Ehh te przyciski do szyb

  szukane wyrażenia:   elektrosol
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
mam problem z przyciskiem do otwierania szyb w tylnych lewych drzwiach ( nie dziala przycisk w drzwiach z panela kierowcy mozna nia sterowac i wszytsko jest OK) jak to rozebrac zeby nie uszkodzic? prosze o dokladny opis osoby ktore juz sa po przeczyszeniu stykow ( bo pewnie to jest przyczyna jego jnie dzialania) czytalem poprzednie posty czy ten cudowny KONTAKT mozna wpuscic bez wyjmowania i demontazu przyciskow?? prosze o odpowiedz pozdorwienia
  
 
Jezeli chodzi o centralke w drzwiach kierowcy, to najbezpieczniej jest zdemontować cały boczek, nastepnie wypchnąc od dołu centralke, zdiąc górną plastikową przykrywke, ta z napisami (window, lock, unlock) potem wyciągasz klawisze, wkładane na wcisk, potem odkrecasz dwie lub trzy śrubki i zdejmujesz platikową czarną przykrywke. Twoim oczom ukaże się mała płutka drukowana ze stykami, całą płytke wkładasz do szklanki z elektrosolem i zapominasz o niej na 30 minut. Po czym wszystko składasz i musi działać.

Ręczne czysczenie styków odradzam, są bardzo delikatne, kiedyś chciałem przeczyścić je papierkiem ściernym i musiałem jechać po nową centralke.......a to diablo kosztuje

miłej zabawy
  
 
tomek ale mi chodzi o wyjecie i demontaz i przeczyszczenie przycisku z tylkych lewych drzwi a nie calego panela z drzwi kierowcy z nim jest wszytsko OK nie zrozumiales mnie CHODZI I PRZYCISK W TYLKYCH LEWYCH DRZWIACH JAK GO ROZEBRAC KROK PO KROKU?
  
 
ja mam dokladnie ten sam problem tylko z tylnymi prawymi drzwiami i bede zdejmowal boczek a potem bede kombinowal to pewnie nie tak berdzo skomplikowane wiec moze sobie dam rade

Pozdrawiam
  
 
moj tata powiedzial mi ze nie trzeba wcale zdejmowac calego boczku nalezy tylko wziac odpowiednio cienki srubokret i wyjac przycisk problem tylko pojawil sie nam w momencie dostanie sie do srodka przycisku i o to wlasnie was pytam jak zdjac obudowe przycisku juz wyjetego z drzwi?
  
 
Nie wyjmuj przycisku cienkim srobokretem - niewazne jak cienki by on byl na 100% porysujesz jego krawedz. Zdemontuj caly ten plastik w ktorym siedzi przycisk odlacz wtyczke i wypchnij przycisk z plastiku. Plastik w ktorym siedzi przycisk jest wcisniety na zatrzaski - jak dobrze zlapiesz "palcyma" to wyciagniesz.
Z rozebraniem przycisku samego w sobie jest troche pierdolenia -jest on tak zlozony, ze cos musisz wyrwac na sile, zreszta jak na fotach :
  
 
dzieki krawat za obszerna instrukcje bede probowal
  
 
Dodam tylko, że rozbieranie przycisku proponowałbym zacząć od wyjęcia tej części, którą się naciska (z kropką i napisem WINDOW) poprzez podważenie z jednego boku (zawieszony jet na ośce w środku) - potem będzie łatwiej wyjąć mechanizm z tego szarego plastiku. Ja najpierw połamałem szary plastik i sakramencko się dziwiłem, że coś jeszcze trzyma - okazało się, że to ten przycisk.
Potem było łatwiej.
  
 
Do wymontowania centralki ster. szybami nie potrzeba demontować boczka tap. drzwi. Wystarczy podważyć scyzorykiem na płasko jedną z krótszych krawędzi i wyciągnąć całą centr.
Przyciski tylne demontuje się po zdjęciu tych małych trójkątnych plastików tapicerki drzwi a następnie z nich wymontować.
Ale jest jeszcze jeden sposób na oczyszczenie styków - po prostu wpuścić do srodka przez szczeliny wyłącznika trochę elektrosolu. Pisałem już kiedyś o tym (i obejdzie się bez demontażu samego wyłącznika).
Pozdr.
  
 
sorry ze pytam raz jeszcze ale jak odlaczyc wtyczke z tego przycisku czy on ma okragly ksztalt zawinieta w taka gabeczke??
  
 
a tylnich przyciskow i przedniego prawego nie mozna po prostu wrzucic do szklaneczki z elektrosolem i rowniez o nich zapomniec na 30 minut ? czy cos sie moze stac?
  
 
Pszczoua - rozwalasz mnie...
Normalnie sie rozlacza ta wtyczke... Troche sily uzyj... Jest tam taki karb, ktory nie pozwala wysunac sie wtyczce. Musisz go albo wcisnac, albo podwazyc obudowe ktora go blokuje....
A moze chodzi Ci o to, ze wtyczka jest w gabce? - zerwij gabke...
  
 
sory mooze za przsadna dokladnosc ale nie chce nic rozwalic... kupie ten elektrosol i zapomne o tym na 30 minut bede mial spokoj
  
 
ponawiam moje pytanie do znawcow - mozna do szklaneczki z elektrosola wrzucic caly przycisk bez rozbrajania samej plytki, czy cos sie moze stac, jakies efekty uboczne ? mowie o przycisku szyby razem z kabelkami
  
 
co do elektrosolu to nie wiem ale przed chwila przyjechalismy z tata z dzaileczki rozebralismy ten cholerny przycisk i co sie okazalo ze prad wszedzie przeplywa jest OK ale po podlaczeniu przycisk nie dzialal nie wiem czy to wina kabli (styki przeczyszczone przeplyw pradu psrawdzony) zaznaczam ze sterowanie ta szyba mozliwe jest tylko z miejsca kierowcy... moze macie jakis pomysl co zawinilo?
  
 
Prawdopodobnie nawaliła "spężystość" samej blaszki, tzn. straciła swój kształt lub wyskoczyła ze swojego miejsca (ten drugi przypadek miałem u siebie!)
  
 
problem rozwiazany nawalil kabelek ktory ukrywy jest pod gumowa harmonijka w drzwiach byl przerwany
  
 
nikt nie odpowiedzial czy mozna wrzucic caly przycisk . u mnie to samo nawalilo i dobralem sie do tego posta . boje sie to rozbierac zeby nie uszkodzic. u mnie prawe drzwi z przodu i z tylu tez prawe. takie pytanie ile kosztuje ten ELEKTROSOL i gdzie go mozna kupic .
Pozdrwiam
  
 
mozna kupic w sklepie motoryzacyjnym mozna wrzucic caly przycisk na jakis czas