Zmiana wydechu w 126p, czy jest to trudne??

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam tłumik 2 rurke chyba WUPEX (głośny) i zaczął mi przepuszczać i jeszcze bardziej hałasować!!! No i myśle by wymienic na serie bo nie mam na razie kasy!! Czy jeśli mam silnik po przeróbkach(głowica 2,5 mm, wałek świątka 385, stoczone koło zamach. itp.) to czy seryjny tłumiku nie będzie szkodził silnikowi??? I ostatnie pytanie czy wymiana tłumika jest czymś skomplikowanym i czy dam rade (jestem raczej kiepskim majsterklepką) mam dwie książki "naprawcze" do kaszla i mam zamiar spróbować samemu by zaoszczędzić kasy!! Chyba że jest ktoś z WAwy, kto by mi pomógł (oczywiście za opłatą - kasa lub piwko)!!! Z góry dzięki za wszystki podpowidzi!!! Już raz się sprawdziliście!!!
  
 
Jasne że przekładaj sam zobaczysz to jest proste odkręcasz 10 śrub tylko i zmieniasz wydech...od 10 minut roboty...
  
 
Stary dasz rade sam, nie ma nic skąplikowanego, ja nawet sam wymieniłem to i ty dasz rade.
Pozdrawiam
  
 
Wymiana tłumika jest prosta jak budowa cepa...chyba ze masz obejmy rzemiosło nowe (niektore rodzaje)...w tedy jest kanał z dopasowaniem....
  
 
A może tak pospawać tego Wupexa?
Co do szkodliwości dla silnika, to poza ciut więksża temperaturą silnika chyba nic sie nie stanie.Rozumiem przy tym że wersja serii tłumika w Twoim silnku jest przejściowa.Myśle że spokojnie sobie poradzisz,w przeciwnym wypadku browarem nie pogardze
  
 
dasz rade!! zmiana tlumnika jest bardzo prosta i nieduzo czasu zajmuje

pozdro
  
 
podnies sobie tyl samochodu od strony wydechu w ogole to przyjemna robota
  
 
zdecydowanie wymieniaj sam!
bardzo prosta robota, bez ksiazki bys sobie poradzil.
wymienisz sam, zobaczysz jaka to satysfakcja jak sam zrobisz i zaczniesz sam grzebac
  
 
wszystko jest proste, tylko odkręcanie i przykręcanie kluczem 13 tylko poczekaj, aż ostygnie. możesz od razu zmienić uszczelki między kolektorami a wydechem. te 4 nakrętki na szpilkach dobrze jest zakontrować (przykręcić po dwie - jedna na drugą), a już na pewno założyć pod nie podkładki sprężynujące /jeśli jakoś nie szalejesz, to to powinno wystarczyć/. jedyny problemik (ale naprawdę problemik) to właśnie wyciągnięcie tłumika - mnie się najlepiej wyciąga dołem /a u ciebie z seryjnymi blachami tylko dołem wyjdzie/.
co do rzemieślniczych obejm, to ja zawsze stosuje właśnie takie, od kiedy musiałem doginać fabryczne... poza tym jakoś bardziej do mnie przemawia ich konstrukcja. aha, kiedyś rozwaliłem tłumik i mountez zaoferował pożyczke swojego - co ciekawe - jego tłumik nie pasował do moich obejm - mój siadł idealnie - także dużo zależy też od samego tłumika...
  
 
wal smialo sam, nie boj sie nic. to proste jak rura wydechowa
  
 
Wymieniaj sam, pogrzebac przy aucie to sama radość i frajda, satysfakcja po skończonej robocie. Gdybym niestudiował mógłbym grzebać całymi dniami przy autach, z baraku czasu czasami udaje mi sie wskoczyć pod auto albo coś poryc!!!
  
 
Więc tak!!! Mam obejmy do tłumiora, mam uszczelki miedzy kolektorem a wydechem, mam narzędzia!! Jest OK!!! Teraz tylko myśle czy zaspawać ten co mam, czy szukać TEKLI(widziałem na allegro za 85 zł), czy jechać na giełdę i szukać czegos niedrogiego ale nieseryjnego!!! Orientujecie się w przykładowych cenach, bo dzisiaj seryjny tłumik w sklepie widziałem za 42,5zł!!!
  
 
Jeżeli chcesz kupić nowy to jedź na Żerań i tam nabądź Tekle(na pewno taniej niż 85 zł).
  
 
sprawa banalna przygotuj kluczyk 13scie i do dzieła tekle powiniueneś dostać już od około 69zł (przynajmniej tyle u mnie kosztują (czyt. w mojej miejscowości)...z tłumikiem napewno dasz rade...
  
 
Zrobisz napewno to sam bez naszej pomocy!! Jeśli nawet zdejmiesz stary tłymik i nie będziesz mógł założyć nowego to nic. Będziesz miał super spotrowe autko bez tłumika z odejściem jak nigdy do tąd . A tak poważnie to napewno dasz radę!!
  
 
u mnie rzemislniczy tłumi kosztuje 24 złote. wymiana to nie problem.
powodzenia
  
 
Spoko sobie poradzisz, ja z nawiercaniem kolektoró na większe szpilki i jechaniem do sklepu po uszczelki zrobiłęm to w 45 minut Odkreć sobie tłumiczek podnieś autko z prawej strony legalnie wyjmij tłumiczek, potem tylko wkładasz nowy przykrecasz do kolektoró i regulujesz obejmami, dla mnie to jest włąśnie najprzyjemniejsza robota w malcu A ile kosztuje to w jakimś serwisie w wawie ????????
  
 
Ja u siebie zmieniałęm i już kilka razy (kilka razy mi się rozsypał stary i albo zmieniałęm na inną używke albo był spawany) teraz też jest w spawaniu i jutro albo pojutrze mnie czeka zakładanie. Niewydaj mi się żeby sprawiło Ci to jakieś tródności. A tak przy okazji to mam niepotrzebny do EL rzemiosło, ktoś mi sprzedał jako do BISa.. a z oddaniem go to już skomplikowana sprawa (za dużo pośreników i zachodu o 25pln.) Powodzonka...
  
 
Zalezy jak wszystko jest ok to moze zajmie ci to z 30 minut....ale jesli jest tam wszystko popitolone to mój rekord 2 godziny:/...
  
 
Cytat:
2003-10-22 08:59:57, ThomasTsT pisze:
Zalezy jak wszystko jest ok to moze zajmie ci to z 30 minut....ale


heh w 30 ?
w 24 min. to mysmy sprzeglo wymienili .....i ot bez jakis fachowych kluczy.....
...ale to calkiem inna historia