[S] Omega 3000 24V C30SE ILKU edition

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Hej
Zdecydowałem się na sprzedaż mojej omegi 3000.
Decyzja nie łatwa, bo sentyment jest, ale z niedostatku czasu i nadmiaru pojazdów we flocie jednak sprzedaję.
A więc:
Jest to omega 3000 1987r produkcji, oryginalnie z silnikiem C30LE.
Po sprowadzeniu z Niemiec wsadzone C30SE (dzięki pomocy Brutala ) i kilka innych zabawek
Dobra, opis co jest:
1. Silnik:
Kapitalny remont w 2009r, od remontu zrobione z 5000km
Zrobione: mysie i czyszczenie wszystkiego, nowe pierścienie, głowica po kompletnej regeneracji (jak nowa), nowe łańcuchy rozrządu (bez zębatek - były OK), powiększona pompa oleju z nowymi zębatkami (dzięki Gepard ), lekkie koło zamachowe (6,5kg) , sprzęgło z LETa, komplet uszczelek + malowanie).
2. Skrzynia od B z przełożoną obudową - chodzi super na zimno i ciepło (znowu Brutal maczał palce )
3. Hamulce: zestaw brembo z nowymi tarczami 323 przód. Tył seria w dobrym stanie).
4. Szpera - jest i działa
5. Z wyposażenia: 2xel szyby, el szyber, centralny z pilotem, ABS, wycieraczki na światłach, lamy tylne irmscher od Fatboya
Dodatkowe wskaźniki: temp oleju, ciśn oleju, voltomierz - wszystko działa
Środek z poliftowej 3000 od Eryka, przednie fotele bez regulacji, posadzone najniżej jak się da.
Zawias prawie seria (krótkie sprężyny + jakieś sportowe amory tył - zółte). Wszystkie el. zawieszenia i kierownicze wymienione w zeszłym roku (dzięki Bryan ).
6. Buda:
Nowe reperaturki progów i nadkoli, zdrowe oryginalne 4szt drzwi z żelaznych zapasów (dzięki Soczewa ), pospawane drobne dziury w podłodze i przy tylnych błotnikach. Wszystko pozabezpieczane antykorozyjnie. Całe podwozie od spodu zabezpieczone na nowo. Całość prac - Konrad z moją drobną pomocą )
7. Felgi - 17" z oponami, opony kiepskie.
8. Do zrobienia:
Przygotowanie do malowania i pomalowanie.
Czekam na błotniki, żeby poskładać przód, posprzątać i wystawić na allegro.
Mam jednak nadzieję, że kupi ją ktoś z forum - miłośnik marki i modelu
Mam też trochę różnych części które dorzucę gratis jak ktoś się zdecyduje
Auto ma ważne OC (do maja chyba) i będzie miało przegląd. Oczywiście jest zarejestrowane w PL. Niema i nie miało podtlenku propanu
Ech, to chyba tyle, foto z prac:













Fotki przed remontem (foto by Admin):



Jak to jeździ raczej większość klubowiczów wie - zdrowy silnik i nieduża jak na omegę masa procentuje. Na G-techu coś między 6a7 wychodzi. Puchar za 1/4 mili też jest
Teraz to co mniej przyjemne czyli $$$
Cena za jaką zamierzam wystawić auto to 7000zł. Dla klubowiczów oczywiście taniej 6500 do negocjacji
Myślę, że w częściach jest warta niewiele mniej
Więcej fotek po złożeniu przodu i posprzątaniu.
Pozdr
ILKU

[ wiadomość edytowana przez: ilku dnia 2011-10-15 22:13:31 ]
  
 
eee złom podrożał czy czegoś nie wiem ????
  
 
Jak chcesz to przewidzę dla Ciebie wersję low budget tj:
- C30LE zamiast dłubniętego C30SE
- seryjne hamulce
- stalowe 15" zamiast alu 17"
Cena low budget to 3k. Jak chcesz jeszcze z pińcet zjechać to mogę wstawić pognite drzwi zamiast zdrowych
  
 
jak sprzedasz low budget, to zapisuje sie na felgi
  
 
Cytat:
2011-10-22 21:06:41, szymon3000 pisze:
eee złom podrożał czy czegoś niewiem????



szymon900, co z Tobą jest, żal Ci dupę ściska za omegą A że tak jadem plujesz na wszystkie strony?
Nam ten jad nie szkodzi, ale cierpliwość ma swoje granice
  
 
Cytat:
2011-10-23 15:04:49, 7gsi pisze:
szymon900, co z Tobą jest, żal Ci dupę ściska za omegą A że tak jadem plujesz na wszystkie strony? Nam ten jad nie szkodzi, ale cierpliwość ma swoje granice

Fakt, takie strzały z dupy robią się pomału nudne.

Koledze Szymonowi proponuję zastanowić się nad formą i treścią przyszłych wypowiedzi, póki co żółta kartka
 
 
Żałuje, że nie mieszkam gdzieś poza miastem i nie mam garażu na 2 auta Takie auto to moje marzenie, lecz nie mam dla niej dogodnych warunków...
  
 
Hej
Omega wystawiona na allegro:
Aukcja
  
 
z opisu na alledrogo wnoszę że auto odbudowane przez blacharza z włókna węglowego albo innego stosowanego przez NASA ??? 1300kg gratulejszyn ...
  
 
Cytat:
2011-11-22 20:34:53, szymon3000 pisze:
z opisu na alledrogo wnoszę że auto odbudowane przez blacharza z włókna węglowego albo innego stosowanego przez NASA ??? 1300kg gratulejszyn ...


Wydawało mi się, że napisałem w opisie 1350kg. W dowodzie napisali 1370kg, parę rzeczy wyjąłem dla odchudzenia, więc chyba nie jest to wartość kosmiczna??
BTW: Strasznie Cię boli ta moja omega. Nie bardzo rozumiem dlaczego...
  
 
pomiędzy sedanami A i B jest ponad 300kg różnicy masy, takie są fakty - nie wierzyłem aż zważyłem. Dlatego sprawna i zadbana A zawsze będzie szybsza od j/w B. Na razie łatwiej spotkać sprawne i zadbane B niż A, dlatego wyniki ścigów wychodziły takie a nie inne - aż Ilku nie pokazał tej ładnej i kuszącej 3000
  
 
lepiej niech sie przyzna, ktory tak podbija cene? czyzby dan?

masa samochodu jak najbardziej realna, Omesie A w sedanie z 3.0 waza cos kolo 1400kg +- 200kg (pelen bag, kierowca, graty w bagazniku, kolo zapasowe) Jak mlody wazyl moja Omege to wyszlo mu 1450kg. Zreszta dla Ilkowego silnika z rasowanymi czesciami 100kg w ta czy w tamtą nie robi różnicy, zapierdala jak dzika

Siódemka samochody samochodami, ale też sporo zależy od kierowcy. Jednak jakby nie patrzeć pierwsze miejsca należały do A, zwłaszcza w KJS



[ wiadomość edytowana przez: fatboy82 dnia 2011-11-22 22:05:43 ]
  
 
Cytat:
2011-11-22 20:34:53, szymon3000 pisze:
z opisu na alledrogo wnoszę że auto odbudowane przez blacharza z włókna węglowego albo innego stosowanego przez NASA ??? 1300kg gratulejszyn ...


Znowu sie zaczyna...


Cytat:
Strasznie Cię boli ta moja omega. Nie bardzo rozumiem dlaczego...


Może kolega sie złości, że "złom" sie sprzedaje i nie rozumie dlaczego nie jego
  
 
Cytat:
Może kolega sie złości, że "złom" sie sprzedaje i nie rozumie dlaczego nie jego



Co wy z tym złomem, w porównaniu do dzisiejszych jeżdżących windołsów które z powodu byle żarówki same jadą do ASO albo same ruszają lub się zatrzymują to jest prawdziwe auto, dla prawdziwych kierowców.
A tak poza nawiasem gówno mnie obchodzi co kolegę Szymona złości, jeżeli ma problem to niech zrobi coś ze swoim życiem a nie wylewa się na forum, bo jego teksty nadają się tylko i wyłącznie na usunięcie.
  
 
zastanawia mnie gdzie jest sanatorium dla tego pajaca .

[ wiadomość edytowana przez: fomin dnia 2011-11-23 07:57:19 ]
  
 
Cytat:
2011-11-23 07:55:47, fomin pisze:
zastanawia mnie gdzie jest sanatorium dla tego pajaca .



to jest Polska, do usług świadczonych przez NFZ trochę się czeka w kolejce

smuci mnie to mocno, ale kolega sam sobie funduje skierowanie
  
 
Tymczasowo blokuję temat.
Ilku jak chcesz coś dopisać daj znać
 
 
sanatorium przyjęło pacjenta.