AVENSIS 2.0 D4D Wagon

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam. Ponownie bede posiadaczem auta marki Toyota (miałem krótką przygode z VW). Mam pytanie: jak długo nalezy docierac nowe auto z salonu (silnik 2.0 D4D). Ile mniej wiecej kilometrow trzeba jezdzic spokojnie? Pozdrawiam i z gory dziekuje za odpowiedz
  
 
najlepiej zgodnie z instrukcją,
a tak na poważnie to rozumiem, że kupujesz nowy z salonu, a tam udzielą Ci wskazówek jak jeździć przez pierwsze 1000km.
Z tego co wiem (może się mylę) ale przez pierwsze 300km powinno się zwrócić uwagę
na hamulce, czyli unikać gwałtownego hamowania
Przez pierwsze 1000 km nie jeździć z max prędkościami na poszczególnych biegach,
unikać jazdy ze stałą prędkością przez dłuższy czas
unikać ruszania i jazdy z max. wciśniętym pedałem przyśpieszenia
przez pierwsze 800km nie holować przyczepy

Czyli w zasadzie jeździć normalnie
  
 
a, i jeszcze bardzo ważna informacja, która dotyczy nie tylko toyot, ale wszystkich samochodów wyposażonych w turbosprężarkę (avensis D4D ma)
Po jeździe z dużymi prędkościami lub długiej podróży, oraz w warunkach jazdy ze znacznym obciążeniem silnika, po zatrzyamniu samochodu należy pozostawić go na biegu jałowym przez pewien czas. Nie wiem dokładnie ile i po jakiej jeździe, ale takie dane powinieneś mieć w instrukcji obsługi.
  
 
O kurcze, to teraz nowe samochody tez sie dociera?
  
 
Cytat:
2009-07-16 15:46:51, mirwin pisze:
O kurcze, to teraz nowe samochody tez sie dociera?


raczej - nie katować nowego samochodu
  
 
Dziekuje za sugestie. W salonie nic nikt nie mowil ze mam nie katowac go. Ale narazie jezdze bardzo spokojnie. Nie ma gwaltownych przyspieszen. Staram sie nie naciskac za bardzo. O Turbo to wiem jak sie z nim obchodzic. Mialem juz auto z silnikiem TDI (własnie o to chodzi ze mialem - zmienil wlasciciela bez mojej wiedzy:/). Zobaczymy jak sie bedzie spisywalo Ave Pozdro
  
 
no i nie jezdzic na 4 biegu 50km/h ale to ogolna zasada dla mocnych diesli.
Ja skonczysz jazde to zosaw silnik jeszcze na pol minuty zeby przestudzial sie turbina to bedzie dlugo zyc.
  
 
Odebralem w koncu Ave Zrobilem nia ponad 800km. Narazie wrazenia sa spoko. Spalanie rewelka (4.4 l/100km na trasie 100-120km/h). Oby tak dalej Pozdro
  
 
Cytat:
2009-07-20 17:05:34, whitekiel pisze:
Odebralem w koncu Ave Zrobilem nia ponad 800km. Narazie wrazenia sa spoko. Spalanie rewelka (4.4 l/100km na trasie 100-120km/h). Oby tak dalej Pozdro


jeżeli chcesz wiedzieć dokładnie ile pali, to lepiej nie patrz na komputer pokładowy, bo może przekłamywać.