ZDERZAK

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam , on kilku godzin mam fiata 125 p rocznik 1986 .Samochod trzeba lekko podreperowac , ale nie o tym bede pisał.
..od pewnegoczasu strasznie kręcą mnie kanciaki pozbawione zderzaków , mam ochote usunac zderzaki z mojego fiacika , stąd moje pytanie czy taka zmiana jest dozwolona przez kodeks ruchu drogowego ?
  
 
to juz bylo mnowstwo razy. poszperaj w archwum!!!!!!!!!!!
  
 
Zamykamy !!!
  
 
Panowie bądźcie troszkę wyrozumiali dla nowego czytelnika forum...
...zamist szykanować goscia, to mu w pewien sposób pomóżcie np. dając link...

...ja powiem tyle - można, ale nie można nie mieć zderzaka w kancie...

Mozesz się zgodnie z prawem powołać na kodeks ruchu drogowego, ale policja i tak ma to głęboko w dupie więc nie masz co podskakiwać, tylko w razie czego od razu wiać na widok policji... (tak robi to pewien klubowicz bez zderzaka z tyłu)...

Pozdrawiam
  
 
załuż sobie taki spoiler jak ja mam i nie beda sie czepali zdjecia w profilu
  
 
Po raz ostatni już zapodaje:

>> BRAK ZDERZAKÓW <<

Wydrukuj, woź ze sobą, przy kontroli oprzyj sie na tym fragmencie przepisow. Jeżeli będą dalej swoje gadać nie kłuć się, powiedz że w takim razie źle zinterpretowałeś przepis i dziękujesz za wytłumaczenie - założysz zderzaki.
Inaczej i tak coś znajdą by się przyyebać więc jeśli ten wydruk nie pomoże to tylko pokornie

Cytat:
2003-09-15 19:20:47, EGON-TKL pisze:
załuż sobie taki spoiler jak ja mam i nie beda sie czepali zdjecia w profilu


A co, bez niego masz zwis powyżej 700mm nad jezdnią?
Poza tym z tego co czytałem to problemy są głownie przy braku tylnego zderzaka i o właśnie o tyle mówi przepis. No chyba że z tyłu też spoiler załatwia sprawę


[ wiadomość edytowana przez: Race_D dnia 2003-09-15 20:00:07 ]
  
 
niestety ale zderzaki musisz miec.wiem bo mam kumpla ktory przy malcu zrobil to samo i mu niestety nie poszlo(po dowodzie).zamiast zwyklych mozesz wstawic cos na podobe zderzakow od nysy(takie male wygladaja jak banan,po 2 na przod i tyl).pozdrawiam
  
 
Cytat:
2003-09-15 19:55:45, Race_D pisze:
Po raz ostatni już zapodaje:

>> BRAK ZDERZAKÓW <<

Wydrukuj, woź ze sobą, przy kontroli oprzyj sie na tym fragmencie przepisow. Jeżeli będą dalej swoje gadać nie kłuć się, powiedz że w takim razie źle zinterpretowałeś przepis i dziękujesz za wytłumaczenie - założysz zderzaki.
Inaczej i tak coś znajdą by się przyyebać więc jeśli ten wydruk nie pomoże to tylko pokornie

Cytat:
2003-09-15 19:20:47, EGON-TKL pisze:
załuż sobie taki spoiler jak ja mam i nie beda sie czepali zdjecia w profilu


A co, bez niego masz zwis powyżej 700mm nad jezdnią?
Poza tym z tego co czytałem to problemy są głownie przy braku tylnego zderzaka i o właśnie o tyle mówi przepis. No chyba że z tyłu też spoiler załatwia sprawę


[ wiadomość edytowana przez: Race_D dnia 2003-09-15 20:00:07 ]


POPROSTU BEZ ZDERZAKA ODRAZU WIDAĆ ŻE COŚ BRAKUJE A TEN PRZEPIS TO TYCZY SIE SAMOCHODÓW KTORE BEDA PRODUKOWANE TO SĄ WYMOGI A JAK FIACIOR WYSZEDŁ ZE ZDERAKIEM TO POWINIEN GO MIEĆ TAM NIE PISZE ŻE MOZNA ZDJĄĆ ZDERZAK JEŚLI ZWIS JEST NIŻSZY NIŻ 70cm
POJEŻDZISZ ZOBACZYSZ SAM
  
 
..hhmmmmm....


...wiecie co...ja obnizyłem swojego 3p....załozyłem Gotti 8"....i powiem ze nie widze swojego w zderzakach...wiec jeszcze podczas remontu bydy zaspawałem otwory pod zderzaki.....

..a co powiem Panom z MO..hmm....

ze to jest "Fiat 128 Abarth Giannini de Cosentino`76"...i ze jest to takie Limited Edition...tylko 150 sztuk...unikat...i takie były....

bo były to wyłacznie wyscigowe bestie;]

..moze przejdzie;]

hehe


ale powiedzcie sami....3p bez zderzaków wyglada dosyc BOJOWO...

  
 
qba pokaz lepiej fotki swojego. Cyfrak w reke i pochwal sie...
  
 
...wkrótce.....
  
 
Cytat:
2003-09-16 08:06:33, EGON-TKL pisze:
POPROSTU BEZ ZDERZAKA ODRAZU WIDAĆ ŻE COŚ BRAKUJE A TEN PRZEPIS TO TYCZY SIE SAMOCHODÓW KTORE BEDA PRODUKOWANE TO SĄ WYMOGI A JAK FIACIOR WYSZEDŁ ZE ZDERAKIEM TO POWINIEN GO MIEĆ TAM NIE PISZE ŻE MOZNA ZDJĄĆ ZDERZAK JEŚLI ZWIS JEST NIŻSZY NIŻ 70cm
POJEŻDZISZ ZOBACZYSZ SAM


Na pewno zapodam do swojego też taki spoiler bo jest czadowy . Na początku pewnie trochę pojeżdże bez zderzaków - zobacze, mam nadzieje że nie trafie na debila żadnego. Jednak później, jak już będę miał piękne, lśniące zderzaczki to zakładam spowrotem. No, chyba że mi się baardzo spodoba bez i nie będzie z tym problemów, ale raczej założe .
ps. Jak już wspomniałem wydaje mi się że problemy są głownie z brakiem tylnych zderzaków, a spoiler tego problemu nie rozwiązuje...
  
 
mi sie podobaja kanty bez zderzaków, ale i tak bede jeździł z załozonymi..czemu- wiecie.
swoją droga , byłem dziś po odbiór dowodu.niestety, jeszcze nie dotarł do urzędu.
od razu zaczeły mi sie filmy wkręcac że moż egliniarze jakis szwindel chca odwalić.. kobieta w urzedzie powiedziała że czasmi to dwa tygodnie czekać trzeba..no nic poczekam do piątku, zobaczymy..
  
 
Cytat:
ps. Jak już wspomniałem wydaje mi się że problemy są głownie z brakiem tylnych zderzaków, a spoiler tego problemu nie rozwiązuje...



Jak już wiemy, za rozporządzeniem Ministra Infrastruktury, zderzaków nie trzeba. Przeglądałem rozporządzenie w sprawie homologacji wózków i w sumie za wiele tam nie znalazłem (cz. 1 i cz. 1). Problem w tym, że te dokumenta odnoszą się do innych, które nie są już zbyt łatwe do znalezienia.

K.Y.

PS. Jak ściągacie tylny zderzak nie zapominajcie o dwóch rzeczach: oświetlenie blachy oraz hak. Ten drugi najlepiej mieć w wersji takiej, żeby dał się demontować na czas, kiedy go nie używacie. No i wszystkie krawędzie i inne wystające tałatajstwa nie mogą być ostre.