Wyswietlacz biegów..problem - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2003-11-29 00:04:22, filemon pisze:
Kilka schematów tego urządzenia było w któymś numerze "Elektronika dla każdego" czy jakoś tak, jak znajdę to wrzucę.



No i znalazłem, cały schemat elektryczny urządzenia był w grudniowym numerze (2002) w "Elektronika dla wszystkich"
Tutaj jest linek do spiu treści
  
 
ja tez myslalem do swojego kredensu taki bajer i wpadlem na pomysl zeby w polozeniach drazka do biegow (np1 , 2 itp) wmontowac plytke z mikroprzelacznikami i podlaczyc do wyswietlacza tak zeby dzialalo nie wiem jak bede mial fiata na placu to bede kombinowal i dam znac jak poszlo
  
 
Ja myślałem o tym od dłuższego czasu - rozwiązanie danych o biegach jest proste właśnie za pomocą kontraktorów i magnesu na drążku zmiany biegów ale pytanie jak wyświetlać biegi ?
Na desce zaaplikować 5 kontrolek odpowiedzialnych za biegi ?

Pozdro
  
 
Cytat:
2006-02-13 00:24:33, maras52 pisze:
ja tez myslalem do swojego kredensu taki bajer i wpadlem na pomysl zeby w polozeniach drazka do biegow (np1 , 2 itp) wmontowac plytke z mikroprzelacznikami i podlaczyc do wyswietlacza tak zeby dzialalo nie wiem jak bede mial fiata na placu to bede kombinowal i dam znac jak poszlo


No daj znać koniecznie, najlepiej filmik nakręć bo nie uwierze. W Kancie drążek skrzyni chodzi tak precyzyjnie i lekko, że na pewno nie roztrzaskasz tych mikroprzełączników wbijając biegi.
Pomysł z kontaktronami i magnesem jest prosty i skuteczny. Lampki to najprostszy sposób wyświetlania ale układ sterujący pojedynczym wyświetlaczem (jedna cyfra, 7 "kresek", taki jak w wurcach ) zbuduje chyba każdy nawet początkujący elektronik...
  
 
Cytat:
2006-02-13 00:44:09, Nullatur pisze:
Ja myślałem o tym od dłuższego czasu - rozwiązanie danych o biegach jest proste właśnie za pomocą kontraktorów i magnesu na drążku zmiany biegów ale pytanie jak wyświetlać biegi ? Na desce zaaplikować 5 kontrolek odpowiedzialnych za biegi ? Pozdro



po co prosty układ elektroniczny który w zależnośći od tego który styk zostani uaktywniony wyświetli dany bieg. nie jestem elektronikiem ale zrobić cos takiego to chyba banał


[ wiadomość edytowana przez: owz dnia 2006-02-13 07:40:30 ]
  
 
Skoro mówicie ze to banał zaraz przeszukam moje zasoby Elektroniki Praktycznej i Elektroniki dla Wszystkich i poszukam tego rozdziału - dobrze zę mam je w pdf
  
 
Cytat:
2006-02-13 12:00:55, Nullatur pisze:
Skoro mówicie ze to banał zaraz przeszukam moje zasoby Elektroniki Praktycznej i Elektroniki dla Wszystkich i poszukam tego rozdziału - dobrze zę mam je w pdf



To jak przeszukasz , to wrzuć tu , ok ??
Pozdro. P.
  
 
jak na mój gust to trza by zaprogramować odpowiednio eprom jakiś i na nim oprzeć układ. Kilka prostych funkcji i tyle. Znaczy się moja wiedza elektroniczna mierna jest najlepiej niech się np Krzemowy wypowie bo on to jest master na wsje ruki z elektroniki
  
 
Taki elektroniczny czujnik zamiast linki mam w moim TIPO
  
 
A tak apropos tego wyświtlacza opisywanego w WRC to wydaje mi się być trochę lipny, szczególnie zważając na cenę bo co on pokazuje jak auto nie jedzie a ty bawisz się biegami ??
  
 
Wiem ze we kancie biegi wchodza "idealnie lekko" ale mam na to plan prosokatny kawalek blaszki 1 mm zawiasik i gicior przelaczniki cale w bezpiecznej odleglosci a wyswietlacz bardzo latwo podpiac wystarczy do przelacznikow podlutowac odpowiednie piny w wyswietlaczu i znowu gicior a wsprawie filmiku to jak jutro kupie fona z kamerka to wam nakrece filmik z domowego tuningu h3h3

Pozdro