[mkVII 1,6 16V] sam przyspiesza, na jałowym rosną obroty

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Problem jest taki:

auto na biegu bez trzymania gazu samo przyspiesza.
po zrzuceniu na luz obroty nagle skacza do 3tys i powoli opadaja.
przestaje przyspieszac po zejsciu do 2tys obrotow
co sie dzieje?
  
 
Ja tak miałem w 1.4 8v cfi cvh i okazało się, że czujnik położenie przepustnicy był winny...
  
 
trzeba przeczyścić krokowiec to najważniejsze
  
 
tylko ze w mk7 bez kanalu dostęp do krokowca jest żaden.. a kanalu nie posiadam i nie znam żadnego w okolicy..
Co do czujnika położenia przepustnicy - jest jakis sposob na sprawdzenie? gdzies czytalem, ze mozna odpiac wtyczke.. ale nie wiem czy ma to sens.
  
 
Kolego - jak to żaden dostęp. % minut i wyciągnięty - przynajmniej mój tak wyszedł. A wykręcałem go ponad rok temu.
Sciągasz wtyczkę - stojąc od strony kierowcy.
Klucz oczkowy (u mnie i stojąc od strony akumulatora wkładasz rękę pod przepustnicę. Jak nie masz za dużej dłoni, to dasz radę odkręcić.
Przykręcanie w drugą stronę.
Ja czyściłem sprężarką i benzyną - płukanie i przedmuchiwanie.
Po tym zabiegu wskazówka na wolnych obrotach jak przybita do blatu

Jak odepniesz krokowy to silnik powinien zgasnąć.
  
 
Cytat:
2009-06-15 20:43:26, gomcek pisze:
Co do czujnika położenia przepustnicy - jest jakis sposob na sprawdzenie? gdzies czytalem, ze mozna odpiac wtyczke.. ale nie wiem czy ma to sens.



Moim zdaniem jest, ponieważ możesz wykluczyć/stwierdzić jego niesprawność. Jeżeli auto dalej samo będzie przyśpieszać na biegu znaczy, że to nie cpp, a jeżeli już nie będzie przyśpieszać to cpp jest winien. Stawiam na cpp mimo wszystko...
  
 
Cytat:
2009-06-15 20:59:22, przemkowal pisze:
Jak odepniesz krokowy to silnik powinien zgasnąć.



nie do końca to prawda może zgasnąć ale może też jedynie zmniejszyć obroty i dalej chodzić....

Odpięcie czujnika przepustnicy może pomóc ale tak naprawde powodów może być kilka i bez odczytania błędów z komputera nikt nie powie na 100% co jest.
  
 
Cytat:
2009-06-15 20:19:47, Escobarto pisze:
Ja tak miałem w 1.4 8v cfi cvh i okazało się, że czujnik położenie przepustnicy był winny...

Ja mialem tak samo w moim.
Cytat:
Odpięcie czujnika przepustnicy może pomóc...


Wlasnie odpiecie nic nie da. Ja zdjalem bo tez tak mi pisali i bylo jeszcze gorzej. Obroty dochodzily nawet do 4tys