13 x 5,5 od BMW Rekina

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cze !

Po ile chodza u was takie felgi - stalowe oczywiście.
Planuję takie kupić, ale nie orientuję się w ich cenach, a poniewaz z kasą u mnie nie najlepiej to sami wicie
  
 
we wrocku na gieldzi e koles chce 25zl/szt, ale mowi mi tak od dobrych trzech miesiecy, bo nigdzie ich nie ma!! Ale juz w tym tygodniu moja cierpliwosc zostanie wynagrodzona, bo bede mial takie fele od znajomego Marjusza
  
 
u mnie w okolicach na szrotach i w wulkanizacjach, towar stosunkowo rzadko dostepny ale jesli juz to od 20 do 40zl zalezy od jakosci i oczywiscie widzimisie sprzedawcy
  
 
To ja przy okazji zapytam jaka minimalna szerokosc musi miec opona zeby pasowala na taka fele?
  
 
Da rade założyć 135 tylko możesz pożegnac się z rancikami felg no i raczej powinieneś większym ciśnieniem dobijać-3 bary(ogólnie jest to wersja nie polecana).Z 145 jest już lepiej a 155 to chyba optymalne opony
  
 
mi udało sie kupić od znajomego komplecik za 50 zł, aoponki dopiero na wiosnę
  
 
To jeszcze jedno pytanko:
Jaka szerokosc max moze miec felga zeby zalozyc na nia oponke 185?
Z gory dzieki
A czy felgi od rekina pasowaly by do poldka?chodzi o odsadzenie

[ wiadomość edytowana przez: cebka dnia 2003-10-14 17:31:04 ]

[ wiadomość edytowana przez: cebka dnia 2003-10-14 17:31:31 ]
  
 
Cytat:
2003-10-14 17:26:20, cebka pisze:
To jeszcze jedno pytanko:
Jaka szerokosc max moze miec felga zeby zalozyc na nia oponke 185?


[ wiadomość edytowana przez: cebka dnia 2003-10-14 17:31:04 ]

[ wiadomość edytowana przez: cebka dnia 2003-10-14 17:31:31 ]


7 może 7,5 cala
  
 
Cytat:
2003-10-14 17:26:20, cebka pisze:
To jeszcze jedno pytanko:
Jaka szerokosc max moze miec felga zeby zalozyc na nia oponke 185?
Z gory dzieki
A czy felgi od rekina pasowaly by do poldka?chodzi o odsadzenie

[ wiadomość edytowana przez: cebka dnia 2003-10-14 17:31:04 ]

[ wiadomość edytowana przez: cebka dnia 2003-10-14 17:31:31 ]



Z tego co wiem to felga od rekina ma rostaw srob 4*100 a polonez ma 4*98 i to moze powodowac ze szpilki beda rwane. W maluszku sa mniejsze przeciarzenia i raczej tego problemu nie ma . Ale ja tylko tak slyszalem. Powinien sie wypowiedziec ten kto ma takie felgi w polonezie. Chociaz kiedys widzialem takie felgi w maluszku ktury mial mocniejszy silnik ( chodzi mi o jakis 900 lub 1100 nie wiem co on mial tam dokladnie)

A ja dalej nie moge dopasowac moich rekinow do przodu
  
 
To ze rwa sie szpilki to wina zlego wycentrowania na piascie (zbyt duzy rozmiar otworu centrujacego w stosunku do srednicy piasty). Jesli dostosuje sie juz srednice tego otworu, to pozostaje felge przymocowac srubami plywajacymi i pozamaitane - nic sie juz nei bedzie rwalo.
  
 
ja mam 5.5 na przodzie i oponki 165 55 13 i nic sie nie urywa a laczek pieknie sie prezentuje teraz zakładam na tył ale widziałem w kaszlu 900 6 calowe z rekina. masakra
  
 
Chyba jednak sobie pozwole odkurzyc wątek.. Kupilem 5,5 calowe alu..nie zakladalem ich jeszcze bo sa na razie bez gum..Jakie musze kupic śruby, szukałem w archiwum jedni mowia ze seryjne od bąka starczą inni mowia ze kupic do polozena a jeszcze inni ze od poloneza maja inny gwint i wogole nie pasuja..Jak to naprawde jest ile trzeba roztoczyc otwor w feldze jaka jest roznica otworu w feldze i na piaście ile kosztuje ta impreza u tokarza sory za taki natłok pytań ale w archiwum nie ma nigdzie kompleksowej odpowiedzi, kazdy wie co innego
  
 
sruby od poloneza maja inny gwint niz te od maluszka...nie pasuja ale do malucha tez sa sruby do alu przedluzane jesli ktos potrzebuje{przynajmniej u mnie na osiedlu w sklepie moto sa}

seryjne felgi nieprzerabiane od bmw powinny miec o 1mm za maly otwor centrujacy w stosunku do piasty fiata

tokarz wzial 20 zeta za przetoczenie 4 felg alu o 1mm na otworze centrujacym tak ze ceny sa niewygorowane{w Krakowie}

tyle z mojej strony jak cos zle napisalem to mnie poprawic...
  
 
Cytat:
2004-03-14 13:33:18, Bart128 pisze:
ale do malucha tez sa sruby do alu przedluzane jesli ktos potrzebuje przynajmniej u mnie na osiedlu w sklepie moto sa



te śruby sa do jakiegos konkretnego samochodu czy nazywaja sie po prostu "śruby do alu do malucha" bo nie wiem czy by powaznie mnie potraktowali gdybym tak spytał w sklepie po ile są te śruby u Ciebie
  
 
witam. co do pytania Porthosa to ja np. za swoje prosciutkie, ladniutkie, swiezo malowane na bialo z roztoczonymi otworami centrujacymi i wym. 2x5" i 2x5.5" chcialbym 180pln. moze i duzo ale za mniejsze pieniadze sie z nimi nie rozstane. oponki na nich sa 145/70 michelin mxt. do poloneza pasuja bo sporo polonii na takich felach widuje.
mille: sruby do alu do fiata, sa ok. 5mm dluzsze, beda wiedzieli o co chodzi, a jak nie to zmien sklep
  
 
elmo troche duzo chcesz, ale to i tak nie duzo w porownaniu z tym co mi koles powiedzial za wypiaskowanie jednej felgi, bo rzucil 50 zeta czyli 200 za komplet. heheh smialem sie z niego
  
 
U nie w Katowicach idzie kupić takie felgi nówki na giłędzie w Mysłowicach po 50 zł/szt
  
 
wiem ze to duzo, ale naprawde byly piaskowane, prostowane i malowane u lakiernika, do tego ladny wyglad na maluchu, no poprostu serce mi nie pozwoli mniej wziac.
  
 
Witam wszystkich. Ja mam mozliwosc kupna 4 alu od BMW 13 x 6 ET 13 za 300zl. Dwie felgi sa troche podniszczone ale nie tragicznie. Moze koledzy z Torunia poleca gdzie mozna tanio i dobrze zregenerowac je??? Fele sa proste -sprawdzalem, bo mi sie za tanio wydawalo- ale sa OK. Tylko trzeba poszerzyc bude bo wystaja i tu jest problem bo zrobilem juz blacharke z przodu
  
 
ET 13 HARDOCORE co do tych śrub do alu do malca to ja kupiłem bez problemu idż do sklepu i powiedz że chcesz śruby do alusów do malca