Problem z kontrolką oleju...

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
No jak wiecie ze zlotu, że podczas drogi do Krakowa, gdy zaczeły się wzniesienia przy Dąbrowie Górniczej mój malan zaczął pomrygiwać kontrolką oleju, potem mrygał częściej, w samym krakowie lampka paliła się stojąc na wolnych obrotach np na skrzyżowaniu... Z tego wnioski że albo:

1.Panewki do remontu bo nie ma ciśnienia...
2.Zagrzał się olej po takim dystansie

Dziś wracałem z krakowa i ... kontrolka zaczeła migać już przy starówce... pomrygiwała sobie przez Olkusz, gdy wreszcie za Dąbrową Górniczą zgasnąć na dobre!!! Następne 200km nawet nie zamrygała!

Czyli kurde o co chodzi?
Ej no bo to dziwne....

  
 
anomalnia olejowe w obszaze Krakowa
  
 
w sumei to sprawdź kable ....
Może to tam szaleje !!!! A pierscienie mógłbys zmienic pro forma ..... i tak do zimy sporo czsu wiec spokojnie pojeździc z 1000km
  
 
Jakie kable? Pierścienie wymieniałem wiosną

Bratek, kurde chyba masz racje... stary wracaliśmy z jednym postojem 25 minutowym w częstochowie i nic... oczywiście po wyjechaniu z gminy kraków
  
 
Moze czujnik cos niedomaga.

Nie jestem pewien jak to jest ale jesli kabel lecacy z czujnika włącza kontrlkę poprzez łączenie z masą to moze faktycznie sie przetarł...
  
 
Kable przy liczniku.
Moze cos zwiera i swieci !!
  
 
Kurde... jeśli to prawda ... to ładny banał... aja tyle stresu przeżyłem
  
 
u mnie kiedyś było trochę oleju na czujniku ( na wsuwce gdzie nachodzi kabel) i zwierał do masy kontrolka mrugała, ja studziłem malucha, dolewałem oleju aż w końcu zwróciłem na to uwagę
  
 
Nie stresuj się!! Na jakim oleju jeździsz?? Sprawdź że masz wszystko wporzo z kablami i wtedy się stresuj. Wg mnie przy twoim przebiegu nie ma mowy o panewkach!!!! Chyba że wlałeś 0W30 PS. Sprawdź czy termostat się otwiera!!!! Pozdrawiam


[ wiadomość edytowana przez: DaymoN dnia 2003-09-28 22:41:21 ]
  
 
Poprostu twoje auto nielubi tamtych okolic i ci to sygnalizował Tak powaznie mysle że to naprawde jakiś banał typu kabel, maluch taka fura że czasami sprawia takie szopki
  
 
/////witam! pierwszą rzeczą którą powinienes zrobic to sprawdzic czujnik oleju i ewentualnie wymienic to jest koszt w granicach 6 zeta a bedziesz mial jedna opcje juz wyeliminowanąpotem sparwadź olej n obo to podstawa,panewki pewnie nie chociaz w malcu wszystko jest mozliweu mnie świeciła jak jej sie zachcialo i też nie wiedzialem,okazalo sie że mialem padnięty czujnik olejuteraz wszystko jest juz ok!
Pozdro!!!
  
 
aha zapomnialem sprawdź zaślepki !!!!czy sie dobrze trzymają.