Interfejs diagnostyczny

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam. W naszych Espero jest złącze interfesju ALDL.
Czy instnieje jakaś możliwość, żeby można było podłączyć do tego jakiś program monitorujący? (np. na telefonie, kompuetrze)
A najlepiej, czy istnieje jakaś przejściówka z ALDL na OBD2?
  
 
co interesuje cię takie cuś http://allegro.pl/skaner-diagnostyczny-tester-u480-obd2-id5-i2916659942.html?source=oo

-----------------
Miałem kiedyś ESPERO z silnikiem od Jawy gdy go rdza zeżarła zrobiłem z silnika kosiarkę do trawy. Teraz gdy mnie nachodzą wspomnienia, wspominam przeszłość kosiarki do trawy strzyżenia!
  
 
Myślałem o tym, żeby podłączyć interfejs ELM327 Bluetooth i telefonem odczytywać dane z ECU.
Ale ELM327 jest pod OBD2 i insteresuje mnie czy instnieje jakąs przejściówka ALDL -> OBD2. I czy coś takiego będzie działać?
  
 
powiedz na co ci to jak starczy spinacz biurowy ale przejściówki są

-----------------
Miałem kiedyś ESPERO z silnikiem od Jawy gdy go rdza zeżarła zrobiłem z silnika kosiarkę do trawy. Teraz gdy mnie nachodzą wspomnienia, wspominam przeszłość kosiarki do trawy strzyżenia!
  
 
http://allegro.pl/adapter-obd2-obd1-daewoo-12-pin-aldl-przejsciowka-i2924049661.html

-----------------
Miałem kiedyś ESPERO z silnikiem od Jawy gdy go rdza zeżarła zrobiłem z silnika kosiarkę do trawy. Teraz gdy mnie nachodzą wspomnienia, wspominam przeszłość kosiarki do trawy strzyżenia!
  
 
A czy ktoś sprawdzał tą przejściówkę czy ona działa, albo czy ktoś używał w Espero ELM327 i poprawnie odczytywał dane?
  
 
Witam
Polutowałem wreszcie swój pierwszy interfejs, ale nie mogę się połączyć. próbuję z "Daewoo Aldl Monitor PL" oraz Tyranusem.
Niestety żaden nie chce reagować (Tyranus reaguje tylko tym, że po przekręceniu stacyjki jeden z czerwonych kwadracików robi się zielony). Nie wiem, czy to wina konfiguracji, programów, mojego interfejsu, czy adaptera z COM na USB.
Adapter bez problemu łączy się z urządzeniami przemysłowymi (stosuję go w pracy), więc jest sprawny, ale czy na pewno zadziała z tym interfejsem?
Jakie są programy o największej szansie zadziałania?

A może komuś został interfejs po esperaku i chce się pozbyć?

Pozdrawiam
  
 
To nie jest kwestia różnicy wtyku/gniazda, tylko różnicy protokołu ALDL i OBD2. Do transmisji danych ALDL trzeba połączyć piny A i B rezystancją 10k, wtedy można czytać dane z pinu E (160 bitów na sekundę), lub wysyłać/czytać przez pin M (8192 bitów na sekundę).