Poldek 1,6 Rover z FSO - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Taki polonez nikdy nie wyszedl z tasmy produkcyjnej jedynie OBR Mogl miec cos z tym wspolnego ale tez nie dokonca.

Swieze wiadomosci ze zlotu
  
 
W seryjnej produkcji nie byl, ale mala seria powstala, na zlocie slyszalem informacje o kilku sztukach.

Natomiast ciagle nie mam potwierdzenia o istnieniu 1.8 16V.

Pozdrowka
Adamus
  
 
słyszałem że łódzka policja miała Poloneza z silnikiem 1,8 rovera. Wiem to od osoby która naprawiała swoje auto w warsztacie policyjnym.
  
 
Cytat:
Rovera byl laczony tylko z reczna skrzynia, natomiast silnik Hondy tylko z automatem.

Pozdrowka
Adamus



male sprostowanko
moj kumpel klubowy z www.roverki.pl ma rovera 216 (1.6 16V honda) z manualna skrzynia
  
 
Z ktorego roku i jaki dokladnie model?
Rover podobno nie mogl dopasowac automatu do swojego silnika, dlatego zamontowal silnik Hondy i automat.
W montazu obcego silnika o tych samych parametrach zamiast wlasnego sensu nie widze, ale w sumie wszystko jest mozliwe.

Pozdrowka
Adamus
  
 
Jak zobaczylem te zdjecia to mnie oswiecilo ze juz gdzi na zywo widzialem takiego poldka zz 1.6 Ale wtedy smialem sie ze ktos se przykleil do zwyklego 1.6 16v i szpanuje
Niedawno mialem u siebei poldka 1.4 wystawowego z fso. Koles twierdzil ze ma podgrzewane siedzenia ( neistety nie dlame rady tego sprawdzic ) ale siedzialem w tych kubelkowych intergroklinach i pelen wypas. Troche twardo ale zajebiste trzymanie. O oelektrycznych szybkach to jzu ei wspominam bo to chyba standart ale tylko z przodu byly zmaatowane. Tyle czasu ogladalem to auto ale i tak zapomnialem sie o wspome zapytac.
Koles ma go od nowosci przejechal jzu nim 300tys i twierdzil ze jeszcze nic mu sie w silniku, moscie skrzyni nie popsulo od nowsci. Poza standartowa obsluga. Silnik mial starsznie zajebany bo koles mowi ze lubi czesto wymeiniac olej i meic go w nadmarze. Ogoolnie poldek strasnzie zaniedbany bo sluzy kolesiowi jako towarowka do przewozu amterialow na budowe No i strasnzie go rdza zjadala. Jednak wlasciciel twierdzi ze nigdy poldka nie sprzeda bo zajebiscie mu sie jezdzi. Ze jak skonczy budowe to go wyremontuje i sobie bedzie stac w garazu. I ajko ciekaweostke powiem ze koles twierdzi ze spokojnie zamyka licznik. Moze ma on jakoms wzmocniona wersje bo przy odjezdzie troche go skacil i naprawde ladnie to szlo.
Niestety koles nie chcial dac namiarow na siebie, ani wpasc do nas na zlot,a z internetu nie korzysta.
  
 
Razem z Janiem ogladalismy tego poldka kolo Kotsisa. Facet chcial go sprzedac za jakies 12000zl z Tego co mowil kupil go od jakiegos dyrektora FSO, Byly wyprodukowane takie 2 sztuki 1 caro a drugi wlasnie ATU jeszcze z tylnimi szybami na gumkach, teraz sa wklejane. Z tego co pamietam Poldki mialy skore, podlokietnik, klime, podgrzewane przednie siedzenia i lusterak z regulacja elektryczna po 2 tonsilowskie 10cm glosniki w tylnich dzwiach. Wiecej juz nie pamietam, a ten rozowy mial dobrze nadgryzione przez rdze prawy blotnik od komry silnika, zgadza sie?
  
 
Cytat:
2003-08-21 12:44:34, adamus pisze:
Z ktorego roku i jaki dokladnie model?
Rover podobno nie mogl dopasowac automatu do swojego silnika, dlatego zamontowal silnik Hondy i automat.
W montazu obcego silnika o tych samych parametrach zamiast wlasnego sensu nie widze, ale w sumie wszystko jest mozliwe.

Pozdrowka
Adamus



na pewno jest to model przed 95r. bo nie ma chromowanego grila
http://www.roverki.pl/modules.php?op=modload&name=Nasze_Galerie&file=index&do=showpic&pid=291&orderby=dateD
z tylu ma oznaczenie 216 GTI
http://www.roverki.pl/modules.php?op=modload&name=Nasze_Galerie&file=index&do=showpic&pid=293&orderby=dateD

  
 
Dzis z Jojkiem na Zeraniu zlokalizowalismy poldka atu rocznik 95 w kolorze fioletowym z silnikiem rovera 1,6 ze skora, klima i innymi bajerami. Jojek obfotografowal go troche i mam nadzieje niebawem wrzuci tu fotki.
  
 
a cena jaka za niego byla??
  
 
Nie byl do sprzedania
  
 
Cytat:
2005-03-13 11:25:16, fiacior125 pisze:
Nie byl do sprzedania

A stan ?? Zajeźdżona padaka czy nieźle...??"
  
 
Taka padaka kompletna to nie byl. Daloby sie jeszcze zrobic z niego fajna fure
  
 
Cytat:
2005-03-13 11:39:32, fiacior125 pisze:
Taka padaka kompletna to nie byl. Daloby sie jeszcze zrobic z niego fajna fure

Dajcie fotki!!!!!!! Może kiedys na wzór tego super exclisivnego polonezkia ja cos zrobie?? Żartowałem mechanik ze mnie do dupy...
  
 
Cytat:
2005-03-13 14:47:18, Jojo pisze:
wrzóciłbym na forum ale nie mam serwv.


Prześlij do mnie to umieszczę.
  
 
silmik


konsola środkowa


później wrzóce reszte, mam zdjęcie sprężarki klimy i wspomy, oraz zdjęcie skórzanych IG
  
 
a zresztą teraz dam

skórzane IG


  
 
lekki syf w środku... powinno się błyszczeć taki rodzyn....
  
 
Najlepsza jest ta lufka w blokadzie skrzyni biegów.

  
 
O cholera! Angielskie dohc i to jeszcze 1.6 Chyba nawet włoskie 2.0 turbo nie dałoby rady temu potworowi!

Nawiązując do zdjęć - fajne fotele - szkoda tylko, że wnętrze zarośnięte brudem, z resztą pod maską jeszcze gorzej.
Dla spostrzegawczych - ciekawe wykorzystanie jednego z otworów od blokady skrzyni biegów