Odcięcie zapłonu

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam założony alarm i chciałem założyć jeszcze do tego odcięcie zapłon. Problem polega na tym że po załączeniu odcięcia zapłonu i alarmu, alarm po jakimś czasie włancza się i zaczyna wyć. Odcięcie zapłonu jest podłączone pod kable koło stacyjki. Co zrobić aby te dwie rzeczy nie kolidowały ze sobą i wszystko działało?
  
 
Cytat:
2005-08-09 17:27:36, zachar2 pisze:
Mam założony alarm i chciałem założyć jeszcze do tego odcięcie zapłon. Problem polega na tym że po załączeniu odcięcia zapłonu i alarmu, alarm po jakimś czasie włancza się i zaczyna wyć. Odcięcie zapłonu jest podłączone pod kable koło stacyjki. Co zrobić aby te dwie rzeczy nie kolidowały ze sobą i wszystko działało?


Proponuje zrobic odcięcie pompy paliwa i po problemie. Oscięcie zapłonu koło stacyjki jest dosyć proste do obejścia dla nawet małosprawnego złodzieja!!!
  
 
Jak zrobić odcięcie pompy paliwa gdzie się podpiąć??
  
 
Pod przekaźnik pompy - chyba jest w skrzynce bezpieczników, ale nie lestem pewien czy tam.
  
 
Cytat:
2005-08-10 11:18:55, zachar2 pisze:
Jak zrobić odcięcie pompy paliwa gdzie się podpiąć??



Silnik masz taki jak ja, ale starszy Essi więc nie wiem czy taka sama skrzynka bezpieczników. Musisz odszukać przewód od pompy paliwa, przecinasz go i wstawiasz w obwód przekaźnik. U mnie w MK7 ten przewód jest czarny i znajduje się w górnej części szkrzynki w prawym złączu. Niestety nie pamiętam dokładnie który to, ale chyba gdzieś pośrodku złącza.


[ wiadomość edytowana przez: jerico dnia 2005-08-10 11:31:10 ]
  
 
dzisiaj postaram sie sprzwdzic ew zrobic fotke ktory to kabel od pompy bo tez mam podlaczona do bezpiecznikow
  
 
U mnie jest od spodu skrzynki. Czarno-niebieski w środkowym złaczu.
  
 
u mnie w MK7 też jest czarny i jest troszkę grubszy od innych jest pod spodem skrzynki bezpiecznikw, wpiąłem się w niego z alarmem szeregowo, możesz to sprawdzić przecinając podejrzanyc przewód o kręcić rozrusznikiem jak nie zapali to ten
  
 
RysiekLBM byłbym Ci bardzo zobowiązany gdybyś wstawił fotke z przewodem od pompy
  
 
Cytat:
2005-08-11 10:32:32, zachar2 pisze:
RysiekLBM byłbym Ci bardzo zobowiązany gdybyś wstawił fotke z przewodem od pompy



Słuchaj możesz to zrobić bez przecinania na ślepo przewodów. Najpierw sprawdź pod tylną kanapą jakiego koloru przewody dochodzą do pompy. Przygotuj sobie żarówkę 12V z dwoma przewodami. Jeden dajesz do masy a drugim, przez jakiś cienki przedmiot spokojnie dostaniesz się do styku w złączu, bez wypinania. Przekręcasz stacyjkę na zapłon i szukasz aż się zapali i zgaśnie jak pompa przestanie pracować.
  
 
Ile kosztuje montaz ze sprzętem takiego zabezpieczenia - odcięcia zapłonu i jak on dokładnie działa ? Czy jezeli jest zamontowane takie coś to złodziej mimo to może zapalić auto jak się pobawi kablami ?
  
 
Cytat:
2007-12-19 21:47:48, didoxxl pisze:
Ile kosztuje montaz ze sprzętem takiego zabezpieczenia - odcięcia zapłonu i jak on dokładnie działa ? Czy jezeli jest zamontowane takie coś to złodziej mimo to może zapalić auto jak się pobawi kablami ?


Montaż ile kosztuje to nie wiem ale....
odcięcie zapłonu (jest to popularna nazwa....
Odcinać można wszystko co spowoduje że złodziej nie odpali auta...
Można odciąć m.in : pompe paliwa, cewke zapł, edisa, czujnik położenia wału, zasilanie ecu itd itp
Jak działa?
to zależy jakiego typu zabezpieczenie podłączysz
dobry złodziej wszystko ukradnie
  
 
Cytat:
2007-12-19 22:10:17, djtados pisze:
Montaż ile kosztuje to nie wiem ale.... odcięcie zapłonu (jest to popularna nazwa.... Odcinać można wszystko co spowoduje że złodziej nie odpali auta... Można odciąć m.in : pompe paliwa, cewke zapł, edisa, czujnik położenia wału, zasilanie ecu itd itp Jak działa? to zależy jakiego typu zabezpieczenie podłączysz dobry złodziej wszystko ukradnie



a jak przyjedzie z laweta to wszystko bedzie o kant...
  
 
Znalazlem na allegro cos takiego KLIK

tylko nie wiem czy to aż takie jest zabezpieczenie skoro gdzies ten guzik musisz umiescic w koncu , a znalezienie go przez zlodzieje wydaje mi się ze nie będzie aż takie trudne ...bo nikt nie daje chyba tego przycisku dalej niz strefa kierownicy .
  
 
Cytat:
2007-12-19 22:35:14, didoxxl pisze:
Znalazlem na allegro cos takiego KLIK tylko nie wiem czy to aż takie jest zabezpieczenie skoro gdzies ten guzik musisz umiescic w koncu , a znalezienie go przez zlodzieje wydaje mi się ze nie będzie aż takie trudne ...bo nikt nie daje chyba tego przycisku dalej niz strefa kierownicy .


To jest nic innego jak 2 przekaźniki i jakiś tam bajerek dodatkowo....
jeden przekażnik do załączenia układu9przyciskiem lub czymkolwiek a drugi do rozłączenia np pompy...

ale w sumie można nabyć i wg mnie jest to lepsze niż montaż alarmu przez elektryka...
bo elektrycy zazwyczaj dają centrale i włączniki w wiadomym miejscu..
  
 
Cytat:
2007-12-19 23:13:12, djtados pisze:
bo elektrycy zazwyczaj dają centrale i włączniki w wiadomym miejscu..


dokladnie, dlatego ja sobie dalem centralke w ....... a gdzies indziej
wszystko zalezy od pomyslowosci..
slyszalem o roznych kombinacjach typu:
nacisnac hamulec i wlaczyc swiatla itp i wtedy sie odblokowuje
(trzeba zrobic dwie rzeczy jednoczesnie i wtedy nastepuje odblokowanie)
na lawete mozna zamontowac czujnik przechylu, no i warto miec dodatkowe zasilanie na syrene, a nie jak ktos odlaczy akku to moze juz sie spokojnie bawic...
  
 
Witam wszystkich . Mam kłopot z wynalazkiem pod tytułem odcięcie zapłonu. Jest to zabezpieczenie montowane niby w zakładzie specjalistycznym którego niestety nie mogę odwiedzić,ponieważ jestem w angli.A teraz opowiem o co chodzi zamontowany jest przełącznik w obudowie drążka biegów. Żeby odpalić samochód przekręcam kluczyk w pozycji żeby paliły się kontrolki następnie włączam magiczny przycisk po naciśnięciu którego zapala się pomarańczowa kontrolka awarji silnika odpalam silnik kontrolki gasną jak powinny dopiero zaczyna się problem kiedy próbuje jechać kontrolka awarji silnika zaczyna migać samochód przerywa .A teraz pytanie gdzie fachowcy mogli się wpiąć żeby odciąć ten obwód .Chciałbym całkiem to wywalić.POMÓŻCIE
  
 
a co to za autko??
  
 
Cytat:
2009-05-06 21:18:25, essi1616v pisze:
a co to za autko??


to jest Frontiera 2.0 95r
  
 
Jakoś nie wiązałbym tej blokady z migającą kontrolką w czasie jazdy. Możesz dla próby ominąć tą blokadę i się przejechać.