YARIS - brak mocy i buczenie przy dodawaniu gazu

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cześć,
Mam problem z moja yariska beznyna 1.3 prod. 2012. Auto nie ma mocy rozpędza sie maksymalnie do 130km/h i to potrzeba ze 3km prostej drogi a najlepiej z gorki. Przy dodawaniu gazu buczy (z okolicy silnika) ze nie mozna radia sluchac. A do tego szarpie przy spokojnym dodawaniu gazu (jak mu mocniej przycisne szarpanie znika). Obroty silnika co dziwne nie faluja silnik pracuje równo. Jezdziłem takim samym modelem kolegi i u niego po wcisnieciu gazu reakcja jest od razu i dynamicznie u mnie chwilowy "dołek" gazu i rozpędza nie znacznie wolniej nie ma tej mocy. Wymieniłem juz swiece, wszystkie filtry, olej, wyczyściłem przepustnice, przepływomierz. Najlepsze jest to że po podłączeniu do komputera (nawet dwóch różnych) nie ma zadnych błędów. Nie ma znaczenia czy silnik jest zimny czy rozgrzany. Brakuje mu tego czegoś (może zła mieszanka paliwo lub powietrze). Gdzie i jak szukać przyczyny, prosze o pomoc. Pozdrawiam
  
 
po zmierzeniu cisnienia na cylidrach na kazdym 6. Jak to mozliwe ze na wszystkich tyle samo??
  
 
Cytat:
2022-08-18 10:02:55, damian_849 pisze:
po zmierzeniu cisnienia na cylidrach na kazdym 6. Jak to mozliwe ze na wszystkich tyle samo??


Podaj strzykawka po 2cm oleju przez otwory po swiecach zakrec pare obrotow zmierz ponownie jak nie wzrosnie glowica do roboty.Jak wzrosnie to juz nic nie musisz robic tylko wymien silnik.Akumulator i rozrusznik musi krecic zwawo zeby pomiar byl rze
telny

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer