiłem sam. Papier 16...i tek do 2500 + farecla. Zrobiłem 2 komplety...
Lampa z diodami, to kombinacja starej lampy (tył+śruby+uszczelka)+laminat+alu.
Właśnie robię drugi komplet do mk4, ale tym razem z porządnym odbłyśnikiem i innymi diodami...
  
 
aha, no to teraz juz czaje
  
 
Cytat:
2009-08-12 13:09:21, mmbu pisze:
No dobra. Wszystko ładnie, pięknie. Tylko, że stop świeci tak samo jasno jak pozycje, albo na odwrót. Czy to tylko tak na zdjęciach wygląda?


pozycja świeci dużo słabiej i rozpraszająco, a i mam mozliwośc regulacji każdej sekcji. Zdjecia są robione z różnymi ustawieniami i nie mozna ich porównywać...trudno tak zrobić fortki w nocy, a aparat przekłamuje okrutnie...
Mam jeszcze pomysł, żeby gasły pozycje jak zapali się stop, wtedy będzie bardziej widoczny...