Kontrolka ładowania akumulatora.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Czy ktos moze mi wyjasnic co jest powodem swiecenia kontrolki akumulatora? Od paru dni na wolnych obrotach swieci intensywnie a na wysokich lekko sie tli. Pozdrawiam.
  
 
Naładuj aku!! Przeczyść klemy i na zimę podkręć troszeczke wolne obroty!! Będzie ok!!
  
 

zgadzam sie z przedmowca... mozesz jeszcze sprawdzic stan i naciag paska klinowego.

pozdrawiam

wonski
  
 
Dziękuję za podpowiedzi.
Wydaje mi się jednak, że to nie akumulator. Jeżdżę intensywnie robiąc tygodniowo około 600 km.......
  
 
witam mi tez sie tli a gasnie dopiero ok 5000 aby sprawdzic czy pt alternator (diody) naley podpiac zaruwke pomiedzy akumulator a alternator (B) omijajac odbiorniki jesli sie zapali to sa uszkodzone diody ujemne albo dodatnie ,mialem gdzies info. jak sprawdzic ktore z nich
  
 
Z całą pewnośćią masz źle oczyszczone styki w alt.Ja miałem zardzewiałe i to samo mi się robiło.Wymieniłem cały alt. i wszystko gra.Może to być równiesz odlutowana dioda. Ale wtedy nie zauważyłbyś wzrostu napięcia od obrotów(no może w niewielkim stopniu.
  
 
A ja miałem jeszcze co innego a naszukałem się jak głupi czopek. Cały tydzień mi to zajęło. Wypalił się styk w kostce w stacyjce! Jak się mu odwidziało działać to się zaczynało żarzyć ładowanie a czasem to nawet silnik gasł.
  
 
krzemowy uraziłes mnie może ktoś ci wytłumaczy o co chodzi
  
 
Cytat:
naszukałem się jak głupi czopek