Prosze o pomoc...

  szukane wyrażenia:   elektrosol
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Prosze o pomoc. Siadaja mi styki w przyciskach od szyb, wiem ze nalezy przeczyscic styki tylko jak sie do nich dostac? Chce zaczac od prawych tylnich drzwi, prosze o szczegolowy opis jak to sie otwiera tak aby nie rozwalic plastyku? i co dokladnie zrobic ze stykami, z gory dziekuje!
  
 
Najpierw sprobuj po prostu wpsikac tam spora ilos WD40 moze pomoze bez rozkrecania -
pozdrawiam Robert
  
 
Cytat:
Prosze o pomoc. Siadaja mi styki w przyciskach od szyb, wiem ze nalezy przeczyscic styki tylko jak sie do nich dostac? Chce zaczac od prawych tylnich drzwi, prosze o szczegolowy opis jak to sie otwiera tak aby nie rozwalic plastyku? i co dokladnie zrobic ze stykami, z gory dziekuje!



Wejdż w wyszukiwarkę i wpisz " Przyciski do szyb". Znajdziesz tam temat " ehh te przyciski do szyb" a w nim post Krawata z 21.08.2003 ze zdjęciami jak wyglądają te przyciski po rozebraniu, oraz inne opisy walki kolegów z tymi przyciskami.
Pozdrawiam
  
 
...wiec rjsunset, numer z WD40 nie dziala , Marku podaj linka do tej strony
P.S. mi chodzilo o to jak otworzyc ten plastik aby dobrac sie do bebechow
  
 
ehh te przyciski do szyb.
  
 
ten post o ktorym wszyscy tu mowicie jest moj... uporalem sie z tymi przyciskami jei chodzi chyba tutaj o WD40 bo to raczj oliwi a nie czysci tylko o elektorsol w ktory nalezy wlozyc caly przycisk a rozebranie go nastrecza wielu problemow wiec jesli macie elektrosol to nie bawcie sie z rozbieranie tylko wlozcie go na 30 minut i po klopocie
  
 
U mnie zawsze byly 2 przyczyny:
1 - zle styki - czyszczenie WD-40 lub DETONATOR - preparat konserwujaca-czyszczacy.

2 - uszkodzony mechanicznie przycisk - wtedy rozbieralem i wymienialem blaszki stykowe, sprawdzalem polaczenia itp.
  
 
Tylni przycisk jest juz gotowy, wystarczylo wyczyscic szmatka, natomiast w panelu kierowcy musialem zeszlifowac pilnikiem dwa plastikowe przyciski, bo w czasie uzywanie troche sie zapadly i przestaly sie bujac, wiec pilnikiem troszke zadzialalem i juz wszystko w autku chodzi jak marzenie!!! Dawno takiej radochy nie mialem!!!!!!!!!!!!
  
 
i ja bede nusial zajac sie jednym przyciskiem

pszczoua powiedz cos wiecej o tym elektrosolu co to w ogole jest i dzie to kupic?
  
 
Ja jestem za rozbieraniem wszystkich czesci, lubie grzebac!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  
 
Z mojej praktyki zawodowej:
Najlepszym środkiem do czyszczenia styków miedzianych, posrebrzanych i pozłacanych, przewodów miedzianych (szczególnie linek) i powierzchni chromowanych są płyny do czyszczenia armatury łazienkowej Goliat i Tytan. Są produkcji polskiej, kosztują około 3 zł za 0,5l.
Trzeba wlać niewielką ilość płynu do miseczki, zanurzyć czyszczony przedmiot na około 10 minut, przepłukać wodą, wysuszyć. Styki, czy przewody miedziane wyglądają po tej operacji, jak prosto z huty. Nie wolno używać do aluminium i stali.

Tak na marginesie, to armaturę łazienkową odkamieniają 100% lepiej niż te wszystkie Cillity, czy inne takie.

Pozdr Czedu