Klatka 126p

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cze wam !!!!

Szukalem na tym forum takiego postu ale niestety nie znalazlem.
Interesuje mnie jak to jest jak zrobie sobie samemu klatke bez homologacji i jak to jest na przegladzie? Czy mozna wyrobic sobie na wlasnorecznie robiona klatke homologacje? Ciekawia mnie wasze przygody z klatkami. Gdzie mozna dostac orginalna klate z homologacja lub bez jakie sa ceny takich zabawek i gdzie na slasku mozna sie zwrocic o takie cos?Interesuje mnie wogole wszystko na ten temat wypowiadajcie sie byl bym takze wdziecznym wam jezeli ktos wrzucil by zdjecia wlasnej klatki Bezpieczenstwa
  
 
Polecam firme Ireco MS z Bielska - Białej. Robia naprawde solidne klatki z homologacja. Tylko drogie - do maluch cos kkolo 1000zl
  
 
witam

wiem od chlopcow z czestochowy ze robia kladke i chca za nia 250zl,i chyba ja tez montuja w tej cenie,z tego co ja wiem to nie ma problemu na przegladach chyba ze jakis duren sie znajdzie to sie potrafi do wszystkiego dopier...

pozdrowienia



[ wiadomość edytowana przez: ALEX126P dnia 2003-04-28 19:42:27 ]
  
 
Zrobienie klatki kosztowało mnie 320 zł (ok. 100 zł rury, 20 zł farba, która malowałem klatke, a reszta to robocizna). Na robocie można pewnie oszczędzić jak się robi w małym, prywatnym zakładzie.
Na przeglądach kłopotów nigdy nie miałem. Na stacji na, której jeźdzę nie przeginają i nie czepiają się bzdetów.
Kilka fotek:
Świeżo po zamonowaniu:
http://www.caban.pl/images/autored_1/ar_21.jpg
A tutaj kilka zdjęć po złożeniu auta:
http://www.caban.pl/images/autored_1/ar_39.jpg
http://www.caban.pl/images/autored_1/ar_44.jpg
http://www.caban.pl/images/autored_1/ar_37.jpg
  
 
czesc
ja mam tez pytanie odnosnie klatki czy nie oretuje sie ktos czy mocowania tylne moga byc przeniesione z tylnej pulki na pionowa scianke do ktoruch sie orginalnie mocuje oparcie siedzenia

pozdrowienia
  
 
na moje oko solidniejsze wydają sie te mocowania na tylnej półce z dodatkowymi wspawami blachowymi
  
 
dzieki za dorade !!

wlasnie wpadl mi do glowy
fajny ale tez pewnie drogi pomysl zakupic klatke i pokryc ja niklem byl by wypas,a nie wie ktos z was kto nikluje jaks firma i za ile
  
 
Cytat:
fajny ale tez pewnie drogi pomysl zakupic klatke i pokryc ja niklem byl by wypas,



Bez sensu. Jak Ci poświeci słońce pod odpowiednim kątem, to przeklniesz ten ,,wypas'' i czym prędzej polecisz po matową farbę.

K.Y.
  
 
Cze wam !!!!

Dzieki za tak szybkie info. na ten temat mam nadzieje ze uda mi sie moj plan wprowadzic w czyn i zrobic sobie klate. RMC dlaczego masz tak dziwnie Ramke srodkowy zrobiony ze nie jest zaraz bezposrednio przy slubkach tylko tak bardziej zblizone do srodka samochodu czy to tak musi byc albo to tylko twoj koncept klatki.
  
 
też juz to zauważyłem
moim zdaniem ma to swoje plusy (klatka powinna byc chyba troszke sztywniejsza /jest mniejsza/) jak i minusy (podczas bardzo ostrego rolowanka albo nie daj boże owinięcia sie o jakies drzewsko, klatka zaczyna zatrzymywać cały skutek kraksy dopiero na fotelach /bo chyba mniej wiecej przez ich srodek lecą te słupki, patrząc od tyłu /)

dużo ostatnio myslałem nad konstrukcją klatki
osobiście poszukam klatki dodatkowo z bocznymi zastrzałami bo uważam że takie wzmocnienia zapobiegają składaniu sie przedniej jej części.

jednak chyba zainwestuje w klatke z homologacją!!!
jak widziałem na szrocie w nowej hucie rajdowego sejczasa (moze jeszcze jest) z pokrzywiona homologowana klatką to aż mnie ciarki przeszły jakby sie spisała domowej roboty.
tam żaden spaw nie puścił, klatka sie elegancko wygięła. Tak właśnie ma spełniać swoje zadanie. Pamietajmy jednak że nie jest to nigdy konstrukcja nieograniczonej wytrzymałości. trzeba znaleźć złoy środek pomiędzy wagą a ilościa wzmocnień adekwatnych do stylu naszej jazdy.
taka klatka z homologacja to dość znaczny wydatek ale jest ona robiona z rur o specjalnym gatunku stali i jest specjalnie spawana i nie umywa sie do klatki (juz mi to słowo obrzydło) robionej na podwórku

ale esej wypisałem
mam nadzieje że komuś pomogłem
  
 
Możesz jeszcze poczytać o klatceTUTAJ
  
 
Cytat:
2003-04-28 23:50:31, Genius pisze:
Cze wam !!!!

Dzieki za tak szybkie info. na ten temat mam nadzieje ze uda mi sie moj plan wprowadzic w czyn i zrobic sobie klate. RMC dlaczego masz tak dziwnie Ramke srodkowy zrobiony ze nie jest zaraz bezposrednio przy slubkach tylko tak bardziej zblizone do srodka samochodu czy to tak musi byc albo to tylko twoj koncept klatki.



Środkowa ramka rzeczywiście powinna być blisko ścianek bocznych auta. Ja swoją klatkę robiłem jednak wg. schematu z http://www.fiat126p.prv.pl/ a tam bramka jest rozrysowana w ten sposób (podana długość rur też wskazuje na taki kształt). Drugim powodem jest to, że prościej jest wspawać podstawki tak jak u mnie niż wpasowywać je blisko krawędzi auta.
  
 
Witam mam problem chce w swoim bąku zrobic klatke ale mam problem nie moge nigdzie dopaść schematu jak ja zrobić POMOCY !!!
marashh@o2.pl

[ wiadomość edytowana przez: maras18 dnia 2003-11-21 00:49:33 ]
  
 
wejdź sobie na www.126fan.pl i tam poszukaj działu z klatkami. Jest tam trochę opisów.
  
 
Pozatym na naszych stronach też jest troszeczke tego wszystkiego. No i jak u ciebie z warunkami na wykonanie takiego cuda?? Może lepiej będzie kupić??
  
 
widziałem na dniach klaty do kaszli na www.rajdy.hoga.pl i nie sa drogie. ja sam tak kupiłem i wychodzi taniej niz zrobienie bo jak nie masz warsztatu gientarki i spawacza to lepiej kupic. za same rury zapłacisz około 200 pln a jak robisz pierwszy raz to na bank ci nie sytarczy i bedziesz musiał dokupic.

pozdro
  
 
Dokładnie.Ja tez kupiłem za 300 przez hoge i choć targałem ją z daleka to warto bo jest zrobiona z głową i wg załącznika poza tym faktycznie za nowe rury zapłacisz tyle co za całą klatkę.
  
 
Witam
Przygotowuje z kolega kaszlaczka do kjsow. Zwiazku z czym czy ktos zna jakas dobra strone na ktorej beda projekty klatek bezpieczenstwa jak i przygotowanie zawieszenia
za info wielkie dzieki
  
 
Klateczek jest sporo na necie. Natomiast zawieszenie to już nie taka prosta sprawa. Wszystko zależy od tego czego oczekujesz i jak chcesz to uzyskać.
  
 
www.126fan.pl