Zmulony po wymianie filtra powietrza?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Jak w temacie, tydzień temu zmieniłem filtr powietrza. Wydaje mi się, że to po tym fakcie auto troche jakby zmuliło - jak wolniej reagowało na wciśniecie pedału gazu. Gdy dodaję gazu tuż po odpaleniu, żeby przełączyć na lpg, około 1500 obr jest jakby chrząknięcie, zamiast płynnego wkręcenia na obroty...
Zmulenie odczuwalne jest na pb i lpg. To możliwe, że winny jest nowy filtr powietrza?
  
 
A może gdzieś lewe powietrze się dostaje.
  
 
Jest jeszcze jeden objaw - odpala z ociąganiem. Często zakręce pierwszy raz, niby zaskakuje, ale od razu gaśnie. Za drugim razem odpala elegancko. Czasem pierwsze kręcenie trwa dłuższą chwilę, i z ociąganiem zaskakuje po dodaniu gazu. Działo się to jeszcze przed wymianą filtra.Czy na to + zmulenie auta moze pomoc wymiana fitra paliwa? Czy może raczej coś z zapłonem? Ostatnio sporo zainwestowałem w auto (hamulce przod i tył, tuleje tył i poduchy amorów przód), i nie chciałbym wymieniac po omacku...
  
 
To widzę że mamy podobny problem Mnie czeka w ten weekend wymiana filtra paliwa. Po wymianie powiem czy to coś zmieniło. Mam zamiar sprawdzić jeszcze pompe paliwa i ewentualnie regulator ciśnienia na listwie wtryskowej.

Pozdrawiam
  
 
Czytałem o Twoim, w rzeczy samej, podobnie. A propos tego regulatora - czysci sie to jakos czy tylko wymiana (w razie w rzecz jasna) I czy drogie to to? Na Alegro nie znalazlem...
  
 
Z tego co wiem niestety tylko wymiana
  
 
Cytat:
2009-04-30 22:09:14, pochlast pisze:
Czytałem o Twoim, w rzeczy samej, podobnie. A propos tego regulatora - czysci sie to jakos czy tylko wymiana (w razie w rzecz jasna) I czy drogie to to? Na Alegro nie znalazlem...

Tylko w autoryzowanych sklepach Daewoo (nie ma zamienników) produkcja GM Korea Nr katalogowy GM# 96130880 koszt około 130pln
  
 
Ożesz... W razie czego, trzeba będzie zrobic wątek: [K]Uzywany, sprawny kupię...
  
 
Dzisiejsza diagnoza wraz z synemdoktora - regulator ciśnienia paliwa przepuszcza benzynę do kolektora ssącego. Teraz tylko kwestia zakupu i wymiany i powinno być dobrze.

Pozdrawiam

PS. W Sosnowcu podobno można zakupić za 130zł.
  
 
Cytat:
2009-05-01 18:05:28, seboos pisze:
PS. W Sosnowcu podobno można zakupić za 130zł.


Jadar w Chorzowie ok.120zł
  
 
Tylko czy opłacalna jest podróż?
  
 
Regulator zakupiony został na Mikołajczyka w Sosnowcu za 132 zł.

Dzwoniłem do JADAR'u i mi powiedzieli, że aktualnie w sklepie nie mają, ale chyba jest w magazynie a cena jego w sklepie była 99zł

Więc jakby ktoś potrzebował i ma chęci jazdy do Chorzowa (bo może mieszka w tamtych okolicach) to jak najbardziej polecam

Dziś bądź jutro będzie montaż nowego regulatorka i wtedy powinno wszystko minąć i spalanie powinno wrócić do normy

Mam pytanie trochę OT

Macie jakiś namiar na tę zworkę do komputera co to niby ma zmieniać wartości selektora oktanów?
Namiar taki w Sosnowcu najlepiej?
Czy lepiej robić samoróbkę?

Pozdro
  
 
2 małe konektorki (>tutaj<), 5 cm przewodu... gotowe.


[ wiadomość edytowana przez: pochlast dnia 2009-05-04 17:10:33 ]
  
 
Ah rozumiem, że samoróbka
  
 
Cytat:
2009-05-04 17:51:14, seboos pisze:
Ah rozumiem, że samoróbka

Markus sk ma jeszcze chyba kilka sztuk, zapytaj jego
  
 
Cytat:
2009-05-05 08:08:44, syndoktora pisze:
Markus sk ma jeszcze chyba kilka sztuk, zapytaj jego



Już dostałem od Markusa za co Mu dziękuję
Jutro zrobię wpinkę i reset kompa i opiszę różnice Pozdrawiam