Kabelki do glosnikow...

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam. Kupilem jakis czas temu Carinke z 97 roku i chcialem zapytac doswiadczonego uzytkownika o kable i glosniki na tyl... Bo zanim zaczne wyprowac tapicerke i ciac dziury w polce,to lepiej zapytam. W bagazniku nie rzucilo mi sie nic w oczy poza kilkoma otworami,ale zadnego kabelka. Moze jest to gdzies pochowane? A jesli nie ma,to ktoredy najlepiej pociagnac przewody? Bo mam jeszcze mala tube aktywna,ktora tez nym chcial wrzucic. W fordzie rozebralem listwy przyprogowe,ale jakos wydawalo sie to znacznie prostsze i jakos mniej szkoda mi bylo naruszac naturalny ulkad. Z radia wychodzi kostka iso z pelnym okablowaniem,wiec moze... Dzieki za ewentualna podpowiedz.

[ wiadomość edytowana przez: jadzka1233 dnia 2010-01-07 09:06:40 ]
  
 
Cytat:
2010-01-07 09:06:19, jadzka1233 pisze:
Witam. Kupilem jakis czas temu Carinke z 97 roku i chcialem zapytac doswiadczonego uzytkownika o kable i glosniki na tyl... Bo zanim zaczne wyprowac tapicerke i ciac dziury w polce,to lepiej zapytam. W bagazniku nie rzucilo mi sie nic w oczy poza kilkoma otworami,ale zadnego kabelka. Moze jest to gdzies pochowane? A jesli nie ma,to ktoredy najlepiej pociagnac przewody? Bo mam jeszcze mala tube aktywna,ktora tez nym chcial wrzucic. W fordzie rozebralem listwy przyprogowe,ale jakos wydawalo sie to znacznie prostsze i jakos mniej szkoda mi bylo naruszac naturalny ulkad. Z radia wychodzi kostka iso z pelnym okablowaniem,wiec moze... Dzieki za ewentualna podpowiedz. [ wiadomość edytowana przez: jadzka1233 dnia 2010-01-07 09:06:40 ]


W Carinie (jak i w Avensis I) tylne głośniki były montowane w tylnych drzwiach, nie w półce więc raczej niczego bym się tam nie spodziewał z tyłu znaleźć.
Co do poprowadzenia kabli na tył to w Avensis kombi poprowadziłem kabel od CB do bagażnika pod plastikami na progach przy drzwiach. Pewni w Carinie pewnie można zrobić podobnie choć domyślam się że pewnie masz sedana lub liftbacka.
  
 
dokladnie tak jak pisze pigletto
kable masz w drzwiach
musisz wyrzeźbić troszkę tapicerki
a do bagażnika jak chcesz to tylko pod tymi listwami w progu
pozdr
  
 
haha, carinka taka jak moja prawie.

a wracajac do tematu. plastiki z progow bardzo latwo zdjac. sa na haczykach plastikowych. tylna kanape zdejmujesz po prostu ciagnac ja do góry. oparcie skladasz. zas wchodzac do bagaznika bedziesz w stanie odkrecic sruby trzymajace tylna polke. o ile dobrze pamietam powinna sie trzymac chyba na dwoch srubach. ale glowy sobie uciac nie dam.

ja tylne glosniki mam zamontowane w drzwiach. pioneerki. calkiem dobrze graja. chociaz klamki wpadaja w wibracje i halasuja. to nie jest fajne.

pozdrawiam
  
 
A ja nic z tyłu bym nie montował tylko dobrze zrobił przód (głuszenie drzwi + dystanse z mdf-u) a efekt będzie 100x lepszy.
  
 
Dzieki Panowie. Na chwile obecna zalozone mam w przednich drzwiach pioneerki 17ki plus soprany na zaokraglonych obudowach glosnikow,a w bagazniku mala tubke. Kable do niej pociagnalem w tunelu srodkowym=>pod fotelem kierowcy=>pod dywanikiem pasazera za kierowca=>pod kanapa od strony drzwi. Glosniki z tylu chyba sobie odpuszcze,bo szkoda mi ciac dziury w drzwiach lub w tej ladnej tkaninie. Poki co gra bardzo ladnie i dosc czysto. Tylko juz halasuja te nieszczesne klamki...kiedys i z tym powalcze,tylko niech sie cieplej zrobi.
  
 
Do czego masz podpiętą tubę??
Jak chcesz poprawić jakość basu wsadź głośnik z tuby do skrzynki z MFF-u albo w ostateczności z płyty wiórowej.
Jak się zdecydujesz napisz bo skrzynka powinna mieć odpowiedni litraż w zależności od głośnika.
  
 
Tuba jest aktywna i fabrycznie zlozona oraz z dopasowanym litrazem .Zasilanie jest bezposrednio z akumulatora
tym czerwonym kablem z bezpiecznikiem



dalej przez uszczelke kolumny kierownicy,a reszta jak wczesniej pisalem.Przewod wzbudzenia podlaczylem pod wyjscie na antene elektryczna,a sygnal podawany jest przez wyjscie liniowe z radia,ktore ma sterowanie poziomem sygnalu. Wszystko razem wlozylem w czarna,plastikowa rurke zeby nie rzucalo sie w oczy.Jedyne nad czym ubolewam,to szczelnosc bagaznika i chyba zamontuje jakies odpowietrzenie w polce,ale znow pojawia sie dylemat nad robieniem otworow w gladkiej-fabrycznej tkaninie.



[ wiadomość edytowana przez: jadzka1233 dnia 2010-01-14 15:51:54 ]
  
 
Ok. Tuba ma odpowiedni litraż ale jest pewnie z prasowanego kartonu i nawet najlepsza tuba nie zagra tak jak głośnik w odpowiedniej skrzynce. Mniejsza o to, najważniejsze że granie Ci odpowiada.

Jaki masz bezpiecznik i przekrój kabla??
  
 
Zgadzam sie,ze skrzynia bedzie dawala lepszy efekt,tylko szkoda mi ruszac tej tuby. Jesli bedzie sie cos zlego z nia dzialo,to moze ja przekonstruuje A co do bezpiecznika to jest 60 A(chyba),a przewod ma jakies 8-10mm srednicy.
  
 
Cytat:
2010-01-14 15:43:31, jadzka1233 pisze:
Tuba jest aktywna i fabrycznie zlozona oraz z dopasowanym litrazem .Zasilanie jest bezposrednio z akumulatora tym czerwonym kablem z bezpiecznikiem dalej przez uszczelke kolumny kierownicy,a reszta jak wczesniej pisalem.Przewod wzbudzenia podlaczylem pod wyjscie na antene elektryczna,a sygnal podawany jest przez wyjscie liniowe z radia,ktore ma sterowanie poziomem sygnalu. Wszystko razem wlozylem w czarna,plastikowa rurke zeby nie rzucalo sie w oczy.Jedyne nad czym ubolewam,to szczelnosc bagaznika i chyba zamontuje jakies odpowietrzenie w polce,ale znow pojawia sie dylemat nad robieniem otworow w gladkiej-fabrycznej tkaninie. [ wiadomość edytowana przez: jadzka1233 dnia 2010-01-14 15:51:54 ]


A mnie urzekla ta czerwona zyla fantazyjnie przerzucona nad obudowa filtra powietrza, prawie jak most Syreny nad Wisla w Warszawie.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Juz nie chcialo mi sie szukac miejsca na przymocowanie jej,wiec w mysl starego porzekadla: Prowizorka bywa najtrwalsza,pozostawilem ja fantazyjnie przerzucona nad obudowa filtra powietrza Moze kiedys to zmienie,ale nie sadze
  
 
Nam moje oko Przewód ma ok 8mm2 więc przy długości kabla ok 5m zabezpieczenie 60A to trochę dużo. Wymieniłbym na 30A.
  
 
Jak znajde czas na grzebanie z wym,to napewno tak zrobie. Teraz jestem calkowicie pochloniety szukaniem lampy,ktora uszkodzilem