Instalacja gazowa...??

  szukane wyrażenia:   gazowa
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Od pewnego czasu w zwiazku ze stala tendecja wzwszykowa cen paliwa mocno zastanawiam sie nad montazem gazowni do mojej tojki. Troche boli 130zl wyrwane z kieszeni przy jednorazowym tankowaniu...a wskazowka szybko podaza w dol szczegolnie teraz jak jest zimno no i ta ciezka noga tez robi swoje Eh ale koniec zali do sedna wiec zalezy mi na tym aby nie stracic elastycznosci plynnosci no i bezawaryjnosci przedewszystkim a nie stworzyc sobie takich bonusow jak gasniecie silnika problemy z odpalaniem czy szarpanie przy ruszaniu...wiec zwracam sie z prosba o wszelkie opinie na temat znoszenia gazu (mysle tu raczej o standardowej instlacji z mixerem) szczegolnie od szczesliwych posiadaczy tojek z silnikiem 1332 4EFE, i jeszcze jedno jakiego producenta instalki polecilibyscie POZDRAWIAM
  
 
Proponuję zadać to pytanie również na forum LPG.
  
 
Witam !!!

Ja zeswojej coroli zrobilem gazownie juz pol roku temu i jestem bardzo zadowolony. Mam silniczek 1332 4efe 75 KM to te ostatnie ktore byly troche slabsze ze wzgledu na zmaine kolektora chyba. Ja za instalacje zaplacilem 1950 zl lovato i jakas polska elektronika LECHO - chyba. Ale podsumowujac temat to wszystko dziala bez zarzutow, jak jest zimna i przelaczam na gaz przy obrotach 2 tys to musze deczko dodac gazu bo czasem zgasnie ale tak to jak ciepla nie ma problemu z gasnieciem. jezeli chodzi o przejscie z paliwa na gaz to troche szarpnie jak dajesz mocnego buta ale ja zawsze robie to plynnie i nie ma zadnych szarpniec. pali okolo 9 litrow troche wiecej niz paliwa ale dalej duzo taniej, z klima jakies max. 10 litrow.
Jezeli chodzi o plynnosc i przyspieszenie to tylko na pierwszym biegu czuc ze nie masz takiego kopa ale to nie przeszkadza bo naprawde roznica niweilka. Na pozostalych biegach jest bardziej plynna niz na paliwie i nie zbiera sie wolniej. Polecam natomiast instalacje z mikserem bo ja takowa posiadam - nie martwisz sie o nic jest ochrona katalizatora i sondy i nie wierz w tego glupoty ze np po 100 tys nie masz juz na pewno katalizatora (tak jak to mowia goscie z LPG) i nie trzeba ochrony katalizatora. Pytalem o to w salonie i mi powiedzieli ze nie mam sie o co martwic katalizator na pewno jest sprawny i trzeba o niego zadbac w ten sposob ze musi byc podpiecie do sondy. Po za tym jak nie bedziesz mial podpiecia do sondy to moze ci lapac bledy na komputerze a te majstry z LPG lubia to obchodzic tylko po to zeby ci nie swiecila kontrolka bledu, a to nie dobre rozwiazanie.
I i jeszcze slyszalem ze Policja sie doczepia do tych instalacji bez elektroniki, na poczatku grudnia lapneli znajomego i cwaniaki mu sprawdzali czy ma podpiecie do syndy i czy silniczek krokowy jest no i nie bylo (jak auto bez katalizatora to bez problemu bo nie ma tez sondy). Biedakowi wzieli dowod rej. kazali zamontowac podpiecie do sondy i dali mandat - kosztowalo go to jakies 600 zl i troche czasu zmarnowanego.
podobno wyszedl jakis nowy przepis z ktorego wynika ze te auta ktore maja katlize musza miec tez podpiecie do sondy przy instalacji gazowej i przeszkolili naszych Panów Policjantow zeby tego pilnowali - trudno sie im dziwic przeciez to ich praca, ale konsekwencje dla nas niezbyt dobre.

Pozdrawiam

pafflech
  
 
a i jeszcze ja nie mialem ani razu przypadu zeby cos wystrzelilo, nie mam tej wstawki antydetonacyjnej natomiast mam wyciete otwory w obudowie filtra powietrza z klapami na sprezynkach ktore w razie detonacji sie podnosza ale sie nie zdarzylo - nie koichanl ani razu. I jeszcze zwroc uwage zeby zalozyli ci dolot gazu jak najblizej kolektora dolotowego i bedzie ok.

Pozdrawiam

  
 
wielkie dzieki za info Ja znalazelm a wlasciwe polecil mi qmpel ktory montowal tam gazownie do nubiry a wczesniej do poloneza i jest bardzo zadowolony dokladnie w tej samej cenie 1950 no i jest pewnosc teg o czym mowiles tzn ze komputer instalacji wspolpracuje z sada lambda...no nic a wiec czas chyba kabinowac kase pozdrawaim