126p Cieknie mi z dolnego rogu przy przedniej szybie:(

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Jak w Topicu: Przecieka mi w lewym dolnym rogu przedniej szyby. tam podobno jest jakieś odprowadzanie wody czycos. ogólnie nie mam pojęcia co i jak, pomóżcie
  
 
Ja mam to samo tzn miałem bo jest teraz zalepione jakimś silikonem.Nie wiem jakim, to samo radze Tobie
  
 
Ja mam to samo tzn miałem bo jest teraz zalepione jakimś silikonem.Nie wiem jakim, to samo radze Tobie
  
 
nie, nie zalepiaj tego tak poprostu a juz napewno nie silikonem bo silikon zle dziala na lakier, sa do tego specjalne masy uszczelniajace do szyb bez silikonu. prawda w ramie szyby masz odplyw wody i ten moze byc przytkany, radze wyjecie szyby, sprawdzenie odplywu i zamontowanie z masa uszczelniajaca...
  
 
Też tak miałem, ciekło, wiosną gdy zabrałem się za remont okazało się że było tam napaprane masy uszczelniającej, a pod tym syfem dziury jak mały paznokiec u ręki. Przygotowałem sobie małe blaszki i wlutowałem je tam kolbą lutowniczą. Radze zrób podobnie.
  
 
Cytat:
radze wyjecie szyby

A jak to zrobić???
  
 
Pewnie w tym miejscu jest zgnity, ja miałem tak samo w przedniej i tylnej szybie i po remoncie budy problem się skończył (tyle, że ja mam obudwa podszybia nowe wspawane ale jak to uszczelnisz lub zaspawasz to powinno być po problemie).
  
 
Ja kumplowi wyjąłem szybę(zwyczajnie, ręką), poprostowałem blachę tam gdzie się łączy podszybie ze słupkiem, zabezpieczyłem podkładem antykorozyjnym, wykonałem młotkiem w rogach przetłoczenia odprowadzające wodę, na drugi dzień poszpachlowałem, równiutko wygładziłem, pomalowałem jeszcze raz podkładem, wyczyściłem uszczelkę, polakierowałem całość sprayem, wysuszyłem na słońcu, nałożyłem uszczelkę na szybę, zawołałem kumpla i przy pomocy 2 śrubokrętów szybę założyliśmy i jest po dziś dzień idealnie ku zadowoleniu kumpla.
  
 
Jak cieknie to gnaj po nową uszczelke do szyby i troche kitu
pewno uszczelka już jest stara i stwardniała - twarda nie uszczlnia
  
 
A kumpel miał uszczelkę niedawno zmienianą i była zupełnie jak nowa schowana u mnie w szafce, więc założyłem tę co miał i jest git.