Zabezpieczenie chromów na zime

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
czy zna ktos jakis sposob na zabezpieczenie zdezakow na zime czy poprostu zmienic na plastiki, moze macie jakies doswiadczenia bo nie chcialbym zeby mi podrdzewialy
  
 
nio mnie tez sie tyczy ten problem, kurcze niedawno zalozylem elegancki chrom zderzak na tyl i boje sie zeby mi go nie wzarlo tak jak przedniego

zima i sol jednak daja sie we znaki

nie wiem, moze pasta polerska, ew. jakis wosk cosik pomoze

  
 
mi by tez sie przydalo to zrobic bo zima sie zbliza a chromy sa dosc dobre w moim aucie
  
 
od srodka wymaluj go czyms najlepiej do konserwacji... a od zewnatrz jak moje autko cala zime musialo stac na polu... swoje zderzaki wysmarowalem czystym olejem... po zimie starlem i nie bylo zadnego slodu po zimie
pozdr
  
 
odkręcić wsadzic do nawoskowanego papierka i schowac w ocieplanym garazu.
albo czyms posmarowac.
  
 
Ja najprowdopodobniej zdejme je i założę w gorszym stanie. a te wypucuje i poczekają na wiosnę.

Ulotny chrmou czar....
  
 
Ja swoje chyba zafoliuje.
worek na smieci sporo sznurka i zawoskowac i do garazu.
Bede jezdziłna starych rdzach ....
  
 
Tak jak PG mówi - olejem je wysmaruj. To ponoć bardzo dobry i skuteczny sposób. A na zimę załóż jakieś inne, bo szkoda chromu
  
 
Moj dziadek twierdzi że są 2 sposoby na zimę (kto widział moje chromy z 1975 roku wie w jakim są stanie).

1. Dokładnie umyć i natłuszczać co tydzień smarem lub wazeliną techniczną.

2. Zakleić czarną, elstyczną taśmą izolacyjną. Mój tak jezdził przez kilka zim.
  
 
myśle że natłuszczanie to dobra sprawa...sam sprubuje tego sposobu...bo sciąganie i zakładdanie to jakieś nieporozumienei....poprostu trzeba zabezpieczac
  
 
wazelina techniczna nasmarowaci do przodu - nie wyobrazam sobie - zeby moje auto wygladalo na zaniedbane zeby zmienac na jakies inne siajowe zderzaki pordzewiale - ludzie od 20 lat smigaja z tymi zderzakami zima nei sima i zderzaczki nowki nie rdzewki, nie smigane . . .pozdrawiam . .
  
 
nio ja tez przez chwile myslalem zeby na zime zalozyc szerokie zderzaki - mozna na szrocie za grosze wyrwac - a tamte w garazu zabezpieczone zostawic?

a moze ma ktos z Was na zbyciu przedni zderzak chromowany? ale w idaelnym stanie?