Polonez 1.6 16V

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Czy ktoś może wie ile koni ma Polnez z 1.6 GLI lub GSI 16V ??
 
 
jedyna jednostka w polonezie o oznaczeniu 1,6 16V byla to jednostka z ROVERa.Skladali to w OBRSO.Bylo tego kilka sztuk.Mialy bodajze 120KM.
Nie byly to ani GLI ani GSI.Czytalem gdzies o tym,ale moge sie mylic.Mialy wielopunkt to na bank
  
 
Cytat:
2003-12-06 22:43:51, GT pisze:
jedyna jednostka w polonezie o oznaczeniu 1,6 16V byla to jednostka z ROVERa.Skladali to w OBRSO.Bylo tego kilka sztuk.Mialy bodajze 120KM.
Nie byly to ani GLI ani GSI.Czytalem gdzies o tym,ale moge sie mylic.Mialy wielopunkt to na bank



THX za odp. bo bardzo mnie to ciekawiło bo raz w życiu widziałem Poloneza z takimi onaczeniami a co ciekwasze widziałem zdięcia z silnikiem. Był raz na mojm osiedlu.
Teraz mój nick to MAMUTH
  
 
Hmm??? Ciekawe... ja znam silnik Rovera w Poldku tylko ze z pojemnoscia 1.4 tez 16V i moc 104KM !!! Nie wiedzialem ze byly jeszcze inne??? Ja rowniez dziekuje dowiedzialem sie czegos nowego
  
 
bylo kilka sztuk z silnikami 1.6 rowera i spotykano 1.8 rovera tyle ze kto wie jakie to mialo osiagi u mnie w miescie jezdzi 1.4 16v GTI
  
 
A ILE MA 1.6 GSI ??
  
 
Alan 1,4 16V GTI to nic innego jak zwykly Roverek założony do PLUSIAKA.

1,6 GSI ma 86KM teoretycznie,w praktyce wyglada to slabiej,no chyba,ze moj BOSCH jest jakis lepszy,bo cienkie dla mnie sa te GSI.Juz 2 sie ze mna brały i je objechałem.

Poloneza 1,6 16V miał koleś z FSO AK,ale ktorejsc nocy auto zmienilo wlasciciela.
Jezeli zas chodzi o poloneza 1,8 ROVER to ta wersje testował BOR.Bylo tego tez kilka sztuk i ponoc mialy pelne wyposazenie tj.Skóra,pelna elektryka i klima,o wspomie nie wspomne
  
 
U mnie na innym osiedlu też stoij atu 1.4 16V GTI taki to może się cieszyć że na standardzie ma około 120 koni jak słyszałem. Heh ale narazie musze się cieszyć to co ma tato bo i tak myśle że ten silnik ma jeszcze nieuwolnione konie tylko wystarczą chęci i kasa to wtedy by pokazał co potrafi . Obiło mi się o uszy że sama zmiana tłumnkików na sportowe dodaje 10-15 koni. Szkoda że nie jakieś 50 , no ale lepsze 15 niż nic.
  
 
1.4 16V GTI ma 103 KM ,a nie zadne 120.Ktos ci chyba wała ciśnie.

a propos zmiany tlumikow,to owszem jest poprawa,ale nie 15KM,to mozna miedzy bajki włożyć
  
 
Cytat:
2003-12-07 11:44:12, GT pisze:
1.4 16V GTI ma 103 KM ,a nie zadne 120.Ktos ci chyba wała ciśnie.

a propos zmiany tlumikow,to owszem jest poprawa,ale nie 15KM,to mozna miedzy bajki włożyć


Przyznaje racje że 1.4 16V ma 103 konie ale on ma w oznaczeniu jeszcze GTI zamiast GSI. Więc to oznaczenie chyba mówi o lepszym silniku. A o tłumnikach słyszałem jak gościu mial pełen tuning silnika a na koniec tłumniki pozmieniał i pisało coś koło 10-15 koni. Możliwe że przesadził ale to co wiem
  
 
Rover 1.4 ma 103 KM na standarcie i nie wiecej i chyba nie mniej. Jechałem takim kiedys jest extra, brakuje mu wspomagania kierownicy, nie wiem czemu nie robili, ale kiedys w Toruniu rozmawiałem z kolesiem z Piotrkowa Trybunalskiego i miał fajne Caro silnik Rover 1.4, klima, elektr. szyby, wspomaganie, po prostu pełen wypas.
  
 
MAMUTH powtarzam GTI wzielo sie z tego,ze chcieli zrobic bardziej swiatowe oznaczenia w FSO.Wprowadzili GTI i GSI.
GTI to zwykly 1,4 ROVER załadowany do budy plusa.

Jezeli zas chodzi o wspome w 1,4 to ponoć anglicy nie zgodzili sie na dołożenie do ich silnika wspomagania
  
 
Cytat:
2003-12-07 12:04:53, GT pisze:
MAMUTH powtarzam GTI wzielo sie z tego,ze chcieli zrobic bardziej swiatowe oznaczenia w FSO.Wprowadzili GTI i GSI.
GTI to zwykly 1,4 ROVER załadowany do budy plusa.

Jezeli zas chodzi o wspome w 1,4 to ponoć anglicy nie zgodzili sie na dołożenie do ich silnika wspomagania



aha to już wiem o co biega THX za wyjaśnienie bo myślałem że GTI to oznacza jakieś wzmocnienie lib coś takiego
  
 
chciałbym kiedyś pozamiatać takim 1.4 -musi niezła zabawa być
ja już teraz mam niezłą frajde a co dopiero jakbym miał 15 koni wiecej nie wspomne już o tych silnikach fiata i forda na których brykały te auta z podświetlanym spoilerem na dachu
  
 
SCOOBY NA GIELDE JEDZ I SOBIE TAKA FURE KUP .
  
 
scooby a w czym ty masz 90km?


[ wiadomość edytowana przez: alan28 dnia 2003-12-07 20:21:15 ]
  
 
Zagrajcie w Poldek Driver tam najlepszy Poldziasz ma chyba około 200 koników.
  
 
EJ SKONCZCIE JUZ Z TA GRA BO SIE SUCHAC NIE CHCE
  
 
no Alan w moim rowerze!! siła mięśni nóg jest niezastąpiona!!

a tak na poważnie z tego co wyczytałem w instrukcji obsługi to powinno być 87KM w 1.6 gle...trzymam sie kurczowo wersji książkowej a ile mam na serio..sam jestem ciekawy
  
 
Oki oki już niebęde mówił już o grach