Brak mocy Toyota Avensis 3S-FE 2.0 16V

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam wszystkich wielbicieli japońskiej technologii jestem na tym forum po raz pierwszy i moja wizyta związana jest z zanikaniem mocy w mojej Toyocie z początku sądziłem że przyczyną jest zła jakość paliwa ale po kilku dniach dynamicznej jazdy moc znów spadła. Objawia się to głośniejszą pracą silnika muszę wyżej kręcić silnik by zmienić bieg na wyższy wolniej wkręca sie na obroty, gdy moc powraca silnik chodzi cicho a podczas przyśpieszania słychać gwizd jak by była turbina aż miło posłuchać.Dodam że żadna kontrolka awarii silnika się nie zaświeca, świece i filtry wymienione termostat sprawny. Jeśli ktoś spotkał się z takim zjawiskiem w swoim wozie chętnie wymienię informacje na ten temat z góry dziękuje za odpowiedź pozdrawiam.
  
 
A olej jest i nie ubywa czy czesto dolewasz??

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Oleju ubywa bo mam wyciek spod miski i pokrywy zaworów. Co 1000 km dolewam ok 300 ml. Silnik ma przejechane 250 tysięcy przebieg prawdziwy. Jak moc powraca to od razu przyjemniej się jedzie nie trzeba tak deptać na gaz a idzie jak burza.
  
 
Cytat:
2010-03-06 19:26:41, Kogut07 pisze:
Oleju ubywa bo mam wyciek spod miski i pokrywy zaworów. Co 1000 km dolewam ok 300 ml. Silnik ma przejechane 250 tysięcy przebieg prawdziwy. Jak moc powraca to od razu przyjemniej się jedzie nie trzeba tak deptać na gaz a idzie jak burza.


Z ktorego roku? Sprawdz czy sie przepustnice w kolektorze ssacym nie blokuja,jezeli sa.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Wóz jest z 98 roku nie ma klap w kolektorze. Obawiam się że może to być sonda lambda i to ona powoduje takie anomalia. Nie mam nic na podmiankę to była by jasność.
  
 
Cytat:
2010-03-06 22:26:34, Kogut07 pisze:
Wóz jest z 98 roku nie ma klap w kolektorze. Obawiam się że może to być sonda lambda i to ona powoduje takie anomalia. Nie mam nic na podmiankę to była by jasność.


Nie musisz podmieniac,poprostu ja odepnij i sprawdz jaka jest moc,nastepnie zapnij i kiedy moc zacznie spadac odepnij ,jezeli bedzie lepiej na odpietej to sonda do wymiany,przy zalozeniu ze wydech masz szczelny od kolektora do sondy.
A gazior jest??


-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer

[ wiadomość edytowana przez: Bigelektron dnia 2010-03-07 00:10:35 ]
  
 
Cytat:
2010-03-07 00:08:38, Bigelektron pisze:
Nie musisz podmieniac,poprostu ja odepnij i sprawdz jaka jest moc,nastepnie zapnij i kiedy moc zacznie spadac odepnij ,jezeli bedzie lepiej na odpietej to sonda do wymiany,przy zalozeniu ze wydech masz szczelny od kolektora do sondy. A gazior jest?? [ wiadomość edytowana przez: Bigelektron dnia 2010-03-07 00:10:35 ]



Dzięki za info jutro jadę w trasę więc nie będę się brudził ale w tygodniu sprawdzę. Jaki jest koszt nowej sondy? Masz dostęp do oryginału po dobrym rabacie?
  
 
Cytat:
2010-03-07 00:22:00, Kogut07 pisze:
Dzięki za info jutro jadę w trasę więc nie będę się brudził ale w tygodniu sprawdzę. Jaki jest koszt nowej sondy? Masz dostęp do oryginału po dobrym rabacie?
Niestety toyota nie przewiduje rabatow dla pracownikow,a jak chcesz kupic czesc,to patrza na ciebie jak na zlodzieja,wiec osobiscie kupuje czesci w innej firmie.



-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Zrobiłem jak kazałeś z wypięciem sondy ale różnicy w mocy nie zauważyłem.Byłem w trasie tym mułem i brakowało kopyta jak na 2.0 czy po wypięciu sondy powinno wywalić checka?? bo u mnie nic nie pokazało.
  
 
Cytat:
... czy po wypięciu sondy powinno wywalić checka?? bo u mnie nic nie pokazało.


Nie wywali Ci od razu błędu, u mnie nawet po przejechaniu 100 km z odpiętą sondą nie wywaliło checka.
Podczas jazdy szarpie Ci samochodem? Jak u mnie padła sonda samochodem szarpało niemiłosiernie, do 4 tys ciężko było go wkręcić, powyżej szedł jak na 2.0 przystało, po dopięciu sondy szarpanie ustało, więc miałem pewność, że to sonda
  
 
Cytat:
2010-03-07 18:51:31, Kogut07 pisze:
Zrobiłem jak kazałeś z wypięciem sondy ale różnicy w mocy nie zauważyłem.Byłem w trasie tym mułem i brakowało kopyta jak na 2.0 czy po wypięciu sondy powinno wywalić checka?? bo u mnie nic nie pokazało.


Troche sie nie zrozumielismy.
Kazalem Ci wypiac sonde abys mial punkt odniesienia co do mocy.
Czy teraz mozesz okreslic jaka jest moc kiedy masz te napady niemocy,czy jest slabszy niz z odpieta sonda czy mocniejszy.Inaczej kiedy jest napad niemocy to odpiecie sondy pomaga czy jest jeszcze gorzej?

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Podczas jazdy szarpie Ci samochodem? Jak u mnie padła sonda samochodem szarpało niemiłosiernie, do 4 tys ciężko było go wkręcić, powyżej szedł jak na 2.0 przystało, po dopięciu sondy szarpanie ustało, więc miałem pewność, że to sonda
[/quote]


Na wypiętej i podpiętej sondzie nic nie szarpie przejechałem kilka kilometrów ale to nic nie dało, różnicy nie poczułem dalej to samo ciężko wkręca sie na obroty i silnik głośniej chodzi. Pamiętam jak kupiłem wóz to wginało w siedzenie na każdym biegu lekko naciskając gaz a teraz kiszka ogólna jak mu odbije to znów jest cacy.
  
 
Kolego Bigelektron teraz muszę zaczekać na powrót mocy by powtórzyć doświadczenie. Nie ma reguły kiedy ona powraca ostatnio sie polepszyło jak zatankowałem do pełna szedł jak burza.
  
 
Cytat:
2010-03-08 20:50:15, Kogut07 pisze:
Podczas jazdy szarpie Ci samochodem? Jak u mnie padła sonda samochodem szarpało niemiłosiernie, do 4 tys ciężko było go wkręcić, powyżej szedł jak na 2.0 przystało, po dopięciu sondy szarpanie ustało, więc miałem pewność, że to sonda

Na wypiętej i podpiętej sondzie nic nie szarpie przejechałem kilka kilometrów ale to nic nie dało, różnicy nie poczułem dalej to samo ciężko wkręca sie na obroty i silnik głośniej chodzi. Pamiętam jak kupiłem wóz to wginało w siedzenie na każdym biegu lekko naciskając gaz a teraz kiszka ogólna jak mu odbije to znów jest cacy.
[/quote]
Trzeba by zmierzyc cisnienie paliwa.Do baku zagladales?Moze jakis szlam na smoku?

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Witam forumowiczów interesujących sie moim problemem. Otóż gdy dzisiaj motor odzyskał moc odpiąłem sondę by zobaczyć co się będzie działo moc dalej była przejechałem parę km. po czym znów wpiąłem sondę i do tej pory wszystko jest okej.Nie wiem czy zrobiłem to doświadczenie poprawnie to kolega Bigelektron sie wypowie na ten temat.
  
 
Chodzi o to abyś odpiął sondę zaraz po tym kiedy moc silnika spadnie, wtedy jedziesz dalej i próbujesz wyczuć czy po odpięciu coś się poprawiło, jeżeli tak, zapinasz sondę ponownie, jeżeli moc znów spadnie- powtarzasz operację tzn. odpinasz sondę i jedziesz dalej próbując wyczuć czy na odpiętej jest poprawa. Ważne abyś to robił kiedy samochód traci moc, żebyś miał porównanie
  
 
Kolego Bigelektron z wozem totalna padaczka mocy brak motor chodzi głośno. Jest jeszcze jakiś element który można sprawdzić w domowych warunkach? Jak jest z podłączeniem do kompa? Idzie go szczytać normalnie czy zostaje czytanie błysków kontrolki mam dostęp do laptopa z kablem takim jak do VAG.
  
 
Cytat:
2010-03-19 21:33:39, Kogut07 pisze:
Kolego Bigelektron z wozem totalna padaczka mocy brak motor chodzi głośno. Jest jeszcze jakiś element który można sprawdzić w domowych warunkach? Jak jest z podłączeniem do kompa? Idzie go szczytać normalnie czy zostaje czytanie błysków kontrolki mam dostęp do laptopa z kablem takim jak do VAG.


Tu trzeba zapiac tester Toyoty i sie przejechac,jedyne co moge w tym momencie zaproponowac to przyjazd na diagnostyke do Katowic.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Cytat:
2010-03-06 22:26:34, Kogut07 pisze:
Wóz jest z 98 roku(...)


Cytat:
2010-03-19 21:42:06, Bigelektron pisze:
Tu trzeba zapiac tester Toyoty


to w takich modelach jest złącze do podpięcia pod komputer? Myślałem że jest tylko złącze na którym zwyczajowo robi się zworkę i z uwagą ogląda o czym opowiada kontrolka silnika. Przynajmniej u mnie w samochodzie z tym silnikiem innego złącza niż to nie zlokalizowałem
  
 
Cytat:
2010-03-19 22:28:54, junior_ek pisze:
to w takich modelach jest złącze do podpięcia pod komputer? Myślałem że jest tylko złącze na którym zwyczajowo robi się zworkę i z uwagą ogląda o czym opowiada kontrolka silnika. Przynajmniej u mnie w samochodzie z tym silnikiem innego złącza niż to nie zlokalizowałem


To zlacze wlasnie wykonano aby tester podpiac,a sposob na zworke to tylko wywolanie kodow migowych.Piszac tester Toyoty raczej siebie mialem na mysli,a takze to ze do pewnych nietypowych diagnostyk jednak niezbedny jest samochod.
Doradzic i naprawic on line mozna w wielu przypadkach,co zreszta czesto tutaj ma miejsce,czasami jednak objawy nie wskazuja na nic konkretnego,lub wsazuja na zbyt wiale elementow,a wiem ze finalnie moze sie okazac jakas pierdola.


-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer