Ciekawostki z Allegro i innych [2010] - Strona 12

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2010-10-18 13:17:48, eFeSOwiec pisze:
Do którego roku montowano 1600 DOHC?


do poldka ze względu na masę dawano z dohc-y 2.0 w fso
NIGDY 1,6 w serii nawet małej -
BO po co jak koszt w zasadzie taki sam
to jest silnik z srebrną pokrywą rozrządu - od 81 r
o małym skoku i dużym tłoku (szlifiera )
a one nie trafiały do fabryki prawie wcale -
nie czytajcie opisów allegro -bo to ściemy na max
Napisali by wszystko nawet to że kopulowali w nim prominenci
  
 
A nie kopulowali?

Efesowcowi chodziło chyba o to, do kiedy fiat montował silniki 1.6 DOHC. Argentę 1.6 tłukli bodaj do 1985 roku.
  
 
Mnie chodziło o to, do którego roku montowano we włoskich Fiatach 1600 DOHC. W Poldkach nie było ich nigdy. Ja wiem, że to "pic na wodę fotomontaż" z ta aukcją.

Jak dla mnie ostatnie zdanie jest kwintesencją poziomu wyobraźni sprzedającego Aż je tu zacytuję hahahaha

"Myślę że nie ma POLONEZA w takiej wersji i w takim stanie w pełnym oryginale, dlatego kosztuje 29 000 pln. "
  
 
Cytat:
2010-10-19 11:50:24, -GDEjeGRZECHU pisze:
tak ! - brak rozsądku bo co to za rarytas ? pojemność 1400ccm 16V ? chyba do opla corsy 1.0 albo do kanta


Jest to w pewnym stopniu rarytas, bo Plusy z 1.4 były produkowane jakoś strasznie krótko, a emblematy do nich to ja widzę w sprzedaży pierwszy raz.
  
 
igła...w stogu siana
  
 
Cytat:
2010-10-21 06:40:32, bee997 pisze:
igła...w stogu siana


Tiaaa...
Legia tak ! oni zamawiali flotę !!!
buahaha !
Następny kreatywny allegrowicz z konfabulacją i kopulacją szarych komórek
Z tych czasów legia podlegała W.P. i to oni meblowali park samochodowy - ale pojazdy z szczególnych cech miały zazwyczaj kolor groszkowy lub jakiś pokrewny zielonemu - reszta to seria !
  
 
Cytat:
2010-10-12 12:21:08, -GDEjeGRZECHU pisze:
hahaha !!! polonez montecarlo - z silnikiem 1,6 dohc toż sama fabryka nie wie że taki model zrobiła ! silnik argenty ,felgi 14 z 132 , a zapas 13'' ??? tak ! tej sprawy nie rozwiazało by 17 prokuratorów prl lub 7 wspaniałych z usa...


Tylko,że to jest 2.0 a nie 1.6.
Widać po wysokości silnika na oko.
Ktoś pewnie wbił po SWAPie w dowód 1.6, żeby mieć opłaty niższe.
Sprzedający nawet się tym nie zainteresował, tylko zapewne z premedytacją pisze bajkę "na sztukę" pasującą do danych, które ma z dowodu.
  
 
Pisze to ktoś co o polonezach i fiatach 132 czytał w dzieciństwie .
Czyli autokomis z piaseczna
1. polonez 89' a silnik argenty z 85'(ostatni rocznik)
2. montowano CAŁE zespoły napędowe z 132/argenta wraz z alternatorem - a tu zmotka podłaczony regulator napięcia elektroniczny zewnętrzny - czyli altek z poldka
Niebardzo widać zapłon - pewnie też jakiś patent tam zaistniał
no i opis : Silnik 1,6 od Fiata 132- dwa wałki rozrządu, moc 85 KM. Felgi Fiat 132,zaciski hamulcowe Brembo.
85 to miał 1,6ohc z mirafiora a brembo co tam robi ???
No i patent z wlotem powietrza przy filtrze - jakieś takieś nity blachy itd - fabrycznie było to elegancko zrobione - wstawka tworzywa w wycięciu przefrezowanym !


[ wiadomość edytowana przez: -GDEjeGRZECHU dnia 2010-10-21 13:48:01 ]
  
 
Taka ciekawostka na marginesie: w czeskim allegro nie mają zablokowanego widoku użytkowników biorących udział w aukcji - czyżby tylko w PL taki "eksperyment"?
  
 
ciekawy sposób przedstawienia autka
  
 
Cytat:
2010-10-24 09:07:31, DoliN pisze:
Taka ciekawostka na marginesie: w czeskim allegro nie mają zablokowanego widoku użytkowników biorących udział w aukcji - czyżby tylko w PL taki "eksperyment"?


A można z czeskiego przeglądać polskie?
  
 
wystarczy sprawdzić: http://aukro.cz/item1280210232.html
  
 
Cytat:
2010-10-24 09:07:31, DoliN pisze:
Taka ciekawostka na marginesie: w czeskim allegro nie mają zablokowanego widoku użytkowników biorących udział w aukcji - czyżby tylko w PL taki "eksperyment"?


Ja widzę zablokowane.
  
 
No to sprawdziłeś.
  
 
"maluch pachnacy nowoscia"
  
 
On jest powgniatany czy dobrze widzę? Bo do tej rdzy to bym się tak nie czepiał. Pamiętam mojego sąsiada, który malucha użytkował wyłącznie do jazdy raz w tygodniu do teściów z Żoliborza na Bemowo, oraz na wyjazd wakacyjny i w jego aucie z mikroprzebiegiem po paru latach były do wymiany błotniki, a felgi rdzewiały podobnie jak w tym.
  
 
żaluzja chłodnicy fso
  
 
Cytat:
2010-10-29 00:32:04, Grzech pisze:
a felgi rdzewiały podobnie jak w tym.


To normalne jak kundle szczają na koła.

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
"Kompletna" - tak, ale ruina :[

71' od 1500pln

Fabryczny 125p z dieslem za 2500?!

[ wiadomość edytowana przez: DoliN dnia 2010-10-31 08:17:28 ]
  
 
Przy tym co na portalu z Wielkiej Brytanii widziałem jako "dobry materiał do przywrócenia do stanu używalności", to ta Warszawa jest nowa jak z fabryki.