Zwarcie – ogrzewanie tylniej szyby

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
mam mały problem z ogrzewaniem tylniej szyby , po włączeniu ogrzewania tylnej szyby robi się w „esim” zwarcie , gasną światła mijania i drogowe również nie działają światła awaryjne natomiast w skrzynce bezpieczników spalony zostaje bezpiecznik nr 29 – o mocy 15 amper . Styki na tylnej klapie oczyszczone, czyste
co robić ???
 
 
Up
 
 
sprawdz miernikiem piny czy nie masz zwarcia na tylnej klapie
  
 
albo odłacz kabelki z szyby (od ogrzewania) i wtedy zobaczysz na bank czy szyba nie ma zwarcia chociaz watpie bo pali sie bezpiecznik 29 a on nie jest od szyby bo od niej jest 27 .
A czy wcześniej było dobrze ? Chodzi mi o to czy ktos przed Tobą nie porobił bypasów.
  
 
tak wczesniej było oki - przypominam sobie, że kiedys zrobiło się zwarcie w instalacji elektrycznej i nie mogłem odpalić auta w rezultacie auto trafilo do mechanika może on coś spaprał , kiedy odbierałem auto nie przyszło mi do głowy żeby sprawdzic działania ogrzewania tylnej szyby - kupiłem dzisiaj nowy włącznik ogrzewnia tylniej szyby zamontuje i sprawdze dzisiaj może to włącznik robi zwore ??
 
 
ze smutkiem musze stwierdzić, ze kolega arti31 ma chyba racje po zmianie włącznika ogrzewania na nowy dalej tak samo się dzieje wywala bezpiecznik i brak świateł w esim – cos mi się zdaje, ze pojade dzisiaj do tego gościa i z nim porozmawiam
 
 
no więc mechanik w ramach gwarancji poprawił elektryka teraz jest git - stwierdził, że w skrzyce były uszkodzone luty
 
 
Witam podepne sie pod watek zeby nowego nie zakladac.
Mam taki ostatnio problem z wlacznikami od podgrzewania tylniej szyby i przeciwmgielnym tylnim wlaczam jedno oba sie wlaczaja albo wylaczone sa i "migocza" jakies zwarcie sie robi:/ i jak wlaczam podgrzewanie tylniej szyby to cos cyka chyba w skrzynce bezpiecznikow.
Zamienilem przelaczniki i sprawdzilem wtyczki i dalej to samo.
Co moze byc nie tak?
Essi 1.6 16v 94r
Dzieki z gory za pomoc
  
 
Chyba sobie sam odpowiedziałeś - jeśli przełączniki i wtyczki są ok, a cyka w skrzynce, to chyba trzeba by ją przelutować.
Sprawdź ewentualnie masę na tylnej szybie.
  
 
A czep się jeszcze tego cholernego złącza na progu bagażnika. Porządnie wyczyść. Mi wyglądana brak masy i szukanie sobie drogi do niej przez najbliższe urządzenie.