Łańuszek rozrządu.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,
Mam pytanie, czy ma ktoś jakieś linki do wymiany łańcuszka rozrządu bo nie wiem co mnie czeka
Prosze o pomoc
Wojto
  
 
Co cie czeka?Odkrecenie kilku srubek potem wymiana lancuczka pestka..
  
 
dla mnie to jest trudna sprawa bo pierwszy raz to będe robił.
Trzbe zdjąć koło od paska klinowego??
  
 
Trzeba je popuścić żeby zdjąć pasek.To naprawdę żadna filozofia,najważniejsze żebyś dobrze znaki ustawił
  
 
Podstawiasz podnośnik pod silnik, następnie lekko unosisz i odkręcasz zawieszenie silnika a nastepnie czeka Cie wyjęcie całej tylniej belki (wraz ze zderzakiem). No i teraz masz już wszystko na wierzchu. Luzujesz pasek klinowy, zdejmujesz i zebierasz sie za odkręcanie obudowy odrzutnika. Następnie wykrecasz duuuzą śrubę i zciagasz koło pasowe wału korbowego.Odkrecasz wszystkie śruby obudowy rozrządu no i wszystko widać. Polecam dokładnie obezeć uszczelke wału korbowego i w razie potrzeby wymienić, wymieniamy takze klin wału korbowego i podkładke kontrującą duuużą srubę. Reszta to poczytanie ksiażki i troszke zabawy. Powodzenia!!
  
 
P.S.
Po jakim przebiegu zaczął dzwonić wam łańcuszek rozrządu?? Bo mój już sie odzywa a przejechał dopiero około 4000km.
  
 
nie jestem pewien bo chwilowqo odctawiłem samochód ale mi zaczoł dzwonic chyba po 1000 km od wymiany, chyba że to coś innego musze to obadać...