Problem z ogrzewaniem w Avensis

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam wszystkich,

Otóż mam nie lada problem. Moja Avensis przestała grzać tak jak należy. Nie grzeje wcale prawa część samochodu (czyt. strona pasażera) z kratek wydobywa się zimne powietrze. Strona kierowcy grzeje. Tryb DUAL mam wyłączony. Ma ktoś jakiś pomysł?

Avensis T25 2004r 2.0D-4D jakby komuś to coś pomogło

[ wiadomość edytowana przez: krychol10 dnia 2010-12-02 14:25:58 ]
  
 
Sprawdzić czy płynu jest dosyć.
Prawdopodobnie serwomotor dumper air mix do wymiany, ale przedtem trzeba instalację sprawdzić i czy fizycznie serwomotor pracuje, bo może tez być przegroda oberwana.


-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Zapewne to będzie przyczyna. Teraz prosiłbym o wskazanie miejsca, w którym znajduje się ten servomotor air mix. Na toyodiy.com dałoby radę? I jak się do niego dobrać?
  
 
Cytat:
2010-12-03 10:11:02, krychol10 pisze:
Zapewne to będzie przyczyna. Teraz prosiłbym o wskazanie miejsca w którym znajduje się ten servomotor air mix. Na toyodiy.com dałoby radę? I jak się do niego dobrać?


Od str pasażera na mieszalniku powietrza,jak pokręcisz temperatura powinien się chociaż trochę poruszyć.


-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Zdjąłem schowek, pobawiłem się temperaturą i porusza się (taki biały jakby haczyk) po mojemu chodzi on od oporu do oporu. Mimo tego moja Ave dalej nie grzeje. Mam wrażenie, że fotel pasażera również jakby grzał słabiej. Bo na fotelu kierowcy robi się gorąco ustawiając na maks grzanie, na pasażera nie ;/ Co jest z tym ogrzewaniem ?
  
 
Cytat:
2010-12-05 15:12:35, krychol10 pisze:
Zdjąłem schowek, pobawiłem się temperaturą i porusza się (taki biały jakby haczyk) po mojemu chodzi on od oporu do oporu. Mimo tego moja Ave dalej nie grzeje. Mam wrażenie, że fotel pasażera również jakby grzał słabiej. Bo na fotelu kierowcy robi się gorąco ustawiając na maks grzanie, na pasażera nie ;/ Co jest z tym ogrzewaniem ?


Jak jest gąbka fotela bardziej wysiedziana to grzeje mocniej
Zapytam jutro mechaników ,bo coś mi się plącze, że były jakieś schody z odpowietrzaniem układu.W starym AVE mechanicy podnosili cały przód auta na podnośniku żeby odpowietrzyć - dowiem się więcej w poniedziałek.


-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
A jest możliwość, że układ jest zapowietrzony w jakiś sposób i dlatego grzeje tylko jedna strona ?
  
 
Cytat:
2010-12-06 21:16:14, krychol10 pisze:
A jest możliwość, że układ jest zapowietrzony w jakiś sposób i dlatego grzeje tylko jedna strona ?


Dobra wypytalem mechanikow i niema problemoow z odpowietrzeniem.
Jezeli plynu w chlodnicy i zbiorniczku masz dosyc ,to albo serwomotor nie pracuje w pelnym zakresie albo przegroda wewnatrz mieszalnika nie chodzi.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Panowie, z nieba mi spadliście! Właśnie borykam się z podobnym problemem. Chodzi o to, że po osiągnięciu zadanej temperatury spod konsoli dochodzi "chrobotanie". Wyjąłem schowek i zauważyłem, że silniczek nie ustawia się w jednej pozycji tylko wykonuje małe ruchy, co objawia się chrobotaniem.

Czy to oznacza awarię tego silniczka? Wiecie może jak go wyjąć?

Wielkie dzięki za pomoc!
  
 
Cytat:
2011-02-26 00:20:33, tswide pisze:
Panowie, z nieba mi spadliście! Właśnie borykam się z podobnym problemem. Chodzi o to, że po osiągnięciu zadanej temperatury spod konsoli dochodzi "chrobotanie". Wyjąłem schowek i zauważyłem, że silniczek nie ustawia się w jednej pozycji tylko wykonuje małe ruchy, co objawia się chrobotaniem. Czy to oznacza awarię tego silniczka? Wiecie może jak go wyjąć? Wielkie dzięki za pomoc!


A ktory ci chrobocze ten od regulacji temperatury?
Trzeba wykrecic te 3 srubki mocujace-trzeba je krecic pod katem plaskim srubokretem mimo ze sa krzyzowe.Nie jest latwo ,ale da sie zrobic.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Dziś dokładniej sprawdziłem. Chrobotanie na chrobotanie ma wpływ jedynie ustawienie temperatury po stronie pasażera. Ustawienie po stronie kierowcy nie ma znaczenia. Czy podzielacie moją opinię, że to może być ten element:

http://www.toyodiy.com/parts/p_E_200602 ... 714.4.html
Symbol 87106V przy prawej krawędzi lewego dolnego obrazka (sorki ale nie wiem jak podać bezpośredni link do części).

Czy może np istnieć jakaś przyczyna w np. sterowaniu?

Będę bardzo wdzięczny za sugestie.
  
 
Cytat:
2011-02-28 11:09:41, tswide pisze:
Dziś dokładniej sprawdziłem. Chrobotanie na chrobotanie ma wpływ jedynie ustawienie temperatury po stronie pasażera. Ustawienie po stronie kierowcy nie ma znaczenia. Czy podzielacie moją opinię, że to może być ten element: http://www.toyodiy.com/parts/p_E_200602 ... 714.4.html Symbol 87106V przy prawej krawędzi lewego dolnego obrazka (sorki ale nie wiem jak podać bezpośredni link do części). Czy może np istnieć jakaś przyczyna w np. sterowaniu? Będę bardzo wdzięczny za sugestie.


Guzik widac bo pisze ze link uszkodzony,ale wymien ten serwomotor ktory chrobocze i bedzie ok.W serwomotorze sie wyrabia sciezka weglowa w potencjometrze pozycji , dlatego nie moze sie zdecydowac i goni tam i spowrotem.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Kolego Bigelektron, wielkie dzięki za rzeczową poradę. A wiesz może gdzie można taką część używaną wyhaczyć? Na allegro są tylko kompletne nagrzewnice np: http://allegro.pl/nagrzewnica-toyota-avensis-2003-2008-i1488721597.html
Jak nic innego nie znajdę to chyba będę musiał to łyknąć ale jakbyś miał lepszy pomysł to będę wdzięczny.

Raz jeszcze podaję link na Toyodiy:http://www.toyodiy.com/parts/p_E_200602_TOYOTA_AVENSIS_CDT250L-AWMGYW_8714.4.html

Symbol 87106V przy prawej krawędzi lewego dolnego obrazka (sorki ale nie wiem jak podać bezpośredni link do części).
  
 
Cytat:
2011-03-03 14:45:44, tswide pisze:
Kolego Bigelektron, wielkie dzięki za rzeczową poradę. A wiesz może gdzie można taką część używaną wyhaczyć? Na allegro są tylko kompletne nagrzewnice np: http://allegro.pl/nagrzewnica-toyota-avensis-2003-2008-i1488721597.html Jak nic innego nie znajdę to chyba będę musiał to łyknąć ale jakbyś miał lepszy pomysł to będę wdzięczny. Raz jeszcze podaję link na Toyodiy:http://www.toyodiy.com/parts/p_E_200602_TOYOTA_AVENSIS_CDT250L-AWMGYW_8714.4.html Symbol 87106V przy prawej krawędzi lewego dolnego obrazka (sorki ale nie wiem jak podać bezpośredni link do części).


Ale co bys chcial jeszcze wiedziec? potrzebujesz damper serwomotor for Air mix ,w zaleznosci po ktorej stronie ci chrobocze to pasazera lub kierowcy-passenger or driver.
Jak masz dac 200 za caly mieszalnik ktory ci jest do niczego nie potrzebny z serwomotorem ktory niewiadomo ile pociagnie,a moze jest w takim samym stanie jak twoj,to lepiej kupic nowy za jakies 350 i miec spokoj.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Niby prawda, tylko że dzwoniłem do serwisu i mi powiedzieli, ze to kosztuje 1200PLN!
  
 
Cytat:
2011-03-04 18:07:05, tswide pisze:
Niby prawda, tylko że dzwoniłem do serwisu i mi powiedzieli, ze to kosztuje 1200PLN!


A o co pytales o caly mieszalnik??Podaj nr vin to ci w poniedzialek sprawdze dokladnie cene.Do Lexusa Rx 300 kosztuje taki serwomotor 350 zl.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Cytat:
2011-03-04 21:16:11, Bigelektron pisze:
A o co pytales o caly mieszalnik??Podaj nr vin to ci w poniedzialek sprawdze dokladnie cene.Do Lexusa Rx 300 kosztuje taki serwomotor 350 zl.



Poszło na PRIV.
  
 
Cytat:
2011-03-05 00:04:40, tswide pisze:
Poszło na PRIV.


Czyli potrzebujesz damper serwomotor air mix for passenger.sprawdze

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Kolego Bigelektron, czy masz może jakieś info odnośnie ceny tej części?
  
 
Cytat:
2011-03-08 23:03:56, tswide pisze:
Kolego Bigelektron, czy masz może jakieś info odnośnie ceny tej części?


Na L4 jestem jutro mi sprawdza.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer