Sportowe zawieszenie przod do malana

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco


wlosi licza sobie za to ale prawie 1000,- euro!!!!

nie widze ale problemow, zeby sobie we wlasnym zakresie cos podobnego zrobic za duzo mniejsze pieniadze...
  
 
obecnie takie wchacze sa do kupienia an Ebay`u...mysle ze za bardzo dobra kase bo 150 euro za nowe!

Abarth
  
 
zakochałem się normalnie w tym
Qba tylk osame wachacze bez tych amorków ze sprężynami nie urządzają nas a szkoda bo za taką cene mógłbym jeszcze kupić taki komplet
  
 
150,00 euro jest i bez amorow ok. oby cena na koniec aukcji nie poszla do gory...

amory te na powyzszym zdjeciu sa nic specjalnego - oprocz wysokosci bez zadnej regulacji. za nizsza cene mozna dostac amory n.p. SPAX z pelna 28-stopniowa regulacja dostepna bez wykrecania amorow z auta.
  
 
gts2 - możesz rozwinąć temat tych amorków?? ceny i dostępności.
  
 


spax-amory sa produkcji UK, gazowe, i wyrozniaja sie mozliwoscia regulacji twardosci 10-, 14- lub 28-stopniowej (w zaleznosci od zastosowania) w stanie zabudowanym w samochodzie bez koniecznosci ich wyjmowania.

jak na ponizszym zdjeciu widac, przekreca sie tylko ta mala srubke az do uzyskania optymalnego ustawienia.



w asortymencie spaxa znajduja sie amorki do wiekszosci samochodow osobowych jak i uniwersalne amorki wyczynowe z mozliwoscia regulacji wysokosci sprezyny.
wszystkie cechuja sie mozliwoscia regulacji zewnetrznej.

rowniez i do 126 istnieja spaxy: w werrsji o 25mm krotszej od oryginalnych kosztuja wedlug cennika 115,00 euro/sztuka + niemiecki vat (w wypadku exportu ale i tak odpada) minus rabat, jaki sie uda otrzymac

w polsce nie ma importera spax, z tego powodu sciaglem sobie z niemiec do przodu pare spax'ow wyczynowych ze sprezynami, poniewaz przerabiamy przod na podwojne wachacze trojkatne zawieszone na uniballach - podobnie jak to wloskie rozwiazanie.

  
 
hmm 115euro plus vat to bardzo dużo. zwłaszcza porównując do amorków koni (optymistyczny scenariusz mówi o 360 zł/szt). a jeździłeś już na tym, czy dopiero po skończeniu całego zawiasu zamierzasz??
  
 
Cytat:
hmm 115euro plus vat to bardzo dużo.


+cło

natomiast jest firma która sprzedaje spaxy, choć wątpię żeby mieli dostępne od ręki amory do malca - MAVENA
  
 
oops, nie wiedzialem, ze mozna spaxy w kraju otrzymac...

otrzymalem poprzez znajomego bardzo spory upust na cene oficjalna, takze nie wyszly tak drogo.

2 albo i nawet 4 amortyzatorow wiezionych dla wlasnych potrzeb nikt nie kaze ci clic

uzywam spaxy juz od ponad 10 lat w roznych autach i nie bylo dotychczas problemow. nawet i wymienialem w autach wlozone koni na spaxy - z powodu na mozliwosc regulacji bez wyjmowania - przy standardowych koni trzeba wyjac, wcisnac, przekrecic i przy tej plynnej regulacji mozliwie identyczne ustawienie 2 amorkow jest trudne. w spaxach liczysz tylko "kliki" i gotowe - ustawienie spaxow to sprawa sekund - wiekszosci wypadkow po lekkim podwindowaniu nawet bez zrzucania kola.

koni o porownalnych mozliwosciach regulacji zewnetrznej jak spax kosztuje 2 x tyle, jest ale jakosciowo z pewnoscia lepszy.
spaxy standardowe sa np. nie rozbieralne (tylko wyczynowe spaxy sa rozbieralne), a koni wszystkie.

a ze spaxy dotychczas u mnie sie pierwszorzednie spisywaly, uwazam, ze jest to dobry kompromis.

spaxy do 126 w wersji 25mm krotszej od seryjnych nosza oznaczenia:
- przod G 3.5SS koszt wg. cennika na stronce podanej przez schweppes 451,27 zl/szt.
- tyl G 3SS 448,72 zl/szt.
niewiem czy oferuje ta firma marvena jakis rabat czy nie. w niemczech przynajmniej otrzymuja dealerzy 40% rabatu na ceny detaliczne spaxow i 50% na bilsteiny


[ wiadomość edytowana przez: gts2 dnia 2004-01-18 09:51:41 ]
  
 
hmm, co do ceny tej lepszej wersji koni (regulacja "na wozie"), to kolega Admiral pisał coś o 300zł plus vat / szt, ale obiecał to sprawdzić. także niedługo powinna się sprawa wyjaśnic
  
 
Ma ktos moze wiecej zdjec tej konstrukcji z pierwszego zdjecia? Jak to wyglada w samochodzie?
Moze jakis link gdzie to mozna dostac?
  
 
no jestem w szoku. a mam pytanie jak sie ma do tego bilstein czarny??chodzi mi co lepsze??wiem ze te sa regulowane, ale poza tym jak to sie ma??

pozdro
  
 
Z TEGO CO WIEM TO CZARNY BILSTEIN NIE JEST SPORTOWY, CHYBA ŻE ROBILI CI NA ZAMWIENIE.
  
 
wedlug informacji na stronce KONI nie egzystuja amorki do 126 z regulacja zewnetrzna na aucie.

moze by cos wymiarowo dobral z programu wyczynowego KONI ale wtedy mozesz liczyc ponad 2000,- zl/sztuka
  
 
mi nie robili na zamówienie ale jeździły one wczesniej w A grupowym kaszlu kumpla. ale na wiosne jada do zerkopolu na regeneracje bo prawy cos jakby sie zalał po ostatnim KJS'ie.

własnie poczytałem na stronce bilsteina i sie okazało ze masz racje, że czarne to raczej nie sportowe. jak zwykle jakis kutas nabił mnie w butelke. jak do dzis pamietam spoko to te najlepsze bierz bo okazja itd.....kurwa ale ten swiat pojebany jest......

pozdro


[ wiadomość edytowana przez: Black_panther dnia 2004-01-19 15:25:28 ]
  
 
a mi w Zerkopolu powiedzieli ze do KJSowego maluszka moze być każdy kolor, tu chodzi i charakterystyke amortyzatora, a oni mogą go sprzedać w każdym kolorze... mi się też zawsze wydawało ze czarne to zwykłe a np żółte to juz wyczynowe... a tu prosze..
  
 
Cytat:
2004-01-19 14:55:35, gts2 pisze:
wedlug informacji na stronce KONI nie egzystuja amorki do 126 z regulacja zewnetrzna na aucie.

moze by cos wymiarowo dobral z programu wyczynowego KONI ale wtedy mozesz liczyc ponad 2000,- zl/sztuka

musimy więc czekać na informacje od Admirala.
  
 
i co juz cos wiadomo o tych KONI??
  
 
Cytat:
mi w Zerkopolu powiedzieli ze do KJSowego maluszka moze być każdy kolor, tu chodzi i charakterystyke amortyzatora, a oni mogą go sprzedać w każdym kolorze... mi się też zawsze wydawało ze czarne to zwykłe a np żółte to juz wyczynowe... a tu prosze..



To prawda!!!!!!! Ja zamówiłem wyczynowe, o sportowej chrakterystyce i przyszły mi w kolorze czarnym!! Byłem równiez cholernie zdziwiony i przerazony ale dzwonilem (nawet 2 razy) i wytłumaczyli mi ze kolor nie jest wazny!!!

PS ile teraz kosztuja sportowe bilsteiny??
  
 
Cytat:
PS ile teraz kosztuja sportowe bilsteiny??



pisałem wczesniej

240 zł jeden na tył..