Corollka i instalacja gazowa - poszukiwane cenne uwagi

  szukane wyrażenia:   gazowa
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witajcie,
Zakupilem niedawno Corollke Wagonika z silniczkiem 1332cm i jak na razie autko sprawuje sie dobrze (trudno zeby nie, w koncu wlozylem jeszcze w nia prawie 3 tysiaczki )
kwestia pierwsza :
czy ktos z was mial problem tego typu ze po rozgrzaniu przy przechodzeniu z wolnych obrotow w wyzsze (z ponizej 1000 - czyli po zdjeciu nogi z gazu - najczesciej na skrzyzowaniu, podjazd pod gorke w korku ) silnik przez chwile sie dlawi , nastepnie czuc jakby uderzenie i wchodzi w wyzsze obroty - co to moze byc ...

i sedno tego posta - tu prosze o uwagi posiadaczy takich silnikow - Czy warto instalowac gaz , (przesiadlem sie z Nissana Sunny 2.0 Diesel i teraz napelnianie baku strasznie boli moja kieszen). Czy dzieja sie jakies nieprzyjemne rzeczy po montazu gazu, jakies problemy z silnikiem, czy raczej nie zauwaza sie tego ze ma sie auto na gaz
Pozdrawiam serdecznie
Pawel
  
 
O gazie juz bylo mase pisane na forum - poszukaj.
Gratuluje zalozenia gazu
  
 
Nie ma jeszcze czego gratulowac - gazu jeszcze nie zamontowalem a rozwazam taka opcje ze wzgledow kieszeniowych...
  
 
To i tak poczytaj Forum
  
 
A - sorki - nie doczytalem dokladnie Gazuj gazuj zwlaszcza jak masz wagona czyli duzo miejsca na zbiornik.
  
 
Czytam i czytam szukam i szukam i narazie nie znalazlem nic na temat silnika 4e-fe 1332cm i instalacji gazowej

Jackal, a moze ty znasz cale forum na pamiec i wiesz jak znalezc to co mnie najbardziej interesuje - czyli uwagi tych ktorzy maja takei motory i instalacje gazowe i podzielili sie uwagami na ten temat
to ze zakladanie instalacji jest gut to wiem bo gaz jest tanszy ale czy zakladanie istalacji jest dobre dla silnikow (wlasnie tych motorow) nie wiem i chcialby wiedziec - bo powiedzmy teraz zaoszczedze .... a za jakis czas bede musial wymienic motor na nowy - to zaden biznes

  
 
Nie pamietam czy akurat o tym silniku pisalismy juz na forum - proponuje jednak poczytac uwagi rowniez o innych silnikach i gazie.
  
 
poszukaj bo tem byl napewno- a jak len jestes -zartuje- to napisz np. do carinusa na priva, powinien ci pomoc pzodrowka i kongratulejsyn zagazowanej furencji!!
  
 
juz mnie glowa boli od siedzenia i przeszukiwania forum ... nie znalazlem, wybacz wierze ze zartowales leniem nie jestem i jesli znalazlbym cos na temat napewno nie zadawalbym posta w tym kierunku
(jestem i chyba zostanę fanem dieseli - a do gazu nie wiem czy się przekonam)
  
 
Wejdź sobie na moją stronkę

www.motolpg.friko.pl
  
 
Wpisalem 'lpg' w wyszukiwarce forum i juz duzo watkow wywalilo wiec dzialaj
  
 
Cytat:
2003-10-16 13:24:50, pawellos pisze:
Witajcie,
Zakupilem niedawno Corollke Wagonika z silniczkiem 1332cm i jak na razie autko sprawuje sie dobrze (trudno zeby nie, w koncu wlozylem jeszcze w nia prawie 3 tysiaczki )
kwestia pierwsza :
czy ktos z was mial problem tego typu ze po rozgrzaniu przy przechodzeniu z wolnych obrotow w wyzsze (z ponizej 1000 - czyli po zdjeciu nogi z gazu - najczesciej na skrzyzowaniu, podjazd pod gorke w korku ) silnik przez chwile sie dlawi , nastepnie czuc jakby uderzenie i wchodzi w wyzsze obroty - co to moze byc ...


Wmień świece zobacz w jakim stanie masz filtr powietrza, poza tym to silnik wysokobrotowy i praca poniżej 1000 to tylko na postoju

Cytat:

i sedno tego posta - tu prosze o uwagi posiadaczy takich silnikow - Czy warto instalowac gaz , (przesiadlem sie z Nissana Sunny 2.0 Diesel i teraz napelnianie baku strasznie boli moja kieszen). Czy dzieja sie jakies nieprzyjemne rzeczy po montazu gazu, jakies problemy z silnikiem, czy raczej nie zauwaza sie tego ze ma sie auto na gaz
Pozdrawiam serdecznie
Pawel


Sedno sprawy wiąze sie z tym ze nie wiem czy jest sens zależy to od tego ile jeżdzisz, czy korzystasz z bagaznika itp. Jeżeli chodzi o silnik, jeżeli jest w dobrym stanie technicznym nie ma nagarów, jeżdzisz na oleju stntetycznym którego nie ubywa to założenie gazu nie powinno nic uszkodzić.
  
 
Cytat:
2003-10-16 13:48:13, pawellos pisze:
Jackal, a moze ty znasz cale forum na pamiec i wiesz jak znalezc to co mnie najbardziej interesuje ....



To akurat Gosiek

Spróbuj w wyszukiwaniu (po lewej stronie u dołu okna Forum) wpisać słowa "gaz", "LPG", "gazowa" i tym podobne, dodatkowo pobaw się ustawieniami wyszukiwania (zwróć uwagę na zaznaczenie "Szukaj w: (o) tytułach i treści wiadomości").

O gazie, instalacjach, za i przeciw było naprawdę dużo i do bólu. Ja nie jestem najlepszą osobą to pytania, bo nie jestem zwolennikiem gazowania.


  
 
Cytat:
O gazie, instalacjach, za i przeciw było naprawdę dużo i do bólu. Ja nie jestem najlepszą osobą to pytania, bo nie jestem zwolennikiem gazowania.




i wlasnie o takie opinnie mi chodzi (najbardzie od ludzi ktorzy maja auto z motorem 1332cm 4e-fe i maja instalacje gazowa) ich uwagi , + i - y , dziala nie dziala, psuje sie, nic nie znac, itd.

Cytat:
Spróbuj w wyszukiwaniu (po lewej stronie u dołu okna Forum) wpisać słowa "gaz", "LPG", "gazowa" i tym podobne, dodatkowo pobaw się ustawieniami wyszukiwania (zwróć uwagę na zaznaczenie "Szukaj w: (o) tytułach i treści wiadomości").



owszem szukalem, bawilem sie ustawieniami - poczytalem sobie o i LPG ale tak jak pisalem wczesniej
Cytat:
(jestem i chyba zostanę fanem dieseli - a do gazu nie wiem czy się przekonam)



Cytat:
Wmień świece zobacz w jakim stanie masz filtr powietrza, poza tym to silnik wysokobrotowy i praca poniżej 1000 to tylko na postoju



wszystko wymienione na nowki oryginaly (poprawa nieznaczna na chwile - jakies 500km)

  
 
To ja Ci powiem od serca, nie gazuj

Poczekaj aż "gazownicy" przeczytają ten wątek, na pewno odpowiedzą.
  
 
A ja popieram gazowanie (silnikow)
Porzadny warsztat zakladajacy gaz powinien powiedziec czy akurat do tego konkretnego modelu silnika nie zaleca sie zakladania instalacji LPG.
  
 
Cytat:

Porzadny warsztat zakladajacy gaz powinien powiedziec czy akurat do tego konkretnego modelu silnika nie zaleca sie zakladania instalacji LPG.



A widziales taki zaklad ktory jest tak porzadny ze zrezugnuje z zalozenia instalacji i wziecia za to kasy>>>
  
 
Cytat:
2003-10-16 15:18:42, pawellos pisze:
A widziales taki zaklad ktory jest tak porzadny ze zrezugnuje z zalozenia instalacji i wziecia za to kasy>>>



Mysle ze tak - reklamacje przynosza tylko straty.
  
 
Pawellos poczytaj sobie ten artykuł oraz komentarz do niego na naszym Forum w wątku "Gaz, benzyna czy olej napędowy ? ..."

Nie będzie to wprost odpowiedź na Twoje pytanie, ale będziesz przynajmniej wiedział jaki typ instalacji LPG będzie odpowiedni do Twojego silnika.