Olej do skrzyni, jaki [126p]

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam!
Jakoże mam skrzynie po remoncie musze ją zalać nowym olejem. Zastanawiam się jakim. Hipol czy coś innego? Polećcie mi coś dobrego.

P.S. Sprawdzałem w starszych postach i nic nie znalazłem

Pozdrawiam
Seba
  
 
w elegancie lałem quaker statea cos 25 zł za litr.
Potem w nowym zalałem bp cos tam cos tam 18 zł litr.
a teraz zalałem hipola za 8 zł litr i jest najlepszy w sumie łatwo sie wrzuca bieg - poza autem
  
 
Hipol 15W
  
 
Do malucha jesdnak hipol - jest do tego najlepszy.Ew. jakis lepszej jakosci ale tylko na zime
  
 
ja mam skrzynie zalana Hipolem 15W i polecam go powiem ze tani a w sumi dobry
  
 
tranself ( chyba 20zł za 1,5 litra)ma mniejsze opory jest zadszy od hipola i ma lepsze s,marowanie, ale zaleca się go do skrzyń po remocie albo od niea budowanych, które pracują na duzych obciążeniach i są tendencje do przegrzewania się oleju
  
 
moim zdaniem hipol tani i dobry
  
 
Ostatnio zrobiłem swoją skrzynkę i zalałem oczywiście HIPOLEM. Dostałem od znajomego z MPK bańke 10l tak więc trzeba korzystać .
  
 
Dwa miesiące temu zmieniałem,oczywiście HIPOL
  
 
Generalnie im bardziej gęsty olej tym lepszy dla skrzynki także Hipol.Nie polecam rzadkich olejów do skrzynki.
  
 
Elf Tranself TRX 75W80. Semisyntetyk, dość rzadki,elegancko smaruje, zimą nie ma problemów, nie niszczy uszczelek. Jak tam ostatnio zaglądałem(wymiana uszczelniacza półosi - 9 miechów i się rozwalił ) to stwierdziłem także że nie robią się osady w zakamarkach. Wada - dość wysoka cena, 17 zł za pół litra.
  
 
aral bardzo gęsty, coś koło 80 W....
  
 
Witam!!!
Mam zamiar wymienić olej w swojej gablocie, no i wpadam do CPN-u i pytam jaki by mi koles polecił i dał mi HIPOL GL-4 80W/90 API GL-4olej przekladniowy, z tylu butelki niby pisze ze jest to mineralny wielosezonowy do sam. osobowych,ciezarowych itp.
Czy ten specyfik sie nadaje do malca zeby latac w zimie na tym???
Pozdrawiam
  
 
Jeszxcze jedno pytanko: czym sie różni oznaczenie oleju W od F??
  
 
Zamierzam jutro zmienić olej (a w zasadzie to spuścić resztki ) i dolać do pełna...

No i tak szukam sobie info na ten temat jaki olej wybrać....

Panowie - to jak to ma w końcu być? Czytam że Hipol 15W, a zaraz potem jakiś 80W... Taka delikatna różnica to chyba jest

Aha - jak wtłaczacie ten olej do skrzynki? Macie jakiś "domowy" patent?
Mógłbym pojechać nach werkstatt, ale co tam, ja lubię wyzwania
  
 
Cytat:
2004-09-28 21:59:56, Makaveli pisze:
Zamierzam jutro zmienić olej (a w zasadzie to spuścić resztki ) i dolać do pełna... No i tak szukam sobie info na ten temat jaki olej wybrać.... Panowie - to jak to ma w końcu być? Czytam że Hipol 15W, a zaraz potem jakiś 80W... Taka delikatna różnica to chyba jest Aha - jak wtłaczacie ten olej do skrzynki? Macie jakiś "domowy" patent? Mógłbym pojechać nach werkstatt, ale co tam, ja lubię wyzwania



Pewnie zaraz dostanę ochrzan ale mam to w nosie: BYŁO!!!
Pisałem o tym już min. 2 razy, poza tym piszą o tym np. w Klimeckim!

PS. Nie trzeba żadnych strzykawek, spuszczasz olej i nalewasz świeżego do momentu aż się zacznie przelewać przez wlew, a jak masz jak odmierzyć ilość to 1.1 litra.
  
 
Cytat:
2004-09-28 22:15:53, Krzemowy pisze:
Pewnie zaraz dostanę ochrzan ale mam to w nosie: BYŁO!!! Pisałem o tym już min. 2 razy, poza tym piszą o tym np. w Klimeckim! PS. Nie trzeba żadnych strzykawek, spuszczasz olej i nalewasz świeżego do momentu aż się zacznie przelewać przez wlew, a jak masz jak odmierzyć ilość to 1.1 litra.



A to tak łatwo nalać do małego pionowego otworu?
W "Jeżdżę samochodem 126p" czytałem o pompkach specjalnie do tego przeznaczonych oraz o pewnych chorych alpejskich kombinacjach z puszkami pojemności 1l i rurkami plastikowymi (ściska się tą puszkę itp.)

  
 
wiec tak jesli chodzi o olej to hipol 80w/90 lub 85w/90.
jesli chodzi o wlanie do skrzyni , to odkrec korek wlewu, potem maske silnika i poprowadz sobie przewód gumowy (tylko jakiś grubszy niz plaiwowy)z góry i włóż do otowru gdzie wlewa sie olej do skrzyni. do tego lejek na drugi koniec przewodu i lejesz sobie bezstresowo olej do skrzynki....ja tak zawsze robie i jest git
  
 
Cytat:
2004-09-28 23:05:09, armata pisze:
wiec tak jesli chodzi o olej to hipol 80w/90 lub 85w/90. jesli chodzi o wlanie do skrzyni , to odkrec korek wlewu, potem maske silnika i poprowadz sobie przewód gumowy (tylko jakiś grubszy niz plaiwowy)z góry i włóż do otowru gdzie wlewa sie olej do skrzyni. do tego lejek na drugi koniec przewodu i lejesz sobie bezstresowo olej do skrzynki....ja tak zawsze robie i jest git



eee no widzę że z kolegą to inna rozmowa!
Krótka konkretna pomocna odpowiedź No i najważniejsze że sposób sprawdzony.

Dzięki i pozdrówki!!!
  
 
ja mam poprowadzony przewod od odpowietrznika skrzyni do komory silnika, jak mi oleju ubedzie to dolewam i tez jest gist. latwo czysto bezstresowo.