Jak założyć cylindry?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Yo)) Mam pytanie odnośnie tego jak założyć cylinder na tłok z pierścieniami) Przypuszczam że potrzebne są do tego specjalne przyżady ale takowymi niestety nie dydponuje i dysponował nie będe(( Poradźcie czego użyć do sciśnięcia pierścieni????
  
 
opaski zaciskowej
  
 
Dodam jeszcze, ze srednicy 60-80mm. Dalej pokombinuj sam. Mi wsadzenie tlokow w cylinder zajmuje 10 minut przy duzym lenistwie...
  
 
za 20 zl w sklepie z z czesciami do silnikow jest specjlana opaska zaciskowa miedzyinnymi firmy TOYA
z tym malenstwem 5 min i juz zlozony zespol
  
 
Cytat:
2003-12-27 18:13:29, BARRY pisze:
za 20 zl w sklepie z z czesciami do silnikow jest specjlana opaska zaciskowa miedzyinnymi firmy TOYA
z tym malenstwem 5 min i juz zlozony zespol



Jak Baryy powiedział.
Wart swojej ceny przyrząd - w 5 minut włozylismy tłoki u mnie.
Małe smieszne a oszczedza wiele pracy niepotrzebnej ..
  
 
hehe. ja się najpierw męczyłem wiele godzin... aż zrobiłem sobie przyrząd z blachy
Wyciąłem pasek blachy, zagiąłem na okrągło na puszce średnicy 79mm i zagiałem końce (do ścisnięcia kombinerkami).
Założenie obu cylindrów potrwało półtorej minuty... czyli ze zrobieniem przyrządu 5 minut .
  
 
Nie mogłeś się najpierw mnie zapytać, tylko od razu forum zapychasz? Założyłbym Ci to w chwilę i byłoby po krzyku.
  
 
Cytat:
Nie mogłeś się najpierw mnie zapytać, tylko od razu forum zapychasz? Założyłbym Ci to w chwilę i byłoby po krzyku.


Problem w tym że narazie to jeszcze ich nie zdiołem, zdejme we wtorek (mam nadzieje) I może powiedz mi jak jes założyć to sam sobie założe i będzi epo krzyku
  
 
Najszybciej to utnij sobie pasek blachy długi na ok. 7,5 cm i szeroki, ja wiem, 3 albo 4 cm, wspomóż się opaską na węże i powinno wystarczyć. Chociaż ja na Twoim miejscu użyłbym telefonu...