Czujnik temp-maluch

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
mam licznik z eleganta i załatwiłem sobie ten dodatkowy wskaznik temp.z cc700,teraz mam pytnie:jaki czujnik do niego kupic,i gdzie go najlepiej zamontowac(obudowa termostatu,miska olejowa)??dzieki za odpowiedzi

[ wiadomość edytowana przez: Buczek21 dnia 2003-12-24 21:29:07 ]
  
 
Oryginalny do cinquecento.
Montuj w korku w misce olejowej.
polecam kupci sobie 2gi korek przewiercic go nagwintowac i bangla....
  
 
jezeli chcesz aby wskazywal temperature silnika to musisz go umiescic w najgoretszym miejscu czyli gdzie kolo garow, (o ile pamietam to bylo cos takeigo do maluszkow i garbow i czujnik chyba mocowalo sie miedzy cylindrami)
jak zamontujesz go w misce olejowej to bedzie ci pokazywal temperature oleju,

Trzeba poprobowac, a jezeli chcesz temp oleju to zrob jak Czuczu pisze, no chyba ze chcesz to rozwiazac profesjonalnie to zalatw sobie druga miske i wspawaj oprawke z gwintem pod czujnik temp.
  
 
Montuj go jako czujnik temperatury oleju!! To on mówi Ci o kondycji silnika i jego żeczywistych parametrach pracy. Powietrze przy cylindrach nagrzeje sie o wiele szybciej gdzie olej i nie będziesz wiedział, czy silnik przcuje w optymalnych warunkach czy też nie. W przypadku oleju jeśli nagrzeje sie do około 80*C to wiesz, że jest to optimum a jeśli więcej (120 i więcej) to że sie przegrzewa. To jest sprawdzone bo sam mam czujnik temperatury oleju!!
  
 
zastosuje patent czuczu,czyli wkrece czujnik w korek olejuteraz nastepne pytanie:wkrecic czujnik z cc700 czy inny??jak go jeszcze podłączyć??bo przy wskazniku jest 3 kabelki(chyba masa,+, i sygnał,jesli sie nie myle)???
  
 
Myślę, że komplet. Czujnik od cc700, jest on prawdopodobnie kalibrowany ze wskaźnikiem!! Wstawienie innego nie gwarantuje wskazań rzeczywistych temperatur!! No chyba, że będziesz przekalibrowywał czujnik na temperatury wyższe niż 100*C no to wtedy tylko trzeba by było odpowiednią skalę dobrać i spokój
Ja mam coś takiego i jestem z tego zadowolony:http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=19151000
  
 
czujniki temp , przynajmniej w fiatach to standard tak wiec moze wziac czujnik temp od DF'a albo poldka ze szrotu...
nawet mialem ich charakerystyke... za czujnik od cc700 w aso zaspiewaja pewno ze 150zyla
  
 
150??? bez przesady, do bisa kupowalem i kosztowal cos 50zł, a 150 to kosztowal 2 stopniowy czujnik-wlacznik elektrowentylatora,

zreszta gwint na czujniku temperatury w DF i w bisie a wiec pewnie i w CC700 bedzie gwintem M14 (albo12) nacietym na stozku, wiec nie wiem czy korek w misce ma az taka duza srednice zeby wykonac w nim otwor gwintowany
  
 
no ja za czujnik nowke placile 36pln.... ale z ciekawosci poszlismy do ASO Fiata i zaspiewali 150zyla potem jeszcze jeden na szrocie dalismy 5 zyla.
  
 
Oryginalny czujnik pod tą deske kosztuje 36 zł 50 groszy.
A wskaźnik 54,50.
koelga kupował dostepne od reki.
Nowy korek w miske 5 zł sa chyba adaptery pod miske ale niedostepne w sprzedazy.
Aha mój sposób gwarantuje ze temperatura bedzie zgodna ..... z rzeczywistą.
  
 
mam jeszcze jedno pytanie,czy ten orginalny czujnik z cc700,da sie zastąpic np:czujnikiem z kanta,poloneza,zeby nie było przekłaman??bede musiał pokombinowac z nagwintwaniem korka,bo nie mam teraz dostepu do spawarki
  
 
Moment ty chciałes spawac czujnik temp temperaturą grubo wyższa niz 150 stopni i potem wsadzic żeby wskazywało ????
Dobre ......
Tylko gwintować.

Odżałuj te 36 zł będziesz miał pewnosc że wskazania są prawdziwe - kiedyś znajomy zapodał do zegaru od łady czujnik z poldka i jakos silnik wskazywal gora 80 stopni ....
  
 
hahahaha Czuczu twoje domysly sa nie z tej ziemi, jak mozesz posadzac goscia ze chce przyspawac czujnik wykonany z brazu do stalowej miski olejowej?
Dam sasiadowi reke uciac ze chodzilo o wspawanie pierscienia z gwintem pod czujnik
  
 
czuczu chodziło mi o wspawanie pierscienia,pózniej nagwintowanie go i wkrecenie czujnikanie jestem za taki"zielony"ze bede spawał braz do blachy stalowej
  
 
Widziale mjzujednego co spawał aluminium do blachy migomatem i cos niewychodziło........
Wiec uwierze we wszystko.
  
 
Najlepiej zebys zobie zalatwil zestaw lumela z bagnetem. To chyba najlepiej obrazowalo temperature oleju.

Widziałem czyjnik temp cieczy chlodzacej z cc wkrecony w oblachowanie silnika...ale to chyba nie jest dobry pomysl. O ile sie nie przewidziałem był tez patent z wkreceniem w miekse olejową.
  
 
Witam.
I zeby niezaczynac nowego tematu:
1.Wie ktos jak dokladnie podlaczyc czujnik temp/napiecia lumel po kolorach/dlugosci kabli (bardziej nie wiem dlugosci bo kolory mam jakies dziwne)
2.Gdzie sa szroty w gliwicach gdzie znajde felgi/zdezaki/dystanse/elementy wnetrza/fotele itp

Sputnick
  
 
Cytat:
2003-12-27 00:30:40, Sputnick pisze:
1.Wie ktos jak dokladnie podlaczyc czujnik temp/napiecia lumel po kolorach/dlugosci kabli (bardziej nie wiem dlugosci bo kolory mam jakies dziwne)



Zeskanowałem z instrukcji :T U T A J .
  
 
odnawiam temat powiedzcie mi gdzie podłączyć na liczniku z CC900 w które miejsce czujnik temperatury??? bo ja podłączyłem ale po załączeniu stacyjki odrazu na maxa idzie;/ POMOCY!!
  
 
Cytat:
2005-02-28 18:51:14, muniek888 pisze:
odnawiam temat powiedzcie mi gdzie podłączyć na liczniku z CC900 w które miejsce czujnik temperatury??? bo ja podłączyłem ale po załączeniu stacyjki odrazu na maxa idzie;/ POMOCY!!

skoro idzie na max to kabel ktory idzie ci do czujnika gdzies dotyka masy i dlatego pokazuje full