125-Rajdówka ala - Strona 14

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2009-11-13 08:31:18, Blady pisze:
jak masz taki budżet to może zbuduj sobie tego złego DOHCA , zamiast jednorazówke



Ten temat Blady, był już w tym watku poruszany i rozmowa zajeła ze 4 strony. Każdy ma swoje zdanie ale co niektórzy wolą mieć 2 ohv'ki niż jednego prawie zap...go dohc'a za 10k czy 20k.
  
 
Hmmm http://moto.allegro.pl/fiat-125p-rajdowy-i1279167636.html
  
 
Szkoda Jest tyle imprez amatorskich w ktorych mozna sensownie sie poscigac bez kosztow takich jak w RPP. Chociazby Kamionki + Walim u Darka pod nosem.
  
 
Zawsze jest szansa, że to tylko badanie rynku. Zresztą domniemywam, że Fiesta wysoko ustawił cenę minimalną licząc na odzyskanie części kasy włożonej na odbudowę. Co oczywiście jest mało prawdopodobne bo kto da za fiata 20 tysiaków? A może Fiesta sam się wypowie o co chodzi. Prosimy!!
  
 
Cena ustawiona jest tak żeby czasem się nie sprzedał za tanio .Tu nie chodzi o koszty startów w RPP. Na 3-4 starty kasa się zawsze znajdzie,a na więcej i tak nie mam czasu.Myślę o startach w 2011 w RSMP W HS .Zawsze marzył mi się POLONEZ 2000 i chcę zacząć budowę.Jak sprzedam Fiata za dobre pieniążki to prace nabiorą szybkości.Jak Fiat nie pójdzie to prace będą szły wolniej.Tak czy siak zaczynam budować Poloneza.Poszukuję jakiegoś fajnego Poldka 80-85 w dobrej kondycji blacharskiej.Zna ktoś to cudo http://otomoto.pl/polonez-1-5-gratka-dla-kolekcjionera-C15389384.html .
  
 
No chyba ze tak HS w RSMP chyba dosyc ulgowe jest wiec pewnie ma to sens, powodzenia w takim razie!
  
 
Cytat:
2010-10-28 00:20:34, fiesta125 pisze:Zna ktoś to cudo http://otomoto.pl/polonez-1-5-gratka-dla-kolekcjionera-C15389384.html .

popatrz na podłużnice, tam jest łata na łacie.
za taką cenę można jeszcze wyrwać borka w dobrym stanie, a nie zemstę domorosłego kowala.
  
 
http://krakow.gumtree.pl/c-Samochody-Sprzedam-samochody-osobowe-POLONEZ-1-5-GLE-W0QQAdIdZ228558329
Chyba jeszcze aktualne przejściówka 87


[ wiadomość edytowana przez: MRallyGH dnia 2010-10-28 10:21:52 ]
  
 
Fiat się nie sprzedał ,poloneza nie kupiłem-narazie trzeci silnik dokonał zywota ale FIRMA JD MOTOR-SYSTEM zbudowała motor przejściowy ,taka N-ka .Motor był założony na Świdnickim i sprawował się bardzo dobrze.Do silnika był dołączony taki wykres .Aktualnie JD MOTOR-SYSTEM buduje mi kolejny silnik ma to być A-grupa troszkę mocniejsza niż ta N-ka ......
  
 
OHV yeach
Fajnie wyszło. Dobrze, że te motory warcają do łask.


[ wiadomość edytowana przez: vergasser dnia 2011-04-20 20:52:43 ]
  
 
Bylem na swidnickim slyszalem i widzialem fiata na walimiu i na starcie do oesu nr 2 mam nawet filmik
Na walimiu troszke malo mocy zeby ladnie szedl bokiem opony kleily
  
 
Kupa ludzi na patelni czekała właśnie na KANTA i MALCA.
Zabawki od Jurka dają frajdę co
  
 
Wyplute tyle co w większość DOHCów
  
 
Cytat:
2011-04-21 09:37:17, pwr79 pisze:
Wyplute tyle co w większość DOHCów



no to się przesiadajmy na ohv
a ja tymczasem spokojnie zaabieram się za kolejne złooo

EDIT: wyedytuję się bo jeszcze zauwazyłem, że max moment jest przy ok 4 tys a moc przy 6 tys gdzie moment leci już w dół. To tak ma być?


[ wiadomość edytowana przez: Furiosus dnia 2011-04-21 10:38:34 ]
  
 
Cytat:
2011-04-21 10:23:16, Furiosus pisze:
EDIT: wyedytuję się bo jeszcze zauwazyłem, że max moment jest przy ok 4 tys a moc przy 6 tys gdzie moment leci już w dół. To tak ma być? [ wiadomość edytowana przez: Furiosus dnia 2011-04-21 10:38:34 ]



Witam. Proponuję odniesienie do krótkiej lektury. Pozdrawiam!

wasze.motofakty.pl/artykul/moc_a_moment_obrotowy.html

[ wiadomość edytowana przez: JDMS dnia 2011-04-21 10:54:47 ]

[ wiadomość edytowana przez: Furiosus dnia 2011-04-21 11:03:23 ]
  
 
poprawiłem link... dziękuję za naukę
  
 
Zostałem "namówiony" na wyjazd do Poznania i trza bylo lekko przebudować fiata,Poszły inne sprężyny na przód i to wszystkie modyfikacje.W trakcie jazd na próbach i później przychodzili ludzie i pytali jakiego DOHC mamy pod maską 1.6,1.8 czy 2.0 .Czy to jest Monte Carlo czy Acropolis?????.Dlaczego musiałem wszystkim tłumaczyć że to jest OHV ????.W naszej małej rywalizacji "wrocławskiej-Jesion DOHC kontra reszta świata czyli ja i Jurek, OHV okazały się bardziej wytrzymałe i miały większe osiągi.Może to przypadek a może nie.
  
 
Zostałem "namówiony" na wyjazd do Poznania i trza bylo lekko przebudować fiata,Poszły inne sprężyny na przód i to wszystkie modyfikacje.W trakcie jazd na próbach i później przychodzili ludzie i pytali jakiego DOHC mamy pod maską 1.6,1.8 czy 2.0 .Czy to jest Monte Carlo czy Acropolis?????.Dlaczego musiałem wszystkim tłumaczyć że to jest OHV ????.W naszej małej rywalizacji "wrocławskiej-Jesion DOHC kontra reszta świata czyli ja i Jurek, OHV okazały się bardziej wytrzymałe i miały większe osiągi.Może to przypadek a może nie.
  
 
mnie zawsze pytają od czego wsadziłem silnik
  
 
Nawet nie wiecie jaki jestem wkur***ny że włozyłem dohc. Moja ohv-ka smigała elegancko, po torze, po kaminkach i nic sie nei dizało, a dohc..... Przereklamowane!!!